23.10.2015, 20:32 | czytano: 3163

"Znajdź owce w mieście" - jedna z propozycji do budżetu obywatelskiego

wizualizacja wyk. przez Gabriela Wolskiego
Stowarzyszenie Dalej Podhale i TKA Ferment namawiają do głosowania na projekt pt. Znajdź owcę w mieście – stworzenie miejskiego szlaku turystycznego wzbogacenie przestrzeni publicznej o cykl charakterystycznych rzeźb
Autorzy pomysłu tak opisują sój projekt: "Znajdź owce w mieście" to zadanie polegające na stworzeniu nowej atrakcji turystycznej Miasta. Owca i kultura pasterska wpisana jest w dziedzictwo Podhala. Projekt ma za zadanie zaczerpnięcie z tradycji pasterskiej i w połączeniu z ciekawymi obiektami przestrzeni publicznej stworzyć nową - komplementarną ofertę skierowaną do osób odwiedzających Nowy Targ i mieszkańców.
W przestrzeni publicznej umieszczone zostaną rzeźby przedstawiające owce, które w swojej formie będą nawiązywały do otoczenia. Projekt można podzielić na dwa etapy. Pierwszy realizowany będzie w ramach budżetu obywatelskiego i składać się będzie z dwóch faz. Drugi etap ma charakter otwarty i realizowany może być w długiej perspektywie ze środków pochodzących od sponsorów."

Na razie rozmieszczonych ma zostać 10 owiec w przykładowych lokalizacjach: owca hokeista w rejonie Miejskiej Hali Lodowej, owca z paletą malarską przy galerii Jatki, owca z dłutem obok MOK, owca z gitarą przy PCK, owca pilot na lotnisku, owca rowerzysta w okolicach Parku Miejskiego, owca turysta przed Ratuszem, owca z oscypkiem na Rynku, owca z kontrabasem przed Państwową Szkołą Muzyczną.

Druga faza to rozmieszczenie kolejnych pięciu owiec - lokalizację i stylizację pozostawiono mieszkańcom, którzy będą mogli zgłaszać swoje pomysły i dokonać wyboru w drodze głosowania.

"Wszyscy odwiedzający Miasto będą mogli pobrać aplikację na urządzenia przenośne z lokalizacją owiec oraz opisem pobliskich zabytków lub interesujących miejsc. Spacery po Nowym Targu celem odnalezienia wszystkich owiec sprzyjać będą integracji mieszkańców, w szczególności rodzin z dziećmi. Realizacja zadania pozytywnie wpłynie na przestrzeń publiczną. Nowy Targ nie posiada licznych zabytków, a obecna zabudowa (po za wyjątkami) pozbawiona jest architektonicznych detali. To sprawia, że przestrzeń publiczna pozbawiona jest sztuki. Projekt stworzy szansę na wzbogacenie otoczenia o elementy rzeźby".
Więcej informacji o tym projekcie oraz innych ogólnomiejskich na stronie obywatelski.nowytarg. Przypominamy, że głosować na projekty można tylko do końca miesiąca.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pijak25.03.2018, 14:01
Co będzie jak zamiast owiec znajdę kilka baranów a najlepiej byłoby jakbym znalazł kilkanaście jeleni dostanę w nagrodę beczkę okowity ???
czarna owca30.10.2015, 20:31
Pomysl swietny we Wroclawiu sa krasnoludki a w N-T moga byc owce tymbardziej ze w tym 650letnim miescie nie brak BARANOW!!!!!!!
lewar29.10.2015, 18:02
Smok twoja wypowiedz to do głupoty krok.
Smok28.10.2015, 21:31
Nawet nie czytałem, bo organizatorzy i ci o których mowa na wstępie to zagorzałe lewaki, mam rację?
KLOC27.10.2015, 13:19
Owca w pasiaku z kulą u nogi w rejonie garbarni na grelu.
A tak na poważnie to bardzo fajny pomysł.
wesoły romek27.10.2015, 09:27
Nogaty to kup je kwiaty albo zacznij o Nią dbać. Kup jej owce, będzie serki robiła.
Nogaty26.10.2015, 20:48
Fajny pomysł.Znajdzcie mnie,jestem baran z dużymi rogami,żona mnie zdradza.
wesoły romek25.10.2015, 10:46
D.M. jesli pomysł kiepski to nie głosuj. Chętnie bym poznał twoje pomysły kreatywny człowieku. Na razie komentarz mało twórczy. To miasto jest takie dzięki takim ludziom jak ty. Smutne.
kasia25.10.2015, 10:15
Fajny pomysl? Im więcej kultury w miescie tym lepiej:) zaglosowalam !:)
spacerkiem po mieście24.10.2015, 19:57
@D.M. nie wiem co preferujesz - ale stawiam piwo lub wino (żaden sikasz - sam wybierzesz markę) jeśli znajdziesz jeden mój komentarz który ma charakter hejterski, obelżywy albo skrajnie złośliwy. Pokaż mi go i sprecyzuj - co i gdzie mam dostarczyć.

Wracając do tematu - ludzie, wybierzcie coś z propozycji, które przeszły weryfikację i zagłosujcie na budżet obywatelski. Są różne ogólnomiejskie pomysły - od monitoringu na MHL, poprzez koncerty, imprezy plenerowe aż po wyposażenie szkół. Nie wierzę, że niczego wartościowego waszym zdaniem nie ma.

@ D.M. - jeszcze jedno skoro to miasto handlowe to co Twoim zdaniem powinniśmy zrobić? Popierać budowę kolejnej targowicy? Poza tym te owieczki są przede wszystkim dla mieszkańców. To zabawne elementy ozdobne. Wzbogacą teren.
D.M.24.10.2015, 17:12
Spacerkiem po mieście sam czasami ciupiesz na tym forum.
A pomysł kiepski. NT nie jest miastem turystycznym tylko handlowym.
spacerkiem po mieście24.10.2015, 13:06
Coroczny plener rzeźbiarski Usiądź w Mieście, galeria Kotłownia, odnowiona Sala Tradycji, wystawy w MOK, spotkania twórców amatorów, zaduszkowe wspominki o "Szarotkach", projekty graficzne nt. hokeja, koszulki klubowe... - to tyle co mi od razu przyszło do głowy jeśli chodzi o to, co się Gabrielowi Wolskiemu udało zrobić.

@Ament! - jesteś zwykłym hejterem, małym zazdrosnym człowieczkiem, któremu nic nie pozostało jak tylko pluć żółcią. Sam coś zrób zamiast smrodzić tutaj i obrażać kogoś, kto robi więcej, niż niejeden etatowy pracownik UM odpowiedzialny za promocję tego Miasta.

Wkurzają mnie takie kłamliwe komentarze.

Jak ci się "amencie" nie podoba pomysł to na niego nie głosuj. I zrób przyzwoitym ludziom przysługę - zamilknij.
Amen!24.10.2015, 10:52
Kolejny pomysł Gabrysia marzyciela...i tak samo się skończy jak wszystkie poprzednie - na gadaniu.
Kaja24.10.2015, 10:24
Bardzo dobry pomysł, super zabawa edukacyjna szczególnie dla dzieci ale one chętniej by szukały owieczek a nie owcy, hmm, a może szlak owieczek które zaprowadza do mamy- owcy z baca i bacówka z wyrobami regionalnymi i materiałami promocyjnymi?
Jolka24.10.2015, 09:45
zaczerpnięty pomysł z Wrocławia gdzie szuka się krasnali, ale mnie się podoba!
przed Urzędem Miasta czy Starostwa na pewno paru niezadowolonych petentów domagać się będzie postawienia kilku baranów...
A ulica która ma najwięcej dziur w asfalcie dostanie owcę z nogą w gipsie!
I proponuję jeszcze owcę "nieudacznicę" ... Mieszkańcy w drodze referendum zagłosuje gdzie ją postawić...
ddt24.10.2015, 00:35
No to barany pod MOK-iem będą miały towarzystwo.Strach pomyśleć co tam się będzie działo po nocach...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl