01.03.2016, 19:32 | czytano: 8760

Burmistrz krótko skomentował odwołanie Kniotka i Pachniowskiej

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Burmistrz Grzegorz Watycha, który od kilku dni nie wyjaśniał, mimo wielu pytań z różnych stron, dlaczego zwolnił dotychczasowych dyrektorów Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, wyjaśnił to krótko na łamach "Gazety Krakowskiej".
- Postanowiłem zwolnić pana Kniotka i panią Pachniowską po przeanalizowaniu ich pracy. Uznałem, że nie będę w stanie realizować z nimi założonego przeze mnie programu - stwierdził i zapowiedział, że na nowych dyrektorów zostaną ogłoszone konkursy.
Przypomnijmy, iż zeszłym tygodniu burmistrz Watycha odwołał ze stanowisk dyrektora MZWiK Wojciecha Kniotka i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Barbarę Pachniowską.

Za dyrektorem Kniotkiem wstawili się pracownicy MZWiK, którzy napisali w tej sprawie pismo do burmistrza, w którym domagają się przywrócenia dotychczasowego dyrektora na stanowisko. - Nie będzie ono jednak miało wpływu na moją decyzję - powiedział "Gazecie Krakowskiej” Grzegorz Watycha.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
@memento05.03.2016, 12:28
A nie prościej go pogonić . Choć on nie tyle wkurza ludzi ,co ta jego zastępczyni.
wiocha.pl04.03.2016, 23:48
Watycho do zobaczenia przy Urnie...juz niebawem. Juz blizej jak dalej. Naciesz sie stanowiskiem bo juz Ci niewiele zostalo.
wiocha.pl04.03.2016, 20:53
Moim zdaniem takiego burmistrza to co roku powinno się spr co zrobił ile planował z ilu obietnic się wywiązał i jeśli tego nie przerobi co było nakazane to do wylotu. Nie głosowałam i nie zagłosuje nast razem także na Watyche!
memento04.03.2016, 16:57
do troska o słowo życia,
mam skromną prośbę, by w kontekście niniejszego wątku i osoby chwilowego burmistrza, nie profanować i nie nadużywać wartości w legitymowaniu własnej głupoty. Nawiasem mówiąc pewnie dlatego zmuszeni jesteśmy żyć w otoczeniu tych rzekomych polityków potrafiących odwoływać się do słów wielkich, ale nie potrafiących nijak ogarnąć te zwykłe problemy dnia codziennego.

W Roku Miłosierdzia proponuję refleksję nad sobą. Warto popracować i zacząć korzystać z tego co nas zbliża i łączy, bo to ma sens: [...] W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości. My miłujemy, ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował. [...] 1 Jana 4:7-19
Nowotarżanin z wyboru04.03.2016, 00:18
To ten "program" co go pan burmistrz palił na rynku? Coś się z niego ostało?
troska o słowo życia03.03.2016, 16:49
List św. Pawła do Rzymian 13Słowo Życia (SZ-PL)
Posłuszeństwo władzom
13 Bądźcie posłuszni władzom sprawującym rządy. Każda władza pochodzi bowiem od Boga. Ci, którym podlegacie, również zostali więc powołani przez Niego. 2 Kto przeciwstawia się władzy, burzy porządek ustanowiony przez Boga i sam ściąga na siebie karę. 3 Ludzie sprawujący władzę nie są postrachem dla tych, którzy postępują dobrze, ale dla czyniących zło. Nie chcesz żyć w strachu przed władzą? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę! 4 Bóg ustanowił rządzących dla twojego dobra. Ale jeśli łamiesz prawo, masz się czego bać! Władza potrafi bowiem przywołać przestępców do porządku. Będąc na usługach Boga, wymierza karę tym, którzy postępują źle. 5 Dlatego należy się jej podporządkować ? nie tylko z powodu możliwej kary, ale ze względu na własne sumienie.
6 Z tego samego powodu należy płacić podatki. Urzędnicy państwowi pełnią bowiem swoją służbę z Bożego polecenia. 7 Oddawajcie więc każdemu to, co mu się należy: płaćcie podatki i inne należności oraz okazujcie respekt i szacunek tym, którzy na to zasługują.
xxx02.03.2016, 22:42
a może to jest powód zmiany warty?


http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/4196/Wojna_sciekowa_miedzy_PPK_a_Nowym_Targiem_w_prokuraturze_Tarnowski_nie_zaplacimy.html
unhappy02.03.2016, 22:31
@ Happy happy, nie chcę, ale muszę odpisać gdy poziom głupoty osiąga niebezpieczny poziom abstrakcji. Pytasz, odpowiadam.
... ponieważ ludzie, którzy z nadzieją obdarowali obecne władze mandatem zaufania są zawiedzeni i czują się oszukani. Tak brzmi najprostsza diagnoza. Pozytywnie zaś niech zacznie działać Watycha. Najlepiej według tego tajemniczego programu z wizją. Jest Burmistrzem i zobowiązany jest wyłącznie do tych działań, które mają służyć mieszkańcom i samemu miastu. Samorząd jednak nie może być polem eksperymentowania i uczenia się na własnych błędach. Jeżeli się deklarowało gotowość do zmian na lepsze, to wdraża się je na drugi dzień po wyborach. I to nie przez pryzmat nierealnych i utopijnych obietnic wyborczych, dających zwycięstwo, ale wykorzystując go do realizacji szczytnych celów. Trudno też w tym momencie nie pokusić się o pewne porównanie. Wypalenie Fryźlewicza po osiemnastu latach (zjawisko zupełnie naturalne) było i tak mniejsze niż wypalenie człowieka, tuż po starcie, gdy energia i zapał powinny przenosić góry. Teraz, po półtorarocznym okresie ochronnym wszystkie działania przypominają nerwowe konwulsje kogoś, kto właśnie utracił instynkt samozachowawczy. Bądźmy zatem poważni i tak traktujmy ludzi. Z pełną odpowiedzialnością, bo miasto to wyłącznie ludzie i ich potencjał. Pytam jakie konkursy? Te z określonym wyborem swoich kolesi? O tych konkursach mówisz ...
No to przyjmij do wiadomości, że nie mając żadnego sprawdzonego zaplecza zmierzasz do katastrofy a ławeczka coraz krótsza. Nie licz także na nikogo z zewnątrz, bo każdy fachowiec wie, że w tych dziedzinach nie wystarczy wejść by umiejętnie zarządzać. Trzeba stracić wiele lat i zakochać się w Nowym Targu. To nie są stanowiska dla najemników. Raczej pasjonatów z niezbędną wiedzą i doświadczeniem.
Do takiej pipidówy nikt sensowny nie przyjdzie. Takie są beznadziejne fakty. Cała reszta to lanie ciepłej wody i jakieś pustosłowie tego pana z drugiego siedzenia, którego ambicje już dawno dosięgnęły Turbacza, gdyż są monologiem o niczym: a to strategia, a to optymalizacja, a to efektywność, rozwój, progresja ... ble ble ble. Pach. W realu piach, bagno i dzielenie na naszych i waszych. Na rzecz miasta? Jeżeli ktoś nie ma szacunku do ludzi i ich osiągnięć, to nigdy nie będzie miał szacunku do siebie, pozostając w pozycji defensywnej, bez aspiracji i wiary w dokonania.
!02.03.2016, 21:43
"dtw" - nasz niestety nie ma żadnego pomysłu. Wszystko w mieście samo się dzieje. Jak MF jeździł tylko na Frańciszkańską tak ten nigdzie się nie ruszy, nic nie załatwi. Chyba się boi własnego cienia. Fajnie macie w tym Zakopcu.
DeDe02.03.2016, 18:34
@Kuma
(NIE)KUMA(TA) zacytuje:
"...ale dlaczego miasto ma za to płacić"
miasto zapłaci? czy jego podatnicy?!
Za co się zapytam? za niepotrzebne machanie piórem?
Odprawy, dwuletnie opłacanie drugiego stanowiska prezesa MPEC( kilkanaście tysi miesięcznie), na moje oko pół miliona idzie na to jak nic. Tak to jest jak polityka miesza się do zakładów pracy! Po co to wszystko, a Wam odpowiem. Prywata, zobowiązania za oddany głos. Nie przystało zaraz po wyborach to się po roku rządów zaczęło. Eh nie ma już czystego bezinteresownej polityki, sportu, kościoła.
Denis02.03.2016, 18:30
@ Kaska
To fakt ze odpowiada bardzo rzeczowo i krótko
Jak byłem z nim na spotkaniu to mi powiedział ze nic nie wie a wogule nie ma czasu rzeczowo i krótko !
burmistrz02.03.2016, 17:53
@stan.Kto Cię teraz karmi?:)
głos na pustyni...02.03.2016, 17:52
@kanciaty... a kto ci takich bzdur nagadał? Tu akurat wiem, że JT od dawna kompletnie nie jest zainteresowany jakimkolwiek burmistrzowaniem w tym mieście. Kiedyś Pan JM (były wicestarosta) był taką postacią, którą straszono nowotarżan jak dzieci w szkole, teraz widzę, że ubrano w tą rolę Pana JT. Żal mi jest ciebie i innych podobnych troli, którzy tylko potrafią obrażać innych, ale co można się po was spodziewać - zakompleksieni byli pseudocelebryci. A Burmistrzem to sterują jego wspaniali zastępcy, których sobie wybrał.
dtw02.03.2016, 17:34
@! Zauważ, że burmistrz Zakopanego rozpoczął swoje rządy od wywalenia wielu z poprzedniej ekipy i nie przejmował się, że są lubiani i fachowi. Wprowadził swoich ludzi i w Zakopanem powoli coś się zaczyna dziać. Nasz burmistrz się certolił z dyrektorami, których dostał w spadku i dlatego efektów nie ma za dużych. Powinien zacząć właśnie w taki sposób, tym bardziej, że takie były oczekiwania.
!02.03.2016, 16:37
Z zazdrościa patrzę na Zakopane. Tam faktycznie cos sie dzieje. Burmistrz jest bardzo aktywny a w NT władza jak zasnęła po wyborach tak śpi. Pan Watycha - nawet widać to na zdjęciu nie ma żadnej energii, żadnej ikry. Nic im się nie chce. oni myślą jaki wsadza na te stanowisko swoich ludzi to nagle wszystko zacznie hulać? Czarno to wszystko widzę. Niczego nie zrobili poza ruchami kadrowymi - ni-cze-go!
szkodnik02.03.2016, 15:37
Dlaczego Grzesiu słucha tej Vice ? Co nas obchodzi kogo lubi ,albo i nie lubi pani towaroznawca? Szkoda Pani Basi. Taki fajny człowiek .A teraz bez pracy.
Ciemny lud02.03.2016, 15:06
Happy,nie wrzucaj tematów zastępczych,jaki koń jest każdy widzi.Jeżeli to już wszystko co burmistrz mógł miastu zaoferować to nie jest to zgodne z tym co czytamy w ulotce wyborczej.
Ciemny lud02.03.2016, 15:06
Happy,nie wrzucaj tematów zastępczych,jaki koń jest każdy widzi.Jeżeli to już wszystko co burmistrz mógł miastu zaoferować to nie jest to zgodne z tym co czytamy w ulotce wyborczej.
tik tak02.03.2016, 14:40
Po krótkiej analizie stanu stagnacji w jaką wpakował miasto Watycha należy przystąpić do referendum. Każdy następny krok w tym utajnionym programie TKM będzie jeszcze większym wycofaniem nas z liczących się miejscowości Podhala. Szkoda czasu i pieniędzy jakie przyjdzie nam zapłacić za tę demolkę.
Happy happy02.03.2016, 14:04
Po co nam DROGIE REFERENDUM (na pewno nie wyjdzie) .
Jak byli włodarze chcą przejąć władzę
to niech wystartują w konkursach do władz spółek .
I działają pozytywnie na rzecz Miasta.
Akurat stanowisk starczy .Powodzenia.
Na razie dostali pakiet czerwonych kartek ,takiego WIELKIEGO SZLEMA.
kanciaty do kanciatego02.03.2016, 14:03
Wszystko O.K. Jest organem założycielskim ,ale zostawił sobie V kolumnę w MZK i Zieleni, bo to ludzie Mareczka Wspaniałego byli , są i bedą . A zwolnił lojalnych gości. Facet słucha Tarnowskiego , a to właśnie on czyha na stanowisko burgmajstra w mieście . Zal serce ściska , ale Tarnowski nigdy nie będzie w tym mieście burmistrzem. Niech wybije sobie to definitywnie ze swojego kanciatego łba .
Mieszkaniec z Nowego02.03.2016, 13:11
O co chodzi , chodzi aby pan V-ce Burmistrz Waldemar wprowadził do MZWiK człowieka z Maniów z którym współpracował w Czorsztynie a tam narobił "bałaganu " a teraz trzeba mu gorącą posadkę załatwić a Pani Barbara poszła za to że Pani V-ce burmistrz Joanna jej nie lubiła i już dawno się mówiło że udowodni że MOK jest nie potrzebny a Pani Joanna to właściwie robi bo wg mnie się tylko lansuje a przecież ma wielkie aspiracje aby biuro promocji mogło działać a gdzie będą siedzieć znajomi - Oj Panie Burmistrzu też na Pana Głosowałem i teraz żałuje tego bardzo - rozgrywają Pana jak chcą a Pan w tą Grę Gra ....
@ stan02.03.2016, 12:06
Burmistrz to pisowic? Nie wiedziałem. Prędzej bym odgryzł własną rękę niż bym na na niego zagłosował. A niestety zagłosowałem. Ech.Ale wstyd.
bywalczyni w MOK02.03.2016, 11:39
Szanujmy decyzję burmistrza. Widocznie miał powód żeby zwolnić dyrektorów. Trzeba mieć tylko nadzieję że nowi dyrektorzy będą kompetentni. A w przypadku MOK - u dyrektor będzie szanował swoich pracowników cenił ich kreatywność i dbał o rozwój kultury w mieście. Niekoniecznie zapraszał tylko kabarety i Teatr Bagatelę z marnymi ale kasowymi( nie dla miasta ) spektaklami.Tego życzę p.Burmistrzowi i mieszkańcom.
mieszkaniec02.03.2016, 11:36
@Kuma
Oceniasz ludzi swoją miarą, dla Ciebie jest niepojęte, że można kogoś bronić bezinteresownie, że pracownicy mogą bronić swojego szefa tylko dlatego, że był kompetentny. Skoro tak dobrze wiesz kto staje w obronie dyrektorów to może uchyl rąbka tajemnicy i wymień: ich błędy, zaniechania,bardzo wysokie pensje (czyli jakie), a później podyskutujemy. Jeżeli tego nie zrobisz uznam, że jesteś dla p. burmistrza cyt: "przyjacielem, a ci nie są obiektywni. Może oni są dobrymi rodzicami, przyjaciółmi, małżonkami."
Leming doskonały02.03.2016, 11:09
do : belfer

Konkursy na dyrektorów szkół podstawowych już były - dyrektorzy z konkursów zostali wybrani i mianowani.
marko02.03.2016, 10:26
Prosimy o publikację tego tajemniczego PROGRAMU. Co to za cudo objawione 1,5 roku po wyborach. Mam wrażenie że ktoś tu się wykpił z rzetelnych wyjaśnień.
HAPPY END02.03.2016, 10:21
@powodzenia
Super pomysł niech pracownicy napiszą prośbę do swoich byłych szefów o wystartowanie w konkursach .
I konflikt się sam rozładuje.
lol02.03.2016, 10:05
Panie Burmistrzu,powiedział Pan:"Uznałem, że nie będę w stanie realizować z nimi założonego przeze mnie programu ' Jakiego programu? Jaki program ma Pan dla MZWiK? Czego nie chciał lub powidział, że nie zrobi dyr. Kniotek. Jakiego programu nie wykona dyr. Pachniowska?, bo to co pan mówi to jakieś ogólniki. Konkrtenie jakie ma Pan zarzuty wobec tych osób?? Chce Pan wejść do PPK? czy jakieś inne plany ma Pan związane z MZWiK? Odnosi się Pan do sprawy, ale nic Pan nadal nie wyjaśnia.
kaska02.03.2016, 09:56
Coraz bardzie podoba mi się ten burmistrz. Odpowiada rzeczowo i krotko. Szkoda go na to miasto
stan02.03.2016, 09:55
nie słyszłem żeby p.Kniotek i p. Pachniowska byli z PSL-u albo z PO a burmistrz z PIS-u to z skąd te czystki a może zmienili orientacyje
bati02.03.2016, 09:55
Biadolicie jak baby w przychodni zdrowia. Ciekawe czy Pachniowska i Kniotek tak ubolewaliby nad waszym losem gdyby teraz was zwolnili? Śmiem wątpić.
one02.03.2016, 09:30
Paaaaanie Grzegorzu? Jaki program? Ten z wyborów? Jeśli tak, to ma pan bardzo mało czasu. 1.5 roku minęło a jak Gorce były zamknięte - tak są. Nawet stopy nie włożyliście w drzwi.
Nieświadoma02.03.2016, 09:23
Co to jest Kruger organ właścicielski,możesz mi wyjaśnić?
Kuma02.03.2016, 09:15
Tych wpisów dokonują te same osoby. Tak strasznie żałują odwołanych prezesów, nic nie wspominają o o ich błędach, zaniechaniach,bardzo wysokich pensjach więc rozumiem, że to przyjaciele, a ci nie są obiektywni. Może oni są dobrymi rodzicami, przyjaciółmi, małżonkami ale dlaczego miasto ma za to płacić.
Powodzenia02.03.2016, 08:30
Nie ma histerii pewnie sami zainteresowani mniej to przeżywają niż byli burmistrze .Szkoda że pseudo panika jest wywoływana sztucznie.
Trzeba przyjrzeć się bezstronnej specyfikacji w konkursie która musi wyłonić najlepszych .Nic nie stoi na przeszkodzie aby pełniący przystąpili do konkursu z nowymi pomysłami i w duchu programu Watychy.
Kruger02.03.2016, 08:06
Do wszystkich znawców zarządzania ;
Burmistrz jest organem właścicielskim i decyduje o obsadzie stanowisk.
Czy miastem rządzi Watycha czy Tarnowski to inna sprawa .
Zwolnieni mają Sąd Pracy .
lecko02.03.2016, 07:58
Przecież odgrażali się, obecny biurmistrz i szanowna zastępca burmistrza, że będą robić czystki to robią. Za 3 lata będą robić to samo ale już na swoim podwórku. Nowy Targ jest miastem wszystkich jego mieszkańców i chca wiedzieć i czuć co władza dla nich robi i zrobi. Dostali mandat zaufania, który niszczą.
syf02.03.2016, 07:54
Szanowny Burmistrzu. Gdzie można zapoznać się z pańskim programem? Chciałbym chyba nie nie tylko ja poznać to dzieło bo to co Pan jako Watycha a nie Burmistrz bajdurzył ma się do rzeczywistości wszyscy widzą. Pan zachowuje się jak na wczasach a co najmniej jak na urlopie.
oko02.03.2016, 07:38
Nos coraz dłuższy !!! Program ???. Oj Pinokio !!!
?Dawno, dawno temu był sobie kawałek drewna. Nie jakiś kosztowny kawałek drewna, wręcz przeciwnie ? zwykła szczapa na opał"
Mery02.03.2016, 07:15
Burmistrz wie co robi ;;oby tak dalej.
MF02.03.2016, 06:38
Brawo Panie Burmistrzu niech organizuja marszKODw rynku,
Obserwator02.03.2016, 06:25
A kto rządzi Polską?
Marianno Wróć!02.03.2016, 03:14
@elke
mandat zaufania opiera się na słuchaniu głosu mieszkańców a nie robienie prywaty. Bo jakoś nic z wyborczych obietnic nie spełnia Watycha. No może poza pracą... dla swoich!
na ukojenie emocji02.03.2016, 00:36
Burza emocji,ale podsumowanie jest następujące. Przegrani w wyborach broczą krwią,tłumacząc porażke wyborczą niskim ciśnieniem,a może halnym. Nie przyjmują zmian,szerząc dywersję.Stąd ten hejt.
Burmistrz już dawno powinien te ruchy wykonać,ale jest człowiekiem łagodnym i pełnym empatii.Skoro uczynił ten krok tzn.że zostały przekroczone granice toleracji.Zwolnieni są na pewno w pełni świadomi jakie były przyczyny ich odwołania. Zresztą wszyscy to wiedzą, że te osobowości nigdy nie pogodziły się ze zmianą rządzących. Wcale się z tym nie kryły, a wręcz afiszowały swoją niechęć. Skąd więc to zaskoczenie i histeria?
A tak na marginesie, jeżeli są to tacy fachowcy, to rynek pracy zasypie ich ofertami.Nie martwcie się tak o nich, stanowiska nie są dożywotnie i nie ma ludzi niezastąpionych.
fan politycznej propagandy02.03.2016, 00:21
Pan Watycha ma jakieś zdanie w tym mieście? Czy tylko figuruje jako burmistrza, a za sznurki pociąga, jak to już ktoś napisał niżej, Pan Tarnowski???
raz,dwa, trzy02.03.2016, 00:13
Oczywiście, Nowy Targ jest smacznym kąskiem dla PPK i pewno w tym kierunku zmierza polityka burmistrza, który byc może za namową p. Tarnowskiego chce nas "uszczęśliwić" tą spółką. Dyrektor Kniotek był zawsze solą w oku p. Tarnowskiego , stare sprawy związane z PPK. Faktem jest, że P. Kniotek to świetny dyrektor i bardzo dobrze zarządza MZWiK-m. Panowie , tylko nie wpuście miasta w kanał. Sytuacja ta jest podobna do tej z Janowa Michałowa, gdzie zwolniono świetnych fachowców i dziś słyszę w telewizji wypowiedż jakiegoś szejka arabskiego, ktory chce zatrudnić te osoby u siebie( za bardzo grubą kasę), bo wie , że jak zatrudni tych ludzi to nie będzie musiał przyjeżdżać do Polski kupować konie, bo jego stadnina będzie lepsza od tej w Janowie czy Michałowie i oby przez głupią polityke PISu te nawiększe polskie chluby nie podupadły. Jak powiedziała Szydło -damy radę, dodam: sknocić wszystko czego dorobiliśmy się w tym kraju. Podobnie może być w Nowym Targu.
Dwt01.03.2016, 23:57
I ma rację. Dlaczego miałby się tłumaczyć? On sam wie jacy powinni być jego pracownicy, czy sprostają wymaganiom. Jeśli obecni nie byli w stanie, to znajdą się tacy, którzy będą umieli sprostać. I nie ma się co tak napinac, ogłaszać referendum i strajku. Ludzie w mieście mówią, że dobrze się stało, że już wcześniej Burmistrz powinien to zrobić. A napinaja się tylko ci,którym komplikują się ich własne interesy. Nie głosowałem na obecnego burmistrza, ale akurat te zmiany są dobre i mam nadzieję, że jeszcze będą i rozbija się towarzystwo,, wzajemnej adoracji". Specjalistów jest wielu, nie ma ludzi nie do zastąpienia. Tak to może było za poprzedniego Burmistrza. A jeśli chodzi o formę i powód- wiele osób ją zna, szczególnie zainteresowani. I zawsze można udać się do Sądu Pracy a sprawa się wyjaśni.
...01.03.2016, 23:49
Siedziała jedna banda MF na stołkach i nagle wielkie halo...
Anna01.03.2016, 23:41
Pan Marek był na prawdę Dobrym Burmistrzem patrząc na to co się dzieje teraz
b01.03.2016, 23:01
przynajmniej nie to co Fryta i popieranie za wszelką cene tego co trwa tylko jakieś zmiany
mieszkaniec Nowego Targu01.03.2016, 22:55
A ja się pytam kim jest ten tajemniczy Lorek z UM za którego Watycha zwolnił Kniotka ? Znów protekcja ???
Wyborcy nie zapominają01.03.2016, 22:48
Szczerze ! mam pare określeń na zachowanie pana burmistrza od czasu wyboru ale żadne nie nadaje sie do zacytowania
SDSSSS01.03.2016, 22:44
Szczerze powiedziawszy - mam to gdzieś. Mam gdzieś co burmistrz robi, jak robi, kogo zatrudnia i kogo odwołuje. Dla mnie jako mieszkańca liczy się to, aby mnie się dobrze w moim mieście żyło. Jeżeli okaże się, że za jakiś czas nowo powołany dyrektor MZWiK zacznie podnosić opłaty, wtedy będzie to ewidentna wina burmistrza. Kniotek zapunktował głównie tym, że nie wszedł w żadne spółki wodne, przez co mamy niższą cenę wody niż inni w gminie. Także burmistrzu, masz swój czas, rób co uważasz za słuszne, nawet jeśli Twoi wyborcy mają zastrzeżenia, ale wiedz, że jeżeli zrobisz coś, co uderzy w Nas, Twoich wyborców, wiec tedy że dni na swym stołku będziesz mieć policzone. Fryziek siedział na swoim krześle stanowczo za długo, przez co obrósł w klikę, jeżeli i Ty burmistrzu chcesz klikę tworzyć - proszę bardzo, ale Nam mieszkańcom nie podobają się żadne układziki, mycie rączek, wazeliniarstwo i tym podobne.
zastanawiam się01.03.2016, 22:44
Zamiast zwolnic szefów którzy nic nie wnosza -Antos i Rubiś zwolnił ludzi którzy coś dla miasta robili, mimo wszystko. Kto nim kieruje i kto mu podpowiada takie głupie rozwiązania. To jest chyba marionetka z tego Watychy w rekach kolesióww .
belfer01.03.2016, 22:10
co nam jeszcze zostało do wymiany ?
oczywiście dyrektorzy szkół .Jest jeszcze kilku z nadania poprzedniego burmistrza
Żenada
Trala lala01.03.2016, 21:57
Przecież go popieraliśmy.
Smaczliwka01.03.2016, 21:53
Tak libertyn,jak widać na załączonym obrazku.
nowy01.03.2016, 21:53
Jak dla mnie pan Liszka był by lepszym burmistrzem lepsze doświadczenie w sprawach miasta.
adonis01.03.2016, 21:50
Zalosne!Burmistrz i jego wspaniala ekipa! Co zrobili dla miasta? za przeproszeniem duze G... A propo jakie sa pana zalozenia bo ja nie widze zadnych ostrych poczynan oprocz chaosu w miescie. Brak bezpieczenstwa mieszkancow,reszta..?Reszta niech zostanie milczeniem i czekam wyborow,PS glossowalem na pana wiec mam prawo sie czepiac!
AL01.03.2016, 21:32
Nie dziwie sie Burmistrzowi, jakbym nie miał zaufania do pracownika też bym go zwolnił i szukał nowego.
pewne info01.03.2016, 21:28
Decyzje podyktowane przez Tarnowskiego, który steruje Watychą.
Beata01.03.2016, 21:23
do blokowca
gdyby Miasto nie dopłacało do cen za ścieki i wodę z budzetu to płaciłbyś tak jak w ppk
Burmistrzu konieczny audyt w MZWiK
Bartek01.03.2016, 21:20
Burmistrzu dak dalej, twardą ręką. Nie przejmować się tymi krzykaczami na chorobowym i na bezrobobociu. Tacy specjaliści byli a do dziś roboty nie mogą znaleść
xxxx01.03.2016, 21:18
Kurcze ludzie burmistrz robi co chce a to my go (mieszkańcy) wybraliśmy więc i my go musimy odwołać,ktoś musi się za to zabrać tak być nie może.
mieszkaniec01.03.2016, 21:05
Ciekaw jestem czy posłowie koalicji rządowej już wiedzą kto wygra te konkursy tak jak w przypadku ZEW Niedzica.
mieszkaniec01.03.2016, 21:03
@mieszkaniec
Już wczoraj prosiłem, nie używaj mojego nicka.
z wiochy01.03.2016, 21:03
Po wyrazie twarzy tego Pana nawet widać jak wymagający jest to program. Zresztą realizowany już od ponad roku. Buahahaha.
Grześ01.03.2016, 20:54
To jest moja piaskownica i moje klocki a tak w ogóle to nie jesteście już w mojej bandzie, wyrzucam was i nie bawię się z wami!
Blokowiec01.03.2016, 20:46
Tym miastem rządzi Tarnowski a nie Watycha. Śpijcie dalej a będziecie za ścieki płacić jak w PPK !!! Kiedy referendum by ich odwołać ???
Wróżka01.03.2016, 20:36
Burmistrzu Watycha.Zero życiowego doświadczenia.W tak krótkim czasie bije władza w dekiel? Niesamowite,dziwny przypadek. Przeżyjemy Pana i podobnych ,pragnących władzy jak Pan( na chwilę oszołomów).
mmmm01.03.2016, 20:35
widocznie ktos z rodziny szuka pracy.....
trololo01.03.2016, 20:14
Pan na włościach zadecydował. Czy ma prawo podjąć głupią decyzję? Ano, ma święte prawo. Czy powinien? Hmm...
mieszkaniec01.03.2016, 20:10
Brawo Grezgorz - żelazną pięścią
wybulede01.03.2016, 20:02
Pismo nie będzie miało wpływu na decyzję burmistrza... Za to będzie miało wpływ na wynik następnych wyborów na burmistrza. Mojego głosu, podobnie, jak cała moja rodzina i mnóstwo znajomych Grzegorz Watycha na pewno po tym co zrobił już nie dostanie!!!!
elke01.03.2016, 20:01
Odważnie. Burmistrz otrzymał mandat zaufania w wyborach i ma pełne prawo do odwoływania swoich pracowników
baciok@01.03.2016, 20:00
Mam pytanie Szanowny Panie Burmistrzu. Co to za taki tajemniczy program. 1,5 roku po wyborach a tu miotanie się od ściany do ściany.
Prosze podzielić się założeniami tego,, programu" z wszystkimi mieszkańcami. Chyba że jesteśmy ciemnym ludem który to wszystko kupi( jak mawiał jeden z czołowych polityków obecnego obozu rządzącego ). Panie Burmistzu mieszkańcy Nowego Targu nie są idiotami i proszę tak nas nie traktować.
mieszkaniec01.03.2016, 20:00
Uważam, że to co w tej sprawie wyprawia p. burmistrz to po prostu głupota i nie znajomość podstawowych zasad zarządzania zespołami ludzkimi, gdybym się jednak mylił to należałoby powiedzieć, że to arogancja władzy. Nikt nie kwestionuje prawa burmistrza do dokonywania zmian, ale należało porozmawiać z pracownikami osobiście a nie za pośrednictwem mediów, W takiej sytuacji związek zawodowy powinien podjąć dalsze działania przewidziane prawem jeżeli faktycznie uznaje, iż p. Kniotek był dobrym szefem.
george01.03.2016, 19:48
jeszcze będziemy wołać Marku wróć
LIBERTYN01.03.2016, 19:47
Czy, aby burmistrz, coraz bardziej się wyrabia ?!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl