02.03.2016, 19:42 | czytano: 4097

Drugi konkurs na stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Targu

Choć w pierwszym terminie, na konkurs na stanowisko prezesa MPEC zgłosiło się trzech kandydatów, żaden z nich nie uzyskał poparcia. Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej rozpisała więc ponowny konkurs.
Drogi burmistrza Grzegorza Watychy i dotychczasowego prezesa Andrzeja Temeckiego rozeszły się. Obaj mają różne oczekiwania i poglądy. Watycha chce np. rozwoju miasta w kierunku ogrzewania geotermalnego. Temecki uważa to za zły pomysł. - Plan rozwoju spółki skończył się na 2014 roku. Ja oczekuję, że firma będzie aktywnie się włączać w proces walki z niską emisją w mieście - mówił burmistrz na ostatniej sesji Rady Miasta. - Moje oczekiwania są inne. Do przeprowadzenia zmian dostałem mandat społeczny i je robię - dodał, dając do zrozumienia, że ma pełne prawo do dokonywania zmian personalnych, również na wysokich stanowiskach w miejskich spółkach.
Temecki sam przyznał, że z burmistrzem mu nie po drodze. - Jestem po drugiej stronie barykady - stwierdził podczas dyskusji o geotermii.

Grzegorz Watycha zapowiedział też, że pensja nowego prezesa zostanie obniżona o jedną-czwartą, bo obecnie prezes MPEC zarabia więcej niż burmistrz miasta.

Zgłoszenia od kandydatów zainteresowanych objęciem stanowiska prezesa spółka przyjmuje do 18 marca. O wyniku postępowania kwalifikacyjnego zdecyduje Rada Nadzorcza.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Stanisław Tętnowski09.03.2016, 20:05
Przepraszam Pana Janusza Tarnowskiego za nie prawdziwy i nie sprawdzony wpis o Jego odejściu z Spółki Polskie Tatry.
Jeszcze raz bardzo przepraszam.

Stanisław Tętnowski.
Stanisław Tętnowski09.03.2016, 20:03
Przepraszam Pana Janusza Tarnowskiego za nie prawdziwy i nie sprawdzony wpis o Jego odejściu z Spółki Polskie Tatry.
Jeszcze raz bardzo przepraszam.
blok A05.03.2016, 10:17
Mamy cie za mało jezdzisz na nartach to i wieczorem wymyślasz.
!04.03.2016, 18:55
@mamy cię
Ciebie też zdradza treść i forma wpisu. Jest po prostu chamska. Wypij szklankę zimnej wody i nie sądź innych według siebie.
mamy cię04.03.2016, 13:00
@ Blokowiec - wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że to nie honor tylko strach przed odpowiedzialnością trollu. Nawiasem mówiąc dla przykładu dobrze by było abyś został pociągnięty do odpowiedzialności, gdyż nie wierzę w twoją uczciwość, a i innych tobie podobnych ostudzi. Forma i treść wpisu zdradza, kim i jakim człowiekiem jesteś.
obalenie mitu04.03.2016, 10:49
do 1,2,3, tak nawiasem mówiąc to ta firma się zwijała z potężnego RPGK i w przeciągu 25 lat zmalała do MPECU który rokrocznie zmniejsza ilość sprzedawanego ciepła -nie chce nowych a traci starych odbiorców
Trzeba silnej ręki żeby coś zmienić w tej firmie.Praca za zasługi to chyba nie ideał w Spółce Miejskiej .Jeszcze w Radzie siedzi i bierze z naszych mieszkańców pieniędzy gażę Zajączkowski.
Blokowiec04.03.2016, 06:10
Do mamy cię .No to SORY skoro tak było.Tak pisały media i tym się kierowałem.Ale mam honor się przyznać.
raz,dwa, trzy03.03.2016, 17:48
@ onuckazlewej nogi. Tylko po co ryć miasto, i robic niepotrzebne koszty jeszcze na odnowę ulic, skoro tam jest gaz? Lepiej niech miasto dołoży ludziom do przyłączy gazowych. Prezes MPEC dobrze juz skalkulował ,co się miastu opłaca . Niech cię głowa o to nie boli.Gość siedzi w ciepłownictwie od lat i wie co mówi w przeciwieństwie do Watychy , który ma jakieś niebotyczne ,drogie wizje. Niestety Watycha nie jest Rydzykiem i niech nie liczy na pomoc Pisu. Ostatnio wzięli Krakowowi 20 mln ze smogowego i dali Rydzykowi, ale trzeba być cwaniakiem Rydzykiem.
onuckazlewejnogi03.03.2016, 12:54
Ma rację .kropka , z tym , że dotychczas niemożliwe było podpiąć sie do MPEC bo prezes sie na to nie godził. Rura jest na Topolowym , a stąd blisko Krzywą do Urzędu Miasta, Gimn. nr1, Sokoła,lodowiska. Przecinamy Ogrodową , Długą , Kolejową i w centrum wpinamy każdego chętnego. Ale Prezes ma w d#pie dymy nad Miastem. Nie za to brał pensję!!!
mamy cię03.03.2016, 12:46
@Blokowiec - piszesz nieprawdę, już sprostowanie w tej sprawie musiał opublikować Tygodnik Podhalański 21 listopada ubiegłego roku: http://24tp.pl/?mod=news&strona=25&kat=2&typ=w&id=30233. Jeśli myślisz, że jesteś anonimowy i możesz rozpowszechniać takie kłamstwa to się mylisz. Wniosek do odpowiednich służb i drogo może cię kosztować takie postępowanie. Swoją drogą dziwię się, że jeszcze tego Pan Tarnowski nie zrobił, bo to widać, że jedna i ta sama osoba rzuca te wszystkie oszczerstwa pod jego adresem. Pewnie to kwestia czasu.
Blokowiec03.03.2016, 10:44
A Tarnowski nie wystartował - dziwne ? Chłop zna się przecież na wszystkim ! Ostatnio chciał r...[Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]...
a vista03.03.2016, 08:47
Watycha mówi o sprawach wielkich a nie jest w stanie zapanować nad jedną rura gazową na Kowańcu. O reszcie nie wspomnę. Wystarczy wyjść na ulice i zobaczyć jaki wszędzie jest syf. Kompromitacja. Gdzie są obiecane miejsca pracy, obniżka podatku od nieruchomości, szanse dla młodych ludzi by nie uciekali z tego zafajdanego grajdołka, jakiś pomysł na gospodarkę, uruchomienie turystyki ... czy nie o tym pan Burmistrz opowiadał ponad rok temu? Nowotarska dobra zmiana. Hahhahha!
ja tylko pytam03.03.2016, 08:23
A czy to prawda, żę przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Ciesielka , dobry znajomy wiceburmistrza,zrezygnował z tej funkcji? Czy przypadkiem nie będzie tak, żę zostanie nowym prezesem MPEC,i dlatego zrezygnował, bo nie mógłby łączyć tych stanowisk?
raz,dwa,trzy03.03.2016, 08:06
Ludzie kochani zróbmy ściepę i dołózmy do pensji burmistrzowi,niech nie narzeka. Panie prezesie Temecki , dołozy się Pan?

Nawiasem mówiąć Prezes MPEC przepracował na tym stanowisku 25lat i rozhulał to przedsiębiorstwo. Jak Pan burmistrz przepracuje tyle czasu na swoim stanowisku i rozhula Nowy Targ, to jego pensja też będzie odpowiednia do przepracowanego czasu.
sprawa dla reportera03.03.2016, 00:10
Proszę obywateli, aby przeczytali sobie oświadczenie majątkowe Pana Prezesa Temeckiego na stronie internetowej urzędu miasta. Zarobki Prezesa ustalone przez Marka Fryźlewicza są nieprzyzwoicie wysokie i nieadekwatne do obejmowanego stanowiska. Ale wtedy to się szefa dozgonnie kocha. I takie działanie ma być dla państwa moralne? Pan PREZES po tylu latach dobrobytu, powinien sam skulić uszy i bezszelestnie się oddalić.
A opozycja broniąca "takiego układu" powinna się mocno wstydzić. Chyba, że dla niej takie układy są normą! Nie słyszałem aby przez tyle lat, kiedykolwiek podejmowali tę kwestię.
pepecha02.03.2016, 23:15
A czy to prawda, że Rada Nadzorcza się również rozsypała i przewodniczący zrezygnował z współpracy z władzami miasta? Jakaś cichosza? Zamiatamy problem widzę. Brzydko. Tej informacji, w tym kontekście bardzo ważnej, jakoś Burmistrz nie ujawnił. Mógł także podać ile Ci panowie tam zarabiają i ile miasto zabrało pracownikom pieniędzy przenosząc dywidendę do budżetu miasta. Prawda nas wyzwoli.
obywatel nt02.03.2016, 23:08
Nikt panie Burmistrzu nie kwestionuje prawa do zarządzania Nowym Targiem według własnego programu, na który zagłosowała większość mieszkańców tego miasta. Problem polega tylko na tym, że Pan realizację programu zakończył w momencie otrzymania mandatu społecznego. Tego faktu również nikt nie podważa. Miał Pan również w ostatnim czasie wyjątkowo komfortową atmosferę do działania. I chyba z tej szansy Pan nie skorzystał. Bańka mydlana pękła. Nic się nie zmieniło poza ruchami kadrowymi oraz obsadzaniem stanowisk. A teraz, w sytuacjach kryzysowych pojawił się nowy, nieznany Watycha, prymitywnie grający na najniższym poziomie emocji. Argument o dochodach i porównywanie sytuacji finansowej spółki generującej określone, nawet duże zyski do publicznej daniny dla urzędnika, świadczy o wyjątkowo podłym charakterze i niezrozumieniu własnej misji. Ufff jaka małości. To dyskwalifikujący brak klasy. Na pewno nie licujący z godnością burmistrza. Nawiasem mówiąc, oczekiwałem od Pana znacznie więcej. W ten sposób na pewno nie pozyska Pan partnerów do realizacji swoich (wolałbym jako mieszkaniec używać "naszych", budzących dumę) planów. Stracił Pan resztki wiarygodności i mojego zaufania.
baciok@02.03.2016, 22:16
Czyżby ta właściwa osoba nie zdążyła skompletować teczki.
Może zamknąć ten MPEC panie Burmistrzu, będą oszczędności.
A własciwie zamknąć wszystko.
.kropka02.03.2016, 21:21
Niech do MPECu można będzie podpinać prywatne domy! Podpięcie geotermii nic nie da bo MPEC ma jedną ciepłownię gdzie są porządne kotły, są filtry itd. Gorsze dla środowiska są domowe piece! Niech tanie miejskie ciepło będzie alternatywą dla ogrzewania węglem.
skowronek02.03.2016, 20:53
To mamy powtórkę scenariusza z kablówki. W drugim konkursie wpłynie w ostatniej chwili tylko jedno zgłoszenie - tego kto miał wygrać.
co?02.03.2016, 20:51
a dlaczego burmistrz nie obnizy swoje pensji i diet ?
aaaa02.03.2016, 20:38
jezu slodki o co chodzi w ostatnim zdaniu ktos i powie moze....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl