12.08.2008, 15:43 | czytano: 1617

Burmistrz: podłączenie Nowego Targu do studni głębinowych było strzałem w "dziesiątkę"

Robert Miśkowiec
NOWY TARG. Podsumowanie sytuacji z zaopatrzeniem miasta w wodę po 1,5 roku od całkowitej zmiany zasilania i podłączenia sieci miejskiej do studni głębinowych, było głównym tematem wtorkowej konferencji prasowej burmistrza Marka Fryźlewicza i dyrektorka zakładu wodociągów i kanalizacji Wojciecha Kniotka.
Jego zdaniem, po raz pierwszy, mimo dużej lipcowej powodzi, mieszkańcy Nowego Targu nie odczuli problemów z wodą. - Nie było spadków ciśnień, nie było wyłączeń wody, nie było jednej skargi od mieszkańców - powiedział.
Jak dodał, to w głównej mierze zasługa zmiany zasilania miasta w wodę i przejścia na zasilanie ze studni głębinowych, które to dokonało się półtora roku temu. - Sprawa wody to był w mieście problem najważniejszy. Dopiero po jego ukończeniu można się było zająć innymi ważnymi sprawami dla miasta - powiedział burmistrz. Jak dodał, nawet gdyby przez całą kadencję nie zrobił nic, poza zmianą systemu zasilania miasta w wodę, odszedłby ze stanowiska z satysfakcją. - Ktoś kiedyś powiedział, że jak będzie III wojna światowa, będzie to wojna o wodę - stwierdził burmistrz Fryźlewicz.

Powódź - jak mówił dyrektor Kniotek - wyrządziła jednak szkody w miejskiej infrastrukturze. Woda zniszczyła elementy budowlane na Stacji Uzdatniania Wody w Szaflarach. Nie było za to problemów z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków. Mimo iż napłynęło ich trzy razy więcej niż podczas pory suchej, oczyszczalnia pracowała normalnie i nie było żadnych zrzutów ścieków do rzeki.

ryb/komentarze
rozgoryczony16.08.2008, 21:30
Dąb, Ty to masz poczucie chumoru, buuuuaahhaa. Za co brawo dla władz? Za to, że przez siedem lat się ślimaczyli bo chcieli mieć kiełbasę wyborczą? Przecież roczny budżet Nowego Targu to ponad 55 mln zł, a ta inwestycja to zaledwie około 9 mln złotych, czyli przypada około 1,3 mln na rok, czyli 2,5 % rocznego budżetu. Rzeczywiście sukces, koń by się uśmiał. Ta inwestycja to jedna z tych które kosztowały miasto i ich mieszkańców zbyt dużo aby klaskać władzy. Przez taką władzę mieszkańcy stracili zdrowie i przynajmniej 4 lata no i trochę kasy na inne ważne inwestycje w mieście. Jak wyjaśniał Dyr. Kniotek na konferencji to w latach 2002-2004 wydano na modernizację ujęcia wody w Szaflarach ponad 2 mln zł - to dodatkowo podwyższa nakłady, bo licząc że inwestycja jak piszesz trwała 7 lat, a ja uważam, że to zdecydowanie za długo to gdyby władza nie patrzyła swojego interesu i nie guzdrała się tak to można by było i ten wydatek pominąć a przynajmniej mocno ograniczyć. Zresztą jak przeczytałem Twój komentarz o zrealizowanych inwestycjach przez tą władzę to się dopiero uśmiałem, połowa z tego co wymieniłeś to obowiązek władzy czy im się podoba czy nie i nikomu nie robią łaski bo od tego są, zaś to co mogli w tym czasie zrobić ponad planowo i pokazać, że robią dobrą robotę dla miasta i jego mieszkańców to po prostu moim zdaniem jest porażka tej władzy. Popatrz jak w krótkim czasie zmieniona władza w Szczawnicy robi inwestycje i to przy dużo mniejszym budżecie bo z sukcesem pozyskuje środki z zewnątrz.
Dąb14.08.2008, 14:00
Czyścioszku, taka inwestycja to nie jest zrobienie babki z piasku, trwała 7 lat.Brawo dla władz!!!
Galicjanin13.08.2008, 10:38
komentatorg amator - zgadzam się z Tobą. Tyle, że mnie aż tak bardzo to nie dziwi, patrząc na żenująco niską jakość wszystkiego co ta pseudo telewizja robi. (Przynajmniej od strony technicznej, bo od strony dziennikarskiej na pewno nie wszyscy są amatorami)
Maciek12.08.2008, 21:09
... a świstak siedzi i zawija w te sreberka.
komentatot amator12.08.2008, 20:00
A ja z innej beczki. Oglądałem zdjęcia z tej konferencji (foto.podhale) i trochę zniesmaczyła mnie obecnośc pana z naszej miejskiej telewizji. Oczywiście nie jego obecność, ale strój. Może jestem już stary (wychowany na innych standardach) ale uważam, że w gaciach chodzi się na inne imprezy.
Panie prezesie NTVK może pan temu zaradzi. Niech pańscy ludzie podpatrzą jak to się robi w innych stacjach. Za kilka dni odpust w Ludźmierzu i mam nadzieję, że ten pan nie wystąpi tam w sportowym stroju. Pozdrawiam ...
Jaro12.08.2008, 17:49
Niewatpliwy sukces naszych władz. Można dyskutować jedynie nad tym czemu tak późno. Gdyby się jeszcze udało doprowadzić do porządku potok Biały Dunajec. Wielka szkoda że ta piękna górska rzeka to zwykły ściek. Gdyby o to zadbać mogła by to być kura która znosi złote jajka. Turystyka wędkarska wkońcu jest w modzie. Studni by nie trzeba budować w NT. Zakopane ma to w nosie, wygodniej zrzucić ścieki do rzeki. No cóż tak się myśli w mieście ponoc turystycznym.
Wojtek c12.08.2008, 16:55
bo ważniejsze było skarżyć władze Zakopanego
Czyścioszek12.08.2008, 16:13
Tylko ciekawe czemu tak poźno to zrealizowano? Jednak lepiej późno niż wcale.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl