20.10.2015, 12:46 | czytano: 4160

Lista odrzuconych, czyli czego w Nowym Targu zrobić się nie da w ramach Budżetu Obywatelskiego

11 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Nowego Targu do Budżetu Obywatelskiego zostało odrzuconych, głównie z powodu naruszenia regulaminu. Władze miasta zapewniają jednak, że jeśli nie teraz, to niektóre z nich mają szansę zostać zrealizowane później.
- Wszystkie projekty zgłoszone przez mieszkańców, nawet te których nie będziemy teraz realizować, to sygnał dla urzędu, że są projekty, których ludzie chcą, a nam, urzędnikom, uciekają czasami z pola widzenia - mówi Janusz Stopka, urzędnik odpowiedzialny z ramienia Urzędu Miasta w Nowym Targu za realizację tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. - Więc nawet te, które nie przejdą, będą do przemyślenia.
Projektów, które zostały odrzucone w pierwszym etapie i nie znalazły się na liście do głosowania, jest 11. Urząd Miasta w Nowym Targu opublikował je na stronie internetowej magistratu wraz z uzasadnieniem komisji. Można się z nimi zapoznać: TUTAJ.

r/
komentarze
wkurzeni22.10.2015, 11:22
do BJ . Oczywiście przetańczmy, przejedzmy,przebawmy cały budżet obywatelski na jarmarkach, festynach, piknikach, żeby nie pozostało nic trwałego służącego mieszkańcom. Nie masz racji. Dlaczego w zeszłym roku wyremontowano chodnik i dalsza część remontuje się teraz na bulwarch które należą do RZGW? Dlaczego jest oświetlona część bulwarów i sa postawione ławeczki, a odrzucono wnioski o takie same zadania do wykonania po północnej stronie wałów, ktore też są własnością RZGW, a nie miasta?? Wystarczy dobra wola urzedników. Wystarczyło zapytanie do RZGw, które z tego co wiem nie ma nic przeciwko temu. A co szkodzio zamontowanie koszy na śmieci i ławeczek, które zawsze można by zdemontować? Regulamin taki sam obowiązywał w zeszłym roku i wykonano chodnik z BO nad Białym Dunajcem. Urząd robi wszystko, żęby zlikwidować BO w delikatny sposób, bo przecież przy takich odmowach,ludzie traca nim zainteresowanie, bo po co robic projekty, gonić za uzgodnieniami, podpisami kiedy wniosek i tak odrzucą. Wygrywają wnioski na piknik lotniczy , bo przecież jest p. Tarnowski który działa w aerloklubie, jest Pan Kois w radzie nadzorczej telewizji kablowej, to na to trzeba się godzić. Miasto zawsze samodzielnie finansowało Jarmark Podhalański a teraz zabierają pieniądze z BO na dofinansowanie różnych atrakcji jarmarkowych, Jakieś teatry uliczne itp, a odrzucają wnioski na bardzo potrzebne drobne inwestycje, które służyłyby mieszkańcom nie tylko jedną noc. Dlatego miasto niby chce
krysia21.10.2015, 15:04
Popieram projekt " znajdź owce w mieście" coś po nas zostanie, nie "przeminie z wiatrem" i muzykę w mieście coś fajnego. Dziękuję pomysłodawcą. trzymam kciuki.
Miastowy21.10.2015, 08:50
ja popieram Muzykę w Mieście bo muzyka łączy pokolenia i jest lekiem na całe zło
krzys20.10.2015, 23:17
flaga polski powinna powiewac wysoko na samym srodku rynku!!!
BJ20.10.2015, 19:55
Gdyby wnioskodawcy odrzuconych projektów przeczytali regulamin to wiedzieliby, że §2 1. Zadania o charakterze materialnym (inwestycje, remonty, utrzymanie) zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego muszą być zlokalizowane na terenie stanowiącym własność miasta Nowy Targ (nie obciążonych na rzecz osób trzecich).- ale jakoś trzeba usprawiedliwić wpadkę wiec wylewają pomyje na urzędników. Głosujcie za Festynem lotniczy.
olo20.10.2015, 18:28
Dlaczego wydają kwotę ponad 40 tyś. na Jezusa na lodowisku??? DLACZEGO???
Antykler20.10.2015, 16:57
Świetnie , odrzucono wszystkie projekty zwiazane z remontami , budową oświetlenie na wałach co wiąże się z poprawą bezpieczeństwa ale " Jezusa na lodowisku za kwotę " 41 000 zostawili . Ludzie opamiętajcie się, co to wogóle za bzdura i to za jaką kwotę. Kto wymyśla takie rzeczy , przecież to jawne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Średniowiecze
oz20.10.2015, 16:11
Tylko ni PIKNIK lotniczy!!! Tej kichy mamy dosyć!
Kasia20.10.2015, 15:36
Dedykuję za Hey uporczywej niechęci i niemocy miejskich pierdzistołków:

Jesteś jak chiński urzędnik państwowy
Co stemplem odmowy zniweczył mój plan
Jesteś jak ojciec, co niedzielnym szpondrem
Obdzielił wszystkich po równo prócz mnie

Jesteś handlarzem, co jabłko z robakiem
I w sińcach mi wcisnął na targu
Jesteś rosyjską znachorką
Co złych ziół mieszanką wpędziła w chorobę
urzędnik na nie20.10.2015, 15:04
Januszu Stopko, nie idź tą drogą bo zostaniesz Pinokiem. Nie warto. Za wszystko i tak odpowiedzialny jest burmistrz Watycha i nie musisz robić szpagatu czy stać na uszach ... należało wpłynąć na kolegów weryfikujących wnioski lub szerzej konsultować wszystkie warunki określone w § 10 pkt 3 Regulaminu budżetu obywatelskiego.
Popieram20.10.2015, 14:46
w wnioskach ogólnomiejskich
fantastyczny jest pomysł bezobsługowej wypożyczalni rowerów
chyba nr 12
Może
wnioski odrzucone powinny wejść do planu budżetu Miasta
i tyle w temacie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl