11.12.2015, 09:51 | czytano: 3338

Nowy Targ: Niwa i okolica czeka na kanalizację

Burmistrz Grzegorz Watycha zapowiada, że w drugiej połowie grudnia lub na początku przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie koncepcji i projektu budowy kanalizacji w zachodniej części miasta.
Dla os. Niwa (część północno-zachodnia) i os. Nowe (część wschodnia) ma zostać opracowana koncepcja, natomiast dla ul. Klikuszówka i ul. Krakowskiej - dokumentacja projektowa kanalizacji sanitarnej.
Dokumentacja przetargowa miała być gotowa już wcześniej, ale prace znacznie się opóźniły. O powody tego pytał na sesji radny Grzegorz Luberda. W przesłanej radnemu odpowiedzi burmistrz Watycha tłumaczy, że temat przeciągnął się z powodu m.in długotrwałego zwolnienia lekarskiego merytorycznego pracownika Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji i przygotowań do planowanej kontroli. Burmistrz zapewnia jednak, że przetarg zostanie ogłoszony w nieodległym czasie. - Przygotowanie dokumentacji przetargowej i ogłoszenie o wszczęciu przedmiotowego postępowania będzie możliwe najwcześniej 15 grudnia - poinformował.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Dodra rada21.07.2021, 14:35
Kanalizacja -tak ,ale tylko dla rejonów ,gdzie WSZYSCY MIESZKAŃCY się do niej podłączą.Nie -to nie .Szanujmy nasze wspólne środki .
Mieszkaniec13.12.2015, 14:20
A kiedy będzie kanalizacja na UL. Jana Pawła za rondem ?

Budynki za rondem powstają jak grzyby po deszczu ,a kanalizacji ani widu ani słychu.
mig1812.12.2015, 09:13
@SDSSSS Taki pracownik to nie byle sprzedawca w sklepie. Takiego człowieka nie da się wziąść z ulicy (odpowiednie uprawnienia, doświadczenie, znajomość szczegółowych zagadnień na danym etapie działania itp). Poza tym za tak śmieszne wynagrodzenie jak w MZWiK to dodatkowo było by trudno znaleźć pracownika o odpowiednich kwalifikacjach na takim stanowisku. Z drugiej strony kto go mógł by zastąpić w MPWiK jak tam często byle jaki dział ma po 2-3 pracowników!
SDSSSS11.12.2015, 19:13
Jak to do jasnej jest, że nie ma zastępstwa dla osoby będącej na długotrwałym zwolnieniu lekarskim? Prowadzę sklep, gdy pracownik wybiera się na długotrwałe zwolnienie lekarskie (np. ciąża, złamanie nogi), to szukam innego na zastępstwo. Jeżeli to kierownik sklepu, to mianuję następcę/zastępcę/p.o. kierownika, proste chyba. Przez pierwszy miesiąc pracodawca musi płacić chorobowe pracownikowi, powyżej miesiąca płaci zus, więc nie widzę problemu w utrzymaniu dodatkowej osoby. No chyba że MZWiK nie wiedział że będzie długotrwałe zwolnienie lekarskie, bo może pracownik co 2 tygodnie przynosił nowe zwolnienie, ale to już chyba sprawa dla ZUSu.
xx11.12.2015, 14:02
zrobią a ludzie i tak w znany tylko sobie "sposób" ścieki wywalą a do "kanal...izacji" się nie przyłączą
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl