04.01.2016, 16:12 | czytano: 1582

TPN w klinczu z samorządami

Fot. Józef Słowik
Radni gminy Kościelisko, jako pierwsi z podtatrzańskich samorządowców, zaopiniowali negatywnie Plan Ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na temat dokumentu wypowiedzieć się mają jeszcze radni w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Czarnym Dunajcu.
O podjęcie uchwały wnioskował do samorządowców dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobro. Plan Ochrony miał być przyjęty do końca roku, ale na czas nie zebrał się główny organ, który zaopiniować miał projekt, czyli Rada Naukowa TPN. Samorządowcom nie podoba się przede wszystkim, że nowy dokument nie gwarantuje rozwoju infrastruktury narciarskiej. Jak wyjaśniał na sesji wójt Bohdan Pitoń, w przypadku Kościeliska, zastrzeżenia budzą też korytarze ekologiczne, które są źle opracowane.
js/
komentarze
pachołek04.01.2016, 21:53
Unos tyz w chochołowskiej byly problemy z tymi słowokami smarowali kierownikowi to robilia my drwale za poł darmo robili
drwal04.01.2016, 18:33
Za to że radni przejrzeli na oczy i nie wchodzą w d..E TPN to trzeba podziękować rodzinie Cudzichow z Murzasichla ktora wysłała pisma podpisane przez byłych drwali do wójtów jak i do Starosty przedstawiając niedbalstwo obecnych rezerwatów jak zakwestionowali Nowy plan oraz prosili dyrektora oraz Pana Filipa ziebe oto by w jakiś sposób rozwiązano problem likwidacji samo wyrobów. I żeby prawo do przetargów w TPN było skonstruowane w taki sposób żeby w przetargach na drzewo mogły brać tylko firmy lokalne a nie Słowacy z którymi są same problemy
Gość 23404.01.2016, 17:22
Bukowina już się wypowiedziała. 29 grudnia Rada negatywnie zaopiniowała plan TPN. Zresztą ten plan to jakaś masakra, zupełnie oderwany od rzeczywistości. Zainteresowanych odsyłam do strony TPN.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl