12.01.2016, 22:04 | czytano: 2629

Kto zostanie nowym dyrektorem Babiogórskiego Parku Narodowego?

Minister Środowiska ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego. Poprzedni został odwołany w połowie grudnia ub.roku. Chodziło schronisko, na budowę którego dyrektor sam sobie wydał zgodę.
Minister środowiska odwołał Józefa Omylaka ze stanowiska po tym, jak dyrektor BPN wydał zgodę na inwestycję, którą realizował wraz z najbliższą rodziną. Schronisko jest budowane, ale dyrektor stracił posadę.
W opublikowanym na stronie BIP ogłoszeniu czytamy, że od kandydatów na stanowisko dyrektora wymagane jest posiadanie tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego z obszaru nauk przyrodniczych lub leśnych oraz doświadczenie zawodowe w obszarze związanym z ochroną przyrody.

Do obowiązków dyrektora parku narodowego należeć będą m.in. zarządzanie Babiogórskim Parkiem Narodowym, reprezentowanie parku w stosunkach cywilnoprawnych, a także nadzór nad obszarami Natura 2000 będącym na obszarze parku narodowego.

Termin składania dokumentów upływa 22 stycznia br.

s, er/
Może Cię zainteresować
komentarze
uomylokcygan13.01.2016, 20:02
Zatrzymać budowe !!! Ządamy rozbiorki !
Orawiak13.01.2016, 16:48
Udostępniajcie informacje które nie są zgodne z prawdą, pozwolenie wydał Starosta, a z kim powinien uzgodnić przed wydaniem pozwolenia na budowę to Starosta powinien wiedzieć.
Tam gdzie buduje schronisko to nie jest teren Parku Narodowego więc zgoda Dyrektora nie była potrzebna.
Ktoś przy wydaniu pozwolenia na budowę zażądał nie potrzebnego dokumentu od Dyrektora, a ten przez to ma kłopoty teraz, resztę rozdmuchały media przekręcając fakty.
Obecna władza dokończyła dzieła.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl