05.01.2016, 16:18 | czytano: 3782

Wyciek Olechowskiego bada prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem prowadzi postępowanie sprawdzające ws. zanieczyszczenia ujęcia wody w Kościelisku przez olej opałowy, który wyciekł ze zbiorników znajdujących się na posesji byłego ministra Andrzeja Olechowskiego.
Jak informuje Zbigniew Lis Prokurator Rejonowy w Zakopanem, policja przekazała śledczym wszystkie dokumenty i próbki pobrane ze skażonego terenu i wodociągu. - Teraz w ciągu 30 dni prokurator prowadzący postępowanie musi podjąć decyzję, czy zostanie wszczęte śledztwo – mówi podhale24.pl prokurator Lis. - Obecnie sprawdzamy, czy mogło dojść do umyślnego, bądź nieumyślnego zanieczyszczenia środowiska. Na tym etapie nie można przesądzać, czy zostanie wszczęte takie postępowanie lub śledztwo.
Przypomnijmy, że do wycieku ponad 4 tysięcy litrów oleju opałowego z posesji Andrzeja Olechowskiego byłego ministra finansów i spraw zagranicznych doszło w Kościelisku 18 grudnia. W momencie awarii byłego kandydata na prezydenta nie było na miejscu. Jego sąsiedzi z 11 okolicznych domów stwierdzili, że w ich wodociągach zamiast wody płynie śmierdząca ciecz. Okazało się szybko, że ropa wydobywa się ze zbiorników znajdujących się na działce Andrzeja Olechowskiego. Gmina od razu powołała sztab kryzysowy rozpoczęły się intensywne prace, które miały usunąć zanieczyszczenie. Jak zapewnia wójt Bohdan Pitoń, Andrzej Olechowski jest z nim w ustawicznym kontakcie zapewniając, że zadośćuczyni poszkodowanym mieszkańcom poniesione straty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które powodują zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlegają karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Działanie nieumyślne podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
Bogo30.01.2016, 12:21
I wyskoczył jak królik z rękawa jak się system zaczyna sypać.
A dalej jazda. Pogońcie go z Waszego Podhala.
nie ślepy06.01.2016, 15:30
antypisowiec:...chłopczyku, ile dostajesz za te brednie, co wypisujesz na tym forum? Sam w to wierzysz, czy tylko tak dla kasy?!
...a z buciorami i swoimi łapami to wy się pchacie na Podhale, czy ktoś was tu zaprasza?...Putin daje obywatelstwo więc kierunek na wschód dla was jest otwarty!
I jeszcze jedno... wysoki Olechowski jest mniej niż zero przy J.Kaczyńskim!
a te wszystkie "zasługi" takich jak Olechowski dla POlski zastaną wkrótce rozliczone!
miro06.01.2016, 13:45
antypisowiec: jakby to dotyczyło pisowskiego polityka, to od rana do wieczora byłby totalny odjazd tzw. "niezależnych" mediów a a rozgrzany Tuleja nie schodziłby z wizji.
antypisowiec06.01.2016, 11:20
Do nie ślepy. Takich zasług jakie ma Olechowski dla Polski , to mały prezes nigdy miał nie bedzie,a na pewno przejdzie do historii jako burzyciel polskiej demokracji. Srodowisko na Podhalu, to sobie sami rujnujecie lewymi podłączami do rzek, wysypywaniem śmieci do potoków( niestety dalej) i paleniem w piecach oponami, foliami, starymi buciorami i czym popadnie. Łapy precz od Pana Olechowskiego.
zako-pion06.01.2016, 10:42
Oczekujemy dalszej pełnej informacji do finiszu sprawy, bo środowisko ucierpiało i takie skażenie nie da się zneutralizować z dnia na dzień . Nie wiem czy prokuratura szuka winnego ? On przecież jest wiadomy , więc niech nie pozorują działań , a stawiają wnioski takie jak powinni wyciągnąć do każdego obywatela i tego bez tytułów, bo tytuły nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia .
nie ślepy05.01.2016, 22:44
...czy wszystkie tytuły tego człeka zostały wymienione w tym artykule? bardzo to interesujące... do czego kandydował, kim był itd...czyli kary nie będzie ma się z tego rozumieć?!
Proponuję wymienić jeszcze inne zasługi: jeden z założycieli PO, partii co zrujnowała Polskę!...a teraz jeszcze rujnuje nam środowisko na Podhalu!
fk05.01.2016, 22:24
Sprowadził zagrożenie dla zdrowia i życia wielu ludzi.
zakop.05.01.2016, 18:48
Śledztwo na pewno zostanie umorzone z powodu małej szkodliwości czynu lub niewykrycia sprawcy!!!
Cymbał brzmiacy05.01.2016, 16:31
Tak swoja droga ktos tym obiektem sie opiekuje , bo raczej sam olej nog nie dostal
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl