05.02.2016, 09:09 | czytano: 10390

Prezydent w Ludźmierzu w towarzystwie Watychy, Fabera i Smarducha

Fot. Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu
Przy okazji wizyty w Zakopanem, prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, w którym wraz z małżonką modlił się przed figurą Matki Boskiej Ludźmierskiej.
Prezydent złożył kwiaty na grobie ks. Tadeusza Juchasa oraz pod pomnikiem papieskim w ogrodzie różańcowym. Po okolicy i świątyni oprowadzał go proboszcz ks. Jerzy Filek.
Następnie prezydent spotkał się z księżmi, siostrami pracującymi w Ludźmierzu i samorządowcami - burmistrzem Nowego Targu Grzegorzem Watychą, starostą nowotarskim Krzysztofem Faberem i wójtem gminy Nowy Targ Janem Smarduchem, od którym w prezencie otrzymał obraz przedstawiający Gaździnę Podhala.

W zakrystii para prezydencka wpisała się do Złotej Księgi Sanktuarium.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Źródło: mbludzm.pl
Może Cię zainteresować
komentarze
N.Targ12.02.2016, 09:47
Banda patafianów u władzy. Duduś i stado hien, które nic nie robią
koza09.02.2016, 15:16
Co wy się tu tak nadymacie? Mamy coraz mniejsze prawa i coraz większą drożyznę.Benzyna,kredyty ,mieszkania podatki. Mamy też dobrodzieja który nam to funduje.
mieszkaniec07.02.2016, 09:13
@spm
Skoro nie rozumiesz postaram się jaśniej. PAD ułaskawił p. Mariusza Kamińskiego na podstawie prerogatywy opisanej w art. 139 Konstytucji. Stosując ten przepis prezydent musi jednak pamiętać o zapisach art. 126 ust. 3 Konstytucji, żebyś nie musiał sprawdzać cyt. "Prezydent Rzeczypospolitej wykonuje swoje zadania w zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach", a więc jeżeli zastosował art. 139 z naruszeniem art. 126 to złamał konstytucję. To samo tyczy gdy narusza przepis art. 21 ust. 1 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Przesłanki pociągnięcia do odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu wynikają z art. 198 ust. 1 Konstytucji cyt. " Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej...itd", więc w uproszczeniu: narusza ustawę ( popełnia delikt konstytucyjny ), odpowiada na zasadzie określonej w art. 198, gdyż deliktem konstytucyjnym jest czyn podmiotu, określonego w art. 198 ust. 1 i 2. Mam nadzieję, że teraz jasne, proszę więc nie zarzucaj mi, że piszę nieprawdę tylko jeszcze raz sprawdź konstytucję.
Obserwator07.02.2016, 08:16
Art. 145.

" Prezydent Rzeczypospolitej za naruszenie Konstytucji, ustawy lub za popełnienie przestępstwa może być pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.".. tego się trzymajmy. On sam dobrze wie kiedy i w którym momencie może być pociągnięty do odpowiedzialności z racji sprawowania urzędu. Wybory za 4 lata...aż...!!
spm06.02.2016, 23:44
@mieszkaniec - modi ma rację. Albo poleciałeś za daleko w nadinterpretacji, albo posłużyłeś się cudzym opracowaniem i nawet nie przeczytałeś tej argumentacji.
Sam napisałeś że art. 198 zawiera jakiś opisany czyn, a to nieprawda.

Podobnie jest z art. 139. Chłopie sprawdź najpierw to co piszesz. To nie jest tak, że jak sypniesz paragrafami to ludzie położą uszy po sobie i Ci przyklasną, bo uznają żeś dla nich za mądry. Konstytucja jest w zasięgu ręki i każdy średnio kumaty od razu sprawdzi Twoje wpisy.

Ja sprawdzam i widzę, że piszesz nieprawdę. Pytanie tylko - czy świadomie to robisz, czy nie.
mieszkaniec06.02.2016, 22:24
W prawie konstytucyjnym delikt oznacza naruszenie, przekroczenie konstytucji lub ustawy. W tym przypadku naruszony jest przepis art. 21 ust. 1 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, co opisałem w moim poście, ewentualna odpowiedzialność Prezydenta wynika właśnie z art. 198 Konstytucji, gdyż tylko z tego artykułu można sądzić głowę państwa.
mieszkaniec06.02.2016, 21:46
@ Jammniam
Jak już wspomniałem dość obszernie pisałem na ten temat wcześniej pod innym artykułem, no ale trudno, skoro chcesz to skrótowo podam. Aha, żeby nie było, że się wymądrzam z góry zaznaczam, konstytucję i prawo znam, nie jestem jednak konstytucjonalistą, ale takie poglądy wygłasza szereg uznanych konstytucjonalistów, a więc; Prezydent, zgodnie z art. 126. Konstytucji musi działać wyłącznie zgodnie z istniejącymi aktami prawnymi, art. 139. Konstytucji nie jest wyjątkiem od tej reguły, zatem ułaskawienie może nastąpić wyłącznie na zasadach, opisanych w ustawach.
Następny przykład; naruszenie art. 21 ust. 1 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przewidujący obowiązek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej niezwłocznego odebrania ślubowania od sędziego Trybunału wybranego przez Sejm. Prezydent nie może swym postępowaniem uniemożliwić rozpoczęcia funkcji urzędowej wybranemu sędziemu TK, a zatem mógł popełnić delikt konstytucyjny, czyli czyn opisany w art. 198 Konstytucji. To samo dotyczy odebrania ślubowania od wybranych bez podstawy prawnej sędziów z nadania PIS. Mam dalej uzasadniać, czy wystarczy, nawiasem mówiąc mam graniczące z pewnością przeczucie, że i tak Cię nie przekonam bo dla Ciebie wyrocznią prawną jest prokurator stanu wojennego, a obecnie poseł PIS.

Przepraszam, że się wtrącę, ale proponuję raz jeszcze sprawdzić czego dotyczy art. 198 Konstytucji. Wyszczególnia komu "grozi" Trybunał Stanu. Nie zawiera żadnego "opisu czynu", czyli przykładu deliktu. Moderator.
Jammniam06.02.2016, 20:51
@mieszkaniec
szkoda tylko ze na moje pytanie nie odpowiedziałeś !!!
Sadze ze przeczytałeś konstytucje i znasz ja bardzo dobrze skoro piszesz ze prezydent ja złamał !!!!
Wiec ponowię moje pytanie ktory artykuł konstytucji złamał prezydent ?!
mieszkaniec06.02.2016, 20:39
@ góralka
Naprawdę nie musisz przejmować się moją przeszłością, faktycznie mam "bogatą przeszłość" bo żyłem pełnią życia, pamiętając o tym, że "co boskie Bogu, co cesarskie cesarzowi" a nie tak jak TY tylko kruchta, media p. Rydzyka i TV Kurskiego. Zapewniam jednak, że nawet tak "znamienity" prawnik jak p. Ziobro paragrafów na mnie nie znajdzie, bo swoje życie przeżywam uczciwie.
lola06.02.2016, 20:14
A głupkowaty uśmiech Fabra co sprzedał PIS aby zachować swoje stanowisko to dopiero obłuda
góralka06.02.2016, 19:45
Brawo Ludźmierzanka!!! Czytam te niektóre wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że u źródeł niechęci, ba, wręcz nienawiści do obecnego Prezydenta i nowego rządu jest strach i głupota. Strach jest siłą napędową tych, którzy mają nieczyste sumienie, nakradli i boją się, że któregoś wczesnego ranka ktoś zapuka do ich drzwi i trzeba będzie oddać i zapłacić za to, co się zrobiło. A głupota - wystarczy poczytać tę ich pseudo-argumentację, by zobaczyć, czego się naoglądali i czym się karmią. Żenada i wstyd...
góralka06.02.2016, 19:39
@mieszkaniec
przestań w swoich wypowiedziach cytować TVN, b stajesz się nudny. Swoją drogą - stanowisz ciekawy przypadek dla badaczy różnej maści, jak można komuś mózg wyprać. No chyba, że się boisz PiS-u, jak inni masz "bogatą" przeszłość i pod różne paragrafy można Cię będzie podciągnąć, he,he,he...
Ludźmierzanka ;)06.02.2016, 17:12
Do mieszkaniec: żyje w czasach gdzie rząd PO próbował sprzedać Polskę za 8 lat nic dobrego nie zrobili. Żyje już dość trochę lat na świecie i widzę co się dzieje. Widzę ta różnice i nikt mi nie musi mówić że PO jest zle a PiS dobre lub też na odwrót. Wiem też ze z tego całego bagna do którego nas PO doprowadziło ciężko będzie wyjść ale wierzę w to że damy rade. I więcej złego jak PO juz się chyba nie da zrobić. Zrobili wiecej zlego niz sie to ich zwolennikom wydaje. Tyle ile oni zrobili złego dla kraju i dla nas obywateli to aż głową boli. Ilu ludzi którzy byli z PO latami oddali swój głos teraz na PiS i dlaczego? Skoro w ogień by poszli na początku za swoją partie. Dlatego tak jest? Widocznie było przerażająco źle skoro szukają nadziei u kogoś innego... a teraz do obserwatora: co Ty masz z tymi słownikami? Podejrzewam ze obserwator w innych tematach to ta sama osoba bo ciągle tylko słowniki i słowniki... zaklinowalo się w tej główce tylko jedno. Gdzie popełniłem jakiś błąd ortograficzny ze do słownika mnie wysyłasz? A poza tym co ma ortografia wspólnego z tematem? PS. Pan Bronisław Komorowski przeciez tez nie znał ortografii.
mieszkaniec06.02.2016, 16:37
@Jammniam
Pisałem o tym dość obszernie, ale hasłowo przypomnę, choć podejrzewam, że i tak jest to daremny trud, wyznawcy PIS-u i tak mają jedynie słuszną wykładnie prawa według p. prokuratora Piotrowicza, a więc; ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni Sejm, zaprzysięgając pięcioro sędziów wybranych przez PIS.
Jammniam06.02.2016, 14:47
@mieszkaniec
Moze bys napisał wkoncu w których artykułach pan prezydent złamał ta konstytucje ?
Obserwator06.02.2016, 14:44
do @ Ludżmierzanka, co Ty bierzesz? zmień dostawcę albo pół dawki, Ty rozumiesz co to znaczy mieć kasę?niemożliwe. ps.zakup sobie słownik ortograficzny
do jo 06.02.2016, 11:51
Najpierw była wizyta w Ludźmierzu, potem dopiero w Zakopanem.
wiesz cebulko - nawet dowcipkować nie umiesz, bo masz podstawowe braki.
jo06.02.2016, 10:47
A gdzie jest fujara co dostał w Zakopanym? :)
zenon06.02.2016, 10:28
a gdzie KS PROBOSZCZ KAXZIMIERZ KLIMCZAK bo widzę ze jest nowy ks z PANEM PREZYDENTEM co sie stało z poprzednim proboszczem,bo cicho nic nie wiadomo dlaczego go nie ma..
mieszkaniec06.02.2016, 10:22
@ Ludźmierzanka ;)
W jakiej Ty żyjesz rzeczywistości, zacytuję fragment Twojego postu: "Trzymam kciuki za obecny rząd bo zrobią naprawdę wiele" , zapomniałaś tylko dodać: zrobią naprawdę wiele złego.
pucybut06.02.2016, 10:00
Napisałbym kilka słów na temat tej pary,ale nie zamierzam być ciagany po sądach za obrazę urzędu prezydenta. A górale jak to górale w 1941 tez na Wawel jeździli ,zapraszali ,czapkowali,muzykowali/A jakos?/
majka06.02.2016, 08:56
hej a ta zasłona na oknie to krzywa czy ja jestem wachnięta
Ludźmierzanka ;)06.02.2016, 08:50
Wkoncu mamy parę prezydencka z inteligencja, klasa i elegancją :) można z dumą na nich popatrzeć i nie wstydzić się. Cieszę się że odwiedzili nasz wspaniały ludźmierz. Mam nadzieje ze Matka Boska będzie ich miała w swojej opiece i pokaże im drogę w momencie gdy choć trochę zabladza. A do wszystkich fanów PO szukajcie jakiejś innej partii bo lada moment PO prysnie. Tak Was to boli żeście przegrali ze tylko kłody pod nogi rzucanie ale Polacy są silni. I trochę cierpliwości bo burdel jest zrobić bardzo łatwo i bardzo szybko, ale żeby był porządek to trochę czasu musi zejść żeby wszystko poukładać do odpowiednich półek i wyrzucić co nie potrzebne. Trzymam kciuki za obecny rząd bo zrobią naprawdę wiele
Don Pedro06.02.2016, 08:28
No i dobrze, że pamięta o Podhalu, bo Bronek to sobie przypomniał jak trzeba było zbierać głosy...
do góralki06.02.2016, 01:35
góralko, masz rację , to wasz prezydent.
aleks05.02.2016, 22:56
Bez wzgledu na opcje polityczna lokalni wlodarze powinni witac i byc w obecnosci glowy panstwa. Ludzie dajcie spokoj. Troche kultury i wiedzy.
nie ślepy05.02.2016, 22:13
marek: ty najwięcej wiesz co daje modlenie! Coś ty jest księgowym u Pana Boga? Byś się zdziwił co daje modlitwa!...chyba, że nie wiesz o Bogu, albo ci ON nie pasuje?
obserwator miastowy05.02.2016, 21:41
Nie ma wyjścia . Watycha , a szczególnie Smarduch już przyklejają się do PIS-u. Tylko czy będą ich chcieli ? Bo to funkcjonariusze tonacej na szczęście Platformy, a wybory idą , idą .
góralka05.02.2016, 21:14
Odczepcie się od naszego Prezydenta, *** POpaprane
mieszkaniec05.02.2016, 18:51
@ oskar51
Masz w zupełności rację, w tak krótkim czasie co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję, żaden z poprzedników nie dorówna obecnemu prezydentowi.
xdx05.02.2016, 18:09
A cóż to za tajemniczy człowiek za Prezydentową ?
ludźmierzanin05.02.2016, 17:11
Dobrze że przyjechał po południu, bo rano było tak ślisko że by się na płocie zatrzymał kościelnym
gorol05.02.2016, 16:56
Pieruńsko głupie są niektóre komentarze.
sa05.02.2016, 16:50
Wyraźnie wiatr wieje z innej strony ;)
góralka05.02.2016, 15:59
Reprezentuje nas wspaniała Para Prezydencka.
@gaz05.02.2016, 14:56
Okropna parka. Mdli mnie jak na nich patrzę.
stary baca05.02.2016, 14:44
więcej wazeliny więcej
lol05.02.2016, 14:22
No patrzeć na niego nie mogę
Obserwator05.02.2016, 13:55
A to wójt jesce nie założył koła PIS w gminie..? Jeszcze takiego opóźnienia nie miał...
KNT05.02.2016, 13:39
Fajna ta Prezydentowa :)
Ala05.02.2016, 13:34
To się narobiło Panie Wójcie.
wicher05.02.2016, 13:13
Jan Smarduch I - wszy wysoki funkcjonariusz PO i Kpmora wita Prezydenta Dydę ? ! Co to kur...a jest ???
marek05.02.2016, 12:08
Tam jeździ gdzie go nie wygwizdają .Może by się wkońcu wzioł za robotę/obnizenie kwoty wolnej od podatku/ chociażby. Tu modlenie nic nie pomoże .Ale jak się nie potrafi nic innego ?.....
Adolf05.02.2016, 11:35
Smarduch pewnie chce przejść na PIS
dobrze poinformowany05.02.2016, 11:34
kochani hejterzy muszę was zmartwić ale to Pan Prezydent życzył sobie by spotkanie było z miejscowymi samorządowcami bez udziału polityków dlatego w obiedzie z Panem Prezydentem brał udział wójt Smarduch, Faber i Watycha.
Co więcej na obiad nie został zaproszony Pan Poseł Siarka ani Pani Poseł Paluch. Pozdrawiam.
@julek, ciocia05.02.2016, 11:26
Studęt to pewnie nick , bo za nauke to moze sie brac student.Pokazales jakimi prymitywnymi giermkami otacza sie wojt
godne wyróżnienie05.02.2016, 11:22
Starosta Krzysztof Faber i wójt Jan Smarduch są przykładem
samorządowców-na całą Polskę,jak wiele można zrobić dla regionu
piastując kierowniczą funkcje w samorządzie.Spotkanie z Prezydentem
to nagroda za trud i wysiłek.
baciok@05.02.2016, 10:56
Grymas na twarzy Pana Wójta Smarducha bezcenny.
ABC05.02.2016, 10:49
A Smarduch co tam robił ?
o rany rany05.02.2016, 10:31
Andrzej z cyferkami - hejterze, nie udawaj że jesteś zainteresowany wiekiem emerytalnym i innymi kwestiami społecznymi. Gdybyś był to byś wiedział że dwa dni temu już podano informację o tym. Zlituję się i podam ci termin: - 1 stycznia 2017.
Nie zasłużyłeś na złotóweczkę za ten wpis bo na głupich nie trafiłeś.

Następnym razem jak będziesz chciał zabłysnąć to się posyp brokatem.
NT05.02.2016, 10:20
Andrzejx48

dokładnie........
ceperka05.02.2016, 10:11
Na kolanach prosili Andrzejku i jeszcze my?.... najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze spotkanie z tymi Panami jest zwyczajnie prywatne , nieoficjalne i tak naprawdę nic nie znaczy.....no może poza tym, ze Panom się wydaje, ze prezydent rekę im podał ,,,,, Nowy Targ to jak nie miasto przy drodze to władze tak prowincjonalne, że z grzeczności pod osłoną nocy się z nimi spotyka ... fuj!
XXX05.02.2016, 10:11
Raczej w drodze do zakopanego! W Ludźmierzu był o godzinie 15.00.
Paweł05.02.2016, 09:55
W końcu normalny prezydent !!!!!
Gienek05.02.2016, 09:45
Wstyd , kto organizuje panu prezydentowi takie spotkanie , w kolebce PiSu na Podhalu witaja go sami POwcy !
syska05.02.2016, 09:41
Dziękujemy Panie Prezydencie za odwiedziny :) aaa dla hejterów najpierw trzeba posprzątać po POprzednikach jakbyście nie wiedzieli, bo syf zostawili nie zły.
oskar5105.02.2016, 09:35
do Andrzeja- Ty mój szogunie- prezydent Duda zrobił za pół roku dwa razy wiecej niż poprzednik za cały czas swego urzędowania !!!!
julek05.02.2016, 09:32
studęt weź się za naukę bo nic z ciebie nie będzie.Zasilisz szeregi bezrobotnych.Krytykuj sam siebie
@ ?05.02.2016, 09:28
Środek lokomocji jak znalazł.
studęt05.02.2016, 09:25
Grymas na twarzy wojta, okresla stosunek....
Andrzejx4805.02.2016, 09:24
czekam kiedy wreszcie prezydent weżmie się za prace i kiedy dotrzyma danego słowa odnośnie obniżenia wieku emerytalnego że poda się do dymisji jeżeli tego nie uczyni mineło sporo czasu i nic jeżdzi tylko i modli się niech wreszcie weżmie się do roboty nierób jeden
?05.02.2016, 09:19
Skąd wzięliście i dlaczego dajecie parze prezydenckiej miotłę zamiast kwiatów?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl