25.01.2016, 14:38 | czytano: 3118

Policjanci podsumowali Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Szacuje się, że pod Tatrami bawiło się ok. 100 tys. osób

Fot. KPP Zakopane
Liczne interwencje, awantury i bójki, zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej, kibice pod znacznym wpływem alkoholu - podczas weekendowych konkursów PŚ policjanci w Zakopanem mieli sporo pracy. Bezpieczeństwa podczas imprezy pilnowało 150 małopolskich policjantów.
Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd kibiców do Zakopanego. W Zakopanem ponad 100 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo w mieście i bezpośrednio w rejonie Wielkiej Krokwi. W zabezpieczeniu imprezy wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Miejscy, Straż Parku TPN oraz służba ochrony. Pierwszy dzień zawodów zakończył się bez poważniejszych zdarzeń. - Odnotowaliśmy fakt odpalenia rac świetlnych na trybunach skoczni narciarskiej, naruszenie przepisów porządkowych oraz atak na pracowników ochrony. Z uwagi, że zawody miały charakter imprezy masowej osoby, które dopuściły się tego przestępstwa zostały zatrzymane przez policjantów - informuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
W efekcie działań policji dwanaście osób trafiło do policyjnego aresztu. Zakopiański sąd wobec nich orzekł kary grzywny i dwuletnie zakazy stadionowe. Policja zatrzymała tez osoby, które usiłowały handlować alkoholem niewiadomego pochodzenia oraz narkotykami.

Konkurs skoków narciarskich oglądało przeszło 30 tys. kibiców. - Oceniamy, że w ten weekend w powiecie tatrzańskim bawiło się blisko 100 tysięcy kibiców, turystów i wczasowiczów - mówi rzecznik wieczorek. - Niestety wśród nich byli i tacy, którzy przesadzili z alkoholem. To dało się zauważyć w sobotnią noc. W powiecie tatrzańskim odnotowaliśmy, aż 69 różnego typu interwencji. W 22 przypadkach interwencje były bezpośrednio związane z osobami pod znacznym wpływem alkoholu. Odnotowaliśmy również kilkanaście zdarzeń drogowych. Jedno szczególnie niebezpieczne, które miało miejsce na zakopiańskim Ustupie. Tam późnym wieczorem doszło do kolizji busa przewożącego kilkanaście osób z samochodem osobowym. Na szczęście żadna z osób nie doznała poważnych obrażeń. Droga przez pewien czas była zablokowana.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl