20.12.2015, 15:24 | czytano: 2982

Choinkowa „Pomoc dla Bartka” w Podczerwonem

„Pomoc dla Bartka” to akcja skierowana do wszystkich parafian w Podczerwonem. Dziś wierni uczestniczący w mszach św. w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Podczerwonem mogli wspomóc rehabilitację Bartka Sęka z Koniówki. Wszyscy, którzy złożyli datki otrzymali choinkę wykonaną własnoręcznie przez uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej.
Bartek Sęk, 16 – latek z Koniówki w 2012 r. doznał urazu rdzenia kręgowego, w wyniku czego stracił czucie od pasa w dół. Lekarze twierdzą, że Bartek znów zacznie chodzić, ale musi przejść przez długą i intensywną rehabilitację. Bartek jest zawzięty, cały czas ćwiczy. Zaangażowany jest także w sport. Zaangażował się w narciarstwo. Biega na specjalnych nartach „sledge” w pozycji siedzącej odpychając się kijkami.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, do której przed laty uczęszczał Bartek, cały czas pamiętają o swoim starszym koledze i chcą mu pomagać. Właśnie przed świętami Bożego Narodzenia wykonali okolicznościowe choinki, które ozdobią niejeden dom w Podczerwonem.

Datki zebrane po mszach świętych w Podczerwonem to tylko kropla w morzu potrzeb związanych z rehabilitacją Bartka. Chłopcu można pomóc także wpłacając darowizny na konto Fundacji

Dzieciom na nr konta w banku BPH SA oddział w Warszawie 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem „subkonto Aniela Sęk darowizna na leczenie i rehabilitację”. Można także przeznaczyć swój 1% wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS 0000037904, wnioskowaną kwotę i w części „informacje uzupełniające” należy w odpowiednim polu celu szczegółowego wpisać „Leczenie i rehabilitacja Bartka Sęka”.

źródło: www.podczerwone.pl, zdj. Piotr Duraj
Może Cię zainteresować
komentarze
Romeo20.12.2015, 21:35
Piekne te choinki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl