22.03.2015, 12:38 | czytano: 2293

Gmina Czarny Dunajec kolejny raz będzie realizować projekt „Już pływam”

zdj. Michał Adamowski
CZARNY DUNAJEC. Dla ok. 400 uczniów z terenu gminy zorganizowane zostaną kursy nauki pływania na basenach w Zakopanem i Nowym Targu. Projekt "Już pływam" jest dofinansowany Województwo Małopolskie kwotą blisko 40 tys. zł.
- Projekt skierowany jest do uczniów nie umiejących pływać, z klas od I do VI szkoły podstawowej. Ma on na celu wszystkim nabycie umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, a także poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów – wymienia Anna Słodyczka, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego.
W zajęciach wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku, SP im. Jana Pawła II w Podszklu, Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie, Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem, Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 SPSK w Starem Bystrem, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 SPSK w Starem Bystrem oraz SP im. Św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Don Pedro23.03.2015, 09:14
Cóż za kreatywność!!! Wybudować lodowisko, które od kwietnia będzie zamknięte i wozić dzieci na naukę pływania do innych miejscowości... Ten pomysł kolejny raz ukazuje, jak poronionym pomysłem było wybudowanie lodowiska w obecnym kształcie. Swoją drogą ciekawe ile kosztuje utrzymanie lodowiska przez rok, a ile kosztuje utrzymanie basenu?
pływak22.03.2015, 19:55
Dzieciaki przeziębiają się bo wychodzą z gołą głową na zewnątrz. Z drugiej strony jeśli ktoś nie chce aby dziecko uczyło się pływać za darmoszkę to nie musi ich wysyłać. Wystarczy napisać świstek i już dziecko będzie cieplutkie, nieprzeziębione, różowiutkie i grubiutkie. A na pływalni ciszej i luźniej.
mama 222.03.2015, 15:55
Tolu to że ci /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.

Tola22.03.2015, 14:18
mama gdzie jest zimna woda ? Ja też byłam ....
traktor22.03.2015, 14:03
proszę proszę. To tak, ale nie jezdzenie po naszcyc wiejskich drogach!
mama22.03.2015, 12:57
Tylko nie w NT na pływalni miejskiej byłam jest zimna woda dzieciaki na poprzeziębiacie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl