27.02.2016, 08:30 | czytano: 3315

Nadal nie wiadomo, gdzie powstanie wspólna szkoła. Temat na przyszły rok

Harklowa, Knurów i Szlembark wciąż nie mogą się porozumieć, w której z tych miejscowości ma stanąć wspólna szkoła. Harklowa ma swoją propozycję jej lokalizacji, Knurów i Szlembark swoją. Niedawne rozmowy na ten temat nie przyniosły kompromisu. Tymczasem wójt Jan Smarduch uważa, że temat i tak trzeba odłożyć na przyszłość.
- Musimy poczekać z tym tematem z uwagi na różne pomysły nowych władz - mówił na sesji Smarduch przytaczając przykłady mniej lub bardziej realnych reform rządu Prawa i Sprawiedliwości: skrócenia czasu szkolnego czy likwidacji gimnazjów. Wójt jest zdania, że trzeba poczekać i zobaczyć, w jakim kierunku zmieniał się będzie system oświatowy.
- Co do lokalizacji szkoły, to nic więcej nie mogę powiedzieć. Problem zostaje i trzeba się będzie z nim zmierzyć w 2017 roku. Sprawę tę jednak trzeba jakoś wyjaśnić - dodał.

Istniejące w tych miejscowościach szkoły są małymi placówkami. W niektórych klasach uczy się po kilku uczniów. Gmina chce je połączyć i zbudować dla nich za kilka lat jedną, nowoczesną szkołę.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ona01.03.2016, 17:09
Jedno tylko powiem Wszyscy nie piszą tu po to żeby wkoncu się dogadać i zdecydować gdzie powinna być szkoła, i jakie miejsce jest najlepsze. Z tego co widzę to wam nie chodzi o dobro dzieci tylko żeby jedna wioska drugiej udowodniła ze są lepsi. Zamiast myśleć o dzieciach to myślicie o sobie. Pokazaniu czy to Szlebark czy Knurów czy Harklowa jest najlepsza. Tylko po to żeby potem nosić nos zadarty do góry bo jesteśmy lepsi. Opanujecie się ludzie!!!!!!
Mądra29.02.2016, 16:13
Jak się tak czyta te komentarze to się po prostu chce śmieć !!!
Kłócicie się o jakąś błędy ortograficzne... a każdemu się mogą one trafić... jak nie ortograficzne to życiowe.
KAŻDY JE POPEŁNIA ...
KAŻDY POTEM ZA NIE ŻAŁUJE ...
Ale ja nie rozumiem po co budować znowu kolejną szkole jak i tak jest już ich mnóstwo. Dawniej Krempachy liczyły do 1000 osób, a teraz jest ledwo około 300 uczniów. i władze gminy miały w co inwestować... Znowu pieniądze będą wydane w błoto... po 2 latach istnienia tej szkoły w Harklowej będzie trzeba ja znowu remontować tak jak inne pozostałe szkoły które już istnieją... po co wydawać tak duże pieniądze na budowę szkoły jak można je przełożyć na zakup bezpiecznych autobusów i dzieci dowozić np do Łopusznej lub Krempach... Zainwestować te pieniądze, które mają być wydane na budowę nowej szkoły, na polepszenie warunków w tych szkołach... np jak jest konieczny to remont sali gimnastycznej, zakupić lepsze sprzęty elektroniczne itp.
C28.02.2016, 14:43
Do Harklowianki -Ty też nie grzeszysz znajomością ortografii, bo i w Twoim tekście jest mnóstwo błędów i w tym miejscu można napisać: przyganiał kocioł garnkowi!
harklowianka28.02.2016, 14:02
Obserwator - nie masz pojęcia gdzie jest Borcok i przy tej lokalizacji nie chodzi tu o odległość, tylko o to że są to tereny za DARMO! Może masz jakiś interes, że upierasz się przy szkole na terenach bagiennych i zalewych? Dzieci zresztą trzeba czasem dowozic. Strażak pokazał czemu jedna z tych szkół jest słaba - ortografia się kłania i nawet jedno osobowa klasa tego nie zmieni. A Ty obserwator masz kompleksy ? My nie uważamy, że dzieci Harklowej są lepsze są takie same jak w Knurów, Szlembarku... itd. Kompleksy trzeba czasem pokonywać :) Chcemy tylko żeby w końcu powstała porządna szkoła, władzom gminy w to graj jeśli się nie możemy dogadać. Pieniądze wójt da alo na Spisz, albo do Lopusznej , albo będzie w Klikuszowej itd...
b28.02.2016, 13:21
Mam propozycję, zróbmy zajęcia w szkołach do 20.00 żeby rodzice mieli spokój i tylko mogli dzieci położyć spać , rano dać im śniadanie i to będzie ich cały wkład w wychowanie, resztą zajmą się nauczyciele.
Obserwator28.02.2016, 10:55
Tak, Harklowa by miała tak samo daleko do ew. szkoły w "Borcoku" co pod Szlembarkiem, a czy ktoś z Was pomyślał o dzieciach, które mieszkają np. od strony Ochotnicy lub od strony Huby jak będą miały daleko do Harklowej? Nie bo po co, najważniejsze są dzieci z Harklowej, bo one są "lepsze"? A czy ktoś pomyślał, że ew. powstanie szkoły " Na Klinie" nie było by zbytnio bezpieczne, przecież to jest teren zaraz obok DROGI WOJEWODZKIEJ!
przepowiednia28.02.2016, 10:25
budujcie szkoły w każdej miejscowości bo nadchodzi wielkie rozmnazanie i szkoły będą pekac w szwach
mama28.02.2016, 09:16
Większa szkoła lepsze warunki do nauki Po lekcjach w tych szkołach nic się nie dzieje .Więc zamiast się zastanawiać lepiej zacząć działać ,
Kolejna mama27.02.2016, 21:56
Harklowa do oferowanego miejsca w "Borcoku" ma równie daleko jak pod Szlembark więc nie chodzi o odległość. I nie oszukujmy się, żadna szkoła nie ma warunków aby przyjąć uczniów z trzech miejscowości. A narzekania tylko na nauczycieli, że sobie nie radzą...a co z rodzicami, których dzieci to chodzące ideały i nie wolno im zwrócić uwagi?
Ogarnięty27.02.2016, 19:34
Każdy by chcil mieć szkołe pod nogami... ale dawniej tak nie było... musieli chodzic z jednej do drugiej wioski i jakoś nie mieli problemów... a teraz niedość ze macie samochody i możecie każde dziecko zawieść pod same drzwi szkoły... to jeszcze sie wam o cos rozchodzi... dawniej tak nie było a jakoś ludzie dawali sobie rade i wyszli na ludzi !!!!!
aaa27.02.2016, 19:07
Opluwać i krytykować każdy potrafi, to taki narodowy zwyczaj. Każdy mądry na każdy temat i na wszystkim się zna, a najwięcej mają ci do powiedzenia,co nic nie robią,a wymagania wielkie.
strażak27.02.2016, 17:55
Obserwator, masz racje zgadzam sie z tobą co do szkoły w Knurowie sala była niedawno wybudowana i teraz jeszcze zrobili ogrzewanie na niej a i w tamtym roku został wykonany odwiert wody pitnej ,ewentualnie jest możliwość jeszcze dobudowy jednego skrzydła tak aby było wiecej miejsca. Ale co z tego jak władze nie biorą tego pod uwagę.

Człowieku - oczy krwawią od tylu błędów. Moderator.
Rysiek27.02.2016, 17:21
Tak jest jak rozumuje się ambicjami nie mózgiem. Co to za filozofia, że 2 na 1 i spór rozwiązany. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, a nie tylko przewagę liczebną. Chętnie podyskutuje z oponentami budowy szkoły w Harklowej na żywo.
Do emerytki27.02.2016, 17:10
Jest bardzo dużo zo prawdy w tym co piszesz. Niestety jest tez druga strona medalu, nauczyciele, ktorzy nigdy nie powinni trafic do tego zawodu, zreszta dyrektorzy też. Realnie wygląda to tak-troche w duzym uproszczeniu, że wsrod nauczycieli są rzetelni nauczyciele, ktorych sie nie docenia oraz tacy, którzy pozorują pracę, za to biegają z "wazeliną", "informacjami" etc. Po to zeby sie przypodobac i otrzymac nagrode, choc wiedza, ze za pracę sie nie należy. Słabą pracę widzą rodzice i stąd te niepochlebne komentarze. Rodzic musi widziec, ze dyrekcji zależy na wynikach, a nie na pseudopromocjach szkoly, ze szkola to miejsce pracy, a nie picia kawki w doborowym towarzystwie, wymiany plotek, zawisci i podkablowywania sie nawzajem.
emerytka27.02.2016, 15:31
Hmmmm jak to dobrze, że jest możliwość wypowiadania się w komentarzach pod danymi artykułami. Jak dużo można się dowiedzieć. Między innymi - co się dzieje w szkołach, jacy nauczyciele przemęczeni chodzą, jak to dyscypliny nie potrafią utrzymać, jaki to stres im towarzyszy...Dobrze. że wszyscy rodzice zawsze mają mnóstwo energii do tego aby motywować dzieci do nauki w domu, tak mocno jak to robią nauczyciele w szkole!Tak Droga "mamo" jest stres, taki jak i w każdej innej pracy, każdej innej szkole ( również tych, które mają po 25 uczniów w klasie). A dodatkowo Ci nauczyciele narażeni są właśnie na takie komentarze ze strony rodziców, którzy praktycznie o pracy nauczyciela niewiele wiedzą; nie wspominając o szacunku dla tego zawodu!A już najlepiej wychodzi im "wrzucanie" wszystkich do jednego wora. Szczególnie tych uczących w małych miejscowościach. Czym Ci nauczyciele różnią się od innych? Ale temat chyba czego innego dotyczy...więc skończcie z tymi żalami na wszystko i wszystkich!
Mieszkaniec27.02.2016, 15:08
Waksmund chętnie przyjmie uczniów. Łopuszna pewnie też.
ja27.02.2016, 15:02
Ola to dlaczego Knurów i Szlembark nie mają takich wyników ? Co do reszty wypowiedzi się zgadzam, nauczyciele bardzo przemęczeni...
Ola27.02.2016, 14:55
Wyniki Harklowa ma dobre i wszyscy wiedzą dlaczego.... w normalnych szkołach nauczyciele mają ok. 25 uczniów a nie zaledwie od 2-5 osób.... paranoja żeby utrzymówić placówkę...nigdzie w kraju nie ma takiej sytuacji.... a te ich wyniki to pic na wodę idą do szkół średnich i się gubią i już wyników nie mają żadnych....
ja27.02.2016, 14:47
Obserwator -Pod Szlembarkiem na terenach zalewowych?Gratuluję super lokalizacji. Gmina NT bardzo bogata skoro odrzuca darmowe tereny pod budowę szkoły... a może ktoś ma w tym interes? Co do utrzymania szkoły można koszty i wyniki tych szkół sprawdzić w gminie. Knurów był słynny nawet RMF o nim mówił - utrzymanie jednej klasy dla 1 ucznia, a kolejnej dla 2. O wynikach tych szkół już nie mówię
obserwator27.02.2016, 12:55
Jasne, dwie wioski mają ustąpić na korzyść jednej, bo mieszkńcom Harklowej korony z głów pospadają jak będą musieli chodzić do szkoły zbiorczej pod Szlembarkiem, akurat! Ciekawa sprawa, co do utrzymania obecnych budynków. Harklowa posiada stary, mały drewniany poniemiecki budynek, którego koszty na pewno nie są mniejsze w utrzymaniu niż budynków w Knurowie i Szlembarku. Knurów posiada niedawno wybudowaną sale gimnastyczna i chyba właśnie ten budynek z trzech jest w najlepszym stanie. A władze mają chyba prosty rachunek, dwie wioski przeciwko jednej, wynik oczywisty
saba27.02.2016, 11:35
Partyzant, heh - mój nieżyjący już tata zawsze mi powtarzał : nie masz nic mądrego do powiedzenia nie otwieraj gęby.. Szkoda żeście nie mieli TAKICH OJCÓW
mama27.02.2016, 11:01
Harklowa: lepsze wyniki - od wielu lat czolowka w gminie sprawdzian po 6 klasie, mniejsze koszty utrzymania szkóły, wiele imprez w szkole : jasełka, piknik rodzinny, dzień babci itd., zespół góralski, kapela góralska, dzieci bardzo dobrze się uczą i adoptuja w gimnazjum. Harklowa oferuje darmowe miejsce pod szkołę - Borcok, niestety zostało odrzucone, kolejne miejsce koło przystanku Klin - ekspertyzy wykazały ze jest to dobre miejsce nie zalewie. Szlembark chce aby szkoła powstała na obszarach bagiennych - przy powodzi rozlewiska Dunajca. Trzeba aby powstała dobra szkoła z porządna salą gimnastyczna, boiskiem, pracownia mi, zatrudniając dobrych nauczycieli a nie takich jak teraz ze maja problem z utrzymaniem porządku i dyscypliny w klasach 5 osobowych, że są ciągle przemeczeni bo fakt uczenie w tak dużych klasach to stres... żeby rozwijali zainteresowania uczniów, żeby talenty uczniów były odkrywanie ale i zauważone w szkole, bo tego ciągle brakuje. Chciałabym aby władze gminy w końcu zmierzył y się z tymi ptoblemami
Hehe27.02.2016, 09:39
Kolejna trafiona inwestycja? Kolejny wykonawca do wykarmienia przez gmine, ktora znowu zaciagnie kredyt?
Gość27.02.2016, 09:28
WOW! Co za problem? Demokracja.... 2 do 1 i przechodzi ta druga propozycja. Jesli ta władza nie potrafi rozwiazac takich prostych sporów to czapki z głów
Partyzant27.02.2016, 08:46
Proponuję na przełęczy to i Ochotnica skorzysta a i dzieci w ramach wfu mogą chodzić na nogach.
Góral27.02.2016, 08:46
Harklowa idealne miejsce!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl