19.02.2016, 12:29 | czytano: 3744

Gmina chce stworzyć atrakcyjne centrum miejscowości m.in. z basenem, boiskami, nowymi budynkami

Wójt Stanisław Jurkowski ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu wokół budynku Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej. Przy gminie ma powstać nowoczesne centrum wsi - miejsce reprezentacyjne, a także przestrzeń służącą kulturze, rekreacji i wypoczynkowi.
Obszar został podzielony na trzy strefy. W pierwszej, w miejscu istniejącego parterowego budynku ma zostać zaprojektowany 2-kondygnacyjny budynek wielofunkcyjny mieszczący m.in. bibliotekę, świetlicę, salę konferencyjną, klubo-kawiarnię, pomieszczenia klubu sportowego oraz sanitariaty dostępne z zewnątrz. W założeniach jest również basen odkryty, korty, boisko do piłki plażowej i część parkingowa.
Strefa druga zlokalizowana w centralnej części terenu. Tu projektuje się 2-kondygnacyjny budynek handlowo-usługowy o pow. zabudowy ok. 200 m2. Natomiast teren wokół budynku urzędu mają ozdobić alejki, fontanna, ławki, mała architektura, tablice informacyjne.

Z kolei strefie trzeciej, zlokalizowanej we wschodniej części, planuje się niewielki plac targowy z zadaszonymi stoiskami, alejki, obiekt małej architektury, ławki i kolejny parking.

Spośród nadesłanych prac jury wybierze najlepsze trzy, a autor koncepcji, która zajmie pierwsze miejsce dostanie 3 tys. zł. Na projekty gmina czeka do 18 marca.

oprac. r/
komentarze
Wacuś19.02.2016, 17:00
Jurkowski uwolniony coś próbuje! Nic nie zdziała. Pamiętam go jako dyrektora szkoły. Nawet z programem romskim miał problemy.
M19.02.2016, 15:37
@bacuś:
nie tylko jego. Spokojnie. Trzech nowych pracowników przyjmuje to się rozłoży:)
turysta19.02.2016, 14:26
Pytanie za milion: gdzie na stronie urzędu gminy mogę znaleźć informacje o projekcie Enklawa aktywnego wypoczynku w Gorcach? Nie chodzi mi o stare ulotki sprzed realizacji, lecz o kompleksową informację o trasach, miejscach, wieżach itp. Przede wszystkim gdzie jest mapa? Przeszukałem zakładkę o turystyce i nie ma nic.
bacuś19.02.2016, 13:32
to jeden z największych wizjonerów w okolicy, już mija 1,5 roku od momentu kiedy ma mozliwość te wizje realizować i dalej nic a nic, czekamy bo kasa z naszych podatków na wysokie wynagrodzenie leci....niestety nie wirtualnie
fantazja ...19.02.2016, 13:19
wizjoner z niego od 12lat kiedy to w ulotkach wyborczych mamil spolecznosc lokalna swoimi pomyslami ,az w koncu chce sie posilkowac ludzmi z zewnatrz .W gminie ma kilku specjalistow od wszystkiego ,to za co im placi niech rusza du... czas leci a on tylko wizje, efektow pracy zadnych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl