19.10.2014, 11:41 | czytano: 2750

Maciej Berbeka patronem festiwalu "Inspirowane Górami" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
W zakopiańskim Teatrze Witkacego odbył się koncert w 60. rocznicę urodzin Macieja Berbeki - tragicznie zmarłego pod Broad Peak himalaisty.
W koncercie zatytułowanym "W górach jest wszystko, co kocham', wystąpili aktorzy Teatru Witkacego oraz Paulina Martini, pochodząca z Gdyni rodzona pianistka i śpiewaczka wykonała pieśni Mieczysława Karłowicza w nowoczesnych aranżacjach.
Wydarzenie było częścią festiwalu "Inspirowane Górami". Interdyscyplinarny festiwal organizowany jest przez burmistrza Miasta, aby upamiętnić nadanie Zakopanemu praw miejskich w 1933r. Jego cel to pokazanie twórczości w różnych dziedzinach, której źródłem jest fascynacja górami, w tym także Tatrami oraz miastem leżącym u ich podnóża, jego ciekawą historią i kulturą. Festiwal to również okazja do spotkania i wspólnego świętowania kolejnego jubileuszu przez mieszkańców oraz turystów ceniących uroki pięknej tatrzańskiej jesieni. W tym roku 120 lat istnienia obchodzić będzie także jedna z najstarszych zakopiańskich organizacji – Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.

Wracając do samego festiwalu - od tej edycji wydarzenie nosić imię Macieja Berbeki. Zawnioskowała o to żona tragicznie zmarłego himalaisty - Ewa Dyakowska-Berbeka. Burmistrz Janusz Majcher podjął już stosowne kroki.

rk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl