21.12.2015, 19:26 | czytano: 2029

Gminy mają zastrzeżenia do planu ochrony Gorczańskiego Parku Narodowego

Najpierw Rada Miejskiej w Rabce-Zdroju, a teraz Rada Gminy Nowy Targ negatywnie zaopiniowała projekt planu ochrony Gorczańskiego Parku Narodowego.
Przedstawiony przez GPN plan opiniują samorządy leżące u stóp Gorców. Zarzuty wszędzie są prawie te same - plan ochrony wykracza poza teren Gorczańskiego Parku Narodowego, a jego zapisy odnoszą się do terenów prywatnych czy publicznych. Radni i włodarze gmin obawiają się, że zapisy np. dotyczące wyznaczenia korytarzy ekologicznych (tras migracji zwierząt) utrudnią rozwój lokalnej przedsiębiorczości, wprowadzą ograniczenia w budowie prywatnych domów, a nawet ograniczą rozwój infrastruktury turystycznej np. wyciągów narciarskich.
r/
komentarze
gob22.12.2015, 17:04
@johny
Ty jezeli wolisz zwierzaki i krzaki niz ludzi to do jaskini i na drzewo! Tylko wiara naszych ojców nas uratuje od takich jak ty!
johny22.12.2015, 14:34
do gob
gdybyś chodził po górach czy był w którymś z naszych Parków Narodowych nie pisałbyś takich głupot.Wszystko trzeba robić mądrze i obie te strony pogodzić lub jakiś kompromis znaleźć. Człowiek nie jest pępkiem świata a zrozumie to wtedy gdy zniszczy przyrodę która go otacza i z której czerpie siłę i zdrowie.
gob22.12.2015, 09:27
Ludzie som pepkiem tego świata i basta! Zwierzaki na ruszt i do zoo! nam dajta zyc!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl