05.03.2016, 16:00 | czytano: 6687

Ogłoszono konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Pożegnanie Barbary Pachniowskiej

Burmistrz Grzegorz Watycha ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, który zastąpi dotychczasową, wieloletnią dyrektor placówki Barbarę Pachniowską, odwołaną w zeszłym tygodniu.
Z nowo wybranym dyrektorem ma zostać podpisana umowa na 5 lat. Oferty od kandydatów Urząd Miasta w Nowym Targu przyjmuje do 4 kwietnia. Od kandydatów wymagane są m.in. wykształcenie wyższe, autorski program działania MOK-u, doświadczenie w pracy z grupami młodzieżowymi, artystycznymi oraz z innymi środowiskami twórczymi, a także organizacjami pozarządowymi, kreatywność, dyspozycyjność, odpowiedzialność, rzetelność, kultura osobista oraz dobra znajomość języka angielskiego.
Wyboru kandydata na nowego dyrektora dokona Komisja Konkursowa powołana przez burmistrza.

Tymczasem ustępująca dyrektor Barbara Pachniowska rozesłała do wszystkich bliższych i dalszych współpracowników oraz stowarzyszeń i instytucji, z którymi współpracowała, jako dyrektor MOK, e-mail z pożegnaniem. Pisze w nim m.in. "Serdecznie dziękuję Państwu za życzliwość, cierpliwość, za wsparcie jakie od wielu z Państwa otrzymałam. Kończąc działalność w tak nieoczekiwany przeze mnie sposób, chcę powiedzieć, że praca w MOK w Nowym Targu przyniosła mi wiele doświadczeń, wspaniałych kontaktów i wiele satysfakcji zawodowej".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Żenada10.03.2016, 08:28
Może Pani Burmistrz zatrudni znajomka z Urzędu Celnego albo Skarbowego
czy mu szuka gdzieś inne miejsce
Prawniczka08.03.2016, 17:00
Ciekawa jestem kto przygotowuje i jest odpowiedzialny za warunki konkursu ?
Lepiej i taniej powołać bez konkursu niż przygotowywać takiego gniota.
kondor07.03.2016, 08:30
adella niestety ale napisałaś prawdę, smutną ale prawdę
Jasne07.03.2016, 08:18
???? zgadzam się z "przedsiębiorca.." nikt nie powiedział i nie zapisał nigdzie, że dożywotnio pełni się dane funkcję zawodową... Dajmy się wykazać innym..a tak wszyscy piszecie, że to p. Kowalski obejmie stanowisko... Pewne???? No ją myślę, że nie do końca...ale cóż może się mylę,a może nie? Zobaczymy...
Z mocy prawa06.03.2016, 22:43
Formułowanie nieobiektywnych i niezgodnych z Konstytucją kryteriów jest w/g opinii NIK niedopuszczalne .Pkt I 1.5) eliminuje ludzi niewinnych ,np fałszywie pomówionych , bezpodstawnie lub z nadgorliwości niektórych organów wnioskowanych do postępowania karnego .Póki nie skazany -to niewinny inaczej narusza się Konstytucję a tego nie chcemy.Poza tym w zasadach mówi się o przestępstwie umyślnym.Radzę to poprawić bo trzeba będzie unieważnić konkurs.
obiektywny06.03.2016, 22:29
nie ten czas i nie ta pora aby odowlywac dyrektorke MOK, bo ocbchody 670 lecia juz sie zaczęly, a co nowy pan dyrektor może, chyba ze poprzedniczka zostawila mu cala teczke z projektami, w co wątpię, sam niech sobie radzi ambiitny czlowiek.
adella06.03.2016, 22:26
No cóż, kandydat na dyrektora MOK , obecnie po.Kowalski już kilkakrotnie w swojej karierze zawodowej startował na dyrektora Muzeum Ziemi Limanowskiej, Babiobogórskiego Parku Narodowego, Muzeum w Rabce - wszędzie bez skutku, wiec stazu zawodowego zero, a pod 50 -ke chce dopiero zaczac pracować, To nie jest poważne ani smieszne nawet, to katastrofa...
zgotowany06.03.2016, 21:48
WL już nie potrafił przygotować nowego cennika wody i ścieków dla burmistrza w wiec musieli zająć się tym "starzy" pracownicy. Już się boję co będzie dalej, pewnie PPK wita. A wtedy mieszkańcy będą w bajkach opowiadać jak tanio drzewiej bywało
burmistrzblad06.03.2016, 21:31
Co tam burmistrz wie jak o wybory to do każdego się pchał na chama a teraz za nasze podatki Samochód sobie kupił zwalniać umie zwykł Łajaza
@Uranos06.03.2016, 20:24
Dam sobie uciąć obie ręce i obie nogi, że pod nickiem Uranos kryje się kobieta. Z pewnością wątpliwie atrakcyjna, średnio błyskotliwa, z brakiem własnych osiągnięć zawodowych i co niestety najgorsze przepełniona zazdrością i zawiścią od stóp do głów. Człowiek zadowolony z siebie nie porywa się na takie komentarze, po co miałby to niby robić? Czysta babska złośliwość i przepychanka chamskimi tekstami.

Przykro mi, to ewidentne.
baciok@06.03.2016, 20:19
Do nick Uranos
Ale mnie ubawiłeś tym komentarzem
Ha ha ha ha ha
Prawie jak z moją babinką w chalpie.
przedsiębiorca, nie na ciepłej posadce06.03.2016, 20:10
Eks Burmistrz nie pracuje, jego dwóch zastępców przez przeszło rok również nie podjęło pracy. To znaczy, że inna praca niż burmistrzowanie to dla nich dyshonor? To ile lat chcieli siedzieć w tym magistracie, który tylko im się należy, 20 lat nie wystarczy? A może tłuste lata i pobierane chorobowe, wystarczają i nie trzeba plamić się zarobkową pracą.
Histeria "starego układu" że stracili intratne posady wieloletni Prezesi i Pani Dyrektor jest oburzająca, bo na jakiej podstawie prawnej miałyby być to stanowiska dożywotnie? Bo tylko oni są fachowcami i nikt inny nie zasługuje na objęcie tych posad? Nowotarżanie mogą się zabijać za pracą, której nie ma, oprócz najgorzej płatnych stanowisk. Ale Prezesi i Pani Dyrektor muszą mieć pracę (i to najlepiej płatną w mieście !) do emerytury, a może nawet dłużej! Bo tak chce P.Fryźlewicz, P.Zajączkowski i P.Kolasa i ich namaszczeni radni. Zastanówcie się, bo oprócz "Wielkiej Polityki" nie ma tu za grosz rozsądku i przyzwoitości.
enty06.03.2016, 18:53
@wyborco Watychy
Masz szczęście że pani Pachniowska i pan Kniotek miłosiernie nie otwierają ust żeby odnieść się do tych zarzutów, bo straciłbyś wiarę. Troche przeciekło w komentarzach, pan Kniotek nie chciał zatrudnić WL za dużą kase. >Kulturalny ,miły, inteligentny a do tego niezwykle skromny i sumienny< coś za bardzo kadzisz jak na zwykłego wyborcę i politykujesz górnolotnie nie na temat.
czytam sobie06.03.2016, 17:11
Wydaje mi się, że czas obnażyć tę radosną trupę, która poza frazesami o przyszłości nie oferuje nam nic oprócz karuzeli stanowisk i kolorowego zawrotu głowy. Twierdzenie burmistrza, że wykonujący do tej pory pracę dla mieszkańców, nie chcieli realizować jego polityki jest delikatnie mówiąc żałosną farsą. Prawdą jest natomiast, że żadnego planu oraz szerzej, polityki rozwoju burmistrz Watycha nie posiada. Najlepiej o tym świadczy pierwszy okres rządzenia, w którym stać go było wyłącznie na negatywnym odnoszenie się do swoich poprzedników, którzy tak go zblokowali, że nic biedaczysko nie mógł zdziałać (pewnie też dlatego, że hasła wyborcze spłonęły na Rynku tuż po zwycięstwie). Zatem o jakich programach, oraz jakiej polityce wspominał w wywiadach pan Burmistrz? Konia z rzędem dla dobrze poinformowanych ze ścisłego zaplecza. Przynajmniej Oni wiedzieć powinni. Tylko, że miasto to nie tylko ta grupa totumfackich, trzymająca władze, ale wiele środowisk, z których należy czerpać, bo są solą tej ziemi. Miałem nadzieję, że po roku przysługujących błędów, nowy włodarz otrząśnie się z tych małostkowości, wyciągnie wnioski i pójdzie do przodu. A tu nic z tych rzeczy. Czarna dziura. Hamulec i wsteczny. Nawet budżet obywatelski stał się wyrazem niekompetencji i oderwania od rzeczywistości. Nie wspomnę o niechęci do jednego, ważnego dokumentu skrzętnie schowanego na urzędniczych półkach. Tam też drzemiąc sobie w ciepełku, nikogo do niczego nie zobowiązując. Ani Burmistrza, ani urzędników i nawet niezainteresowanych Radnych. Szkoda. Polityka "jakoś to będzie" to najgorszy priorytet i żaden mandat społeczny, na który nasz Burmistrz się ochoczo powołuje, w niczym nie pomoże. Każdy średnio oświecony samorządowiec wie, że politykę rozwoju prowadzi się na podstawie strategii rozwoju. O ile się nie mylę, taki dokument, posiada również MOK w obrębie swojej statutowej działalności. Z tą jednak różnicą, że pani Pachniowska ją realizowała na podstawie badań, analiz i określonych potrzeb a władze miasta brną w zwolnienia i wielką niewiadomą. Dla kogo zatem te fikołki? Dla miasta, a może jego mieszkańców? Chciałbym ...
Uranos06.03.2016, 16:05
@Temida,
nie wymagaj od pani Steg ogarnięcia tak trudnych zagadnień jak logika i prawo. Jedno i drugie wyklucza możliwości poznawcze tej osoby. Może ubrać choinkę, albo zawiesić kilka wstążeczek, albo błysnąć uroczym uśmiechem ... to czynności na odpowiednim poziomie. Po co jakaś logika i prawo - przecież ja wiem. Prawo to ja a logikę mam w kosmetyczce.
sara06.03.2016, 15:38
Pani Barbara odeszła, ale przy całej tej farsie muszę dodać, że MOK to nie tylko Pani Barbara. MOK to przede wszystkim dobry zespół kilkunastu osób, które prowadziły ten okręt po kierownictwem Pani Barbary. Pamiętajmy o tym.
LIBERTYN06.03.2016, 15:16
Sejl....nie dyktuj nigdy drugiemu. Zajmij się własną....
zmartwiony06.03.2016, 12:41
Łudziłam się nadzieją że nowa władza zmieni oblicze naszego miasta (tak jak obiecywali )A tu jedyne zmiany to zmiany personalne. Najgorsze że dotyczy to osób, które solidnie i fachowo wykonywały swoją pracę. Mam niestety wrażenie , że tak jak to robił poprzedni burmistrz znowu najważniejszym zadaniem naszej władzy jest obstawianie się kolesiami. Jak tak dalej pójdzie to tym razem nie będziemy czekać to wyborów tylko zrobimy referendum by szybko odwołać tak nieudolne władze.
M.06.03.2016, 11:00
wyborco Watychy - w końcu sensowna odpowiedź. Zgadzam się, ponieważ też tak tą całą sytuację oceniam.
Temida06.03.2016, 10:16
Czytałam Specyfikację zrobioną przez Panią Steg i według mnie jest niezgodna z logiką i prawem.
Po co Jej kierowca Dyrektor ma Ją wozić Kia z imprez (prawo jazdy B)
A wymagania odnośnie na niekaralności jest niezgodna z RRM Dz.U nr 226
poz . 1817 niech się spyta prawników co w tej kwestii może żądać.
Totalna niekompetencja ocierająca się o przestępstwo.
baciok@06.03.2016, 09:50
Do nick Obserwator
Studia skończylem, stanowisk nie potrzebuję, biznesy swoje mam.
Ale nie podoba mi się styl rzadzenia. Nowy Targ jest za małym miastem aby coś dało ukryc się pod stołem.
Nie rozwala sie dobrze prosperujących biznesów a w takim przypadku był MOK i MZWiK. Gdzie kto pracował ma znaczenie. To jest tak jakbyś wziął do firmy pracownika, który nigdy nie miał do czynienia z danym stanowiskiem pracy. Zatrudnisz?. według mnie NIE. Powtarzam jeszcze raz. Daję wszystkie pieniądze że konkurs jest ustawiony pod Pana Kowalskiego.
Inteligencję i kulturę mierzymy chyba innymi miarkami.
Kazik Pańszczyk06.03.2016, 09:27
Gorące podziękowanie za całokształt pracy w ośrodku jak i też wielkie zaangażowanie oraz pomoc w zorganizowaniu szerokiej gamy wystaw fotograficznych.

z uznaniem i podziękowaniem
Kazimierz Pańszczyk
Klocek06.03.2016, 09:19
A no to tak jak wygra konkurs kowalski to sama osobiście postaram się zorganizować referendum o odwołanie burmistrza i jego klichy
Obserwator06.03.2016, 08:45
do@baciok, skończyłeś studia? to nie czekaj,składaj CV na konkurs i po problemie.ps. wyjaśnij mi jakie znaczenie ma kto gdzie pracował? i zmieni to coś?
Sejl05.03.2016, 23:56
Ciekawski/Kompromisowy. Pisz pod jednym nickiem.

Co do tekstu. Nie ma ludzi niezastąpionych. Funkcje dyrektorów jednostek miejskich powinny być kadencyjne.
osioł05.03.2016, 22:43
kurcze stanowisk na podziekowanie za wybory brakło
nonsens05.03.2016, 22:14
Wbrew sobie, z wielkim trudem, ale stosownym dystansem, staram się zrozumieć posunięcia burmistrza Watychy, lecz w tych przypadkowych i szkodliwych decyzjach nie widać ani celu, ani sensu, który mógłby służyć Nowemu Targowi. Raczej wyłącznie ślepemu i głupiemu przeświadczeniu o złym działaniu, a może i spisku kosmitów, albowiem niczego więcej burmistrz nie był w stanie ostatnio wyartykułować, zasłaniając się pustymi słowami dyskredytującymi zwalnianych. Niestety to najgorsze sygnały o braku umiejętności zarządzania ludźmi i szacunku do ich umiejętności. Cóż za rozczarowanie. Mówi się trudno. To zapewne cena za ów mandat społeczny, który właśnie zostaje dewaluowany. W dodatku bez klasy i w formie pogardy jakiej nie stosowali nawet peerelowscy decydenci.

W tym kontekście organizowanie konkursu ma charakter absurdalny, bo kto z tego towarzystwa ma dokonać wyboru według założonych kryteriów, ot choćby: autorskiego programu działania MOK-u, doświadczenia w pracy z grupami młodzieżowymi, artystycznymi oraz z innymi środowiskami twórczymi ... sam pan Watycha, a może pani Stegowa, lub sam pan Tarnowski, lub pan Pustówka? Hhahhaha. Raczej to śmiech umierającej kultury na targowicy. Dodatkowo w błocie po kolana! Mam jednak nieodparte wrażenie, że to początek końca i kres niszczenia miasta.
wyborca Watychy05.03.2016, 22:01
Stanę w obronie Burmistrza.Każda ze zwolnionych osób odbyła rozmowę z Burmistrzem i została zaznajomiona z zarzutami jakie wobec nich zostały postawione .Nie słyszałem z ust Pani Pachniowskiej czy też Pana Kniotka słowa odniesienia do tych zarzutów.Łatwiej jest milczeć z pozycji ofiary .Łatwiej a może wygodniej ?
Do Bacioka stwierdzenia "człowiek chcący uchodzić za kulturalnego i inteligentnego... ".
Bacioku miły .Grzegorz Watycha taki jest: kulturalny ,miły, inteligentny a do tego niezwykle skromnny i sumienny.
Dlatego wygrał te wybory i pokonał niepokonanych. Bo normalni ludzie to w nim dostrzegli,a przez te 4-ry lata myślę,że sie w tym przekonaniu utwierdzą.Gdyby tak się jednak nie stało,to trudno.
Pewien jestem,że ani On ani nikt z jego ekipy nie będzie z tego powodu rozpaczał ,nie mówiać już o takim detalu jak 6-mcy zwolnienia na rzecz podatników.
e205.03.2016, 21:29
"Refleksja" - masz 100% racji. Jestem już na emeryturze, zawsze uczciwie pracowałam /40lat/ , nie raz chora z wysoką goraczką szłam do pracy, nie obijalam się, ale dziś śpię spokojnie: nikogo nie oszukałam, nikogo nie skrzywdziłam, nigdy nie wzięłam łapówki, żyje sobie skromnie, ale mam godziwą emeryturę i jestem spokojna,ze uczciwie przepracowałam tyle lat , bez obijania się - to taka refleksja dla tych uczciwych pracowników - na starość będziecie mieć satysfakcję,że nikogo nie skrzywdziliście. Może to mała pociecha, ale zawsze - pozdrawiam !Wszystkiego dobrego i pozytywnego myślenia!
ne05.03.2016, 21:17
To bardzo przykra, dziwna i niesprawiedliwa sytuacja. Pani Barbaro, powodzenia!
gdzie05.03.2016, 20:57
"Podziękowanie" ze strony Miasta już było
Ciekawski05.03.2016, 20:31
Ciekawe czy będzie podziękowanie ze strony MIASTA/!!
góral05.03.2016, 19:06
Dziękuję za wiele dobrego !!!
burmistrzblad05.03.2016, 17:09
Liczyłem że nowy burmistrz zrobi cos dla tego miasta a nie bedzie odwolywal 2 osoby ktore dobrze wykonywały swoją prace... zenada...
Marianno Wróć!05.03.2016, 16:59
Wymagania minimalne to wyższe i autorski program. Doświadczenie nie jest wymagane jako takie. A kto lepiej ułoży autorski program w oparciu o analizę finansową niż osoba pełniąca funkcje p.o. dyrektora?
Niestety konkurs rozstrzygnięty nim rozpoczęty.
Refleksja05.03.2016, 16:35
Jakie to smutne .... człowiek oddaje część swojego życia pracy, zarywa nie jedną noc aby zdążyć ze wszystkim, zamiast poświęcić czas rodzinnie oddaje się do reszty pracy. A jak widać praca dziś jest a jutro ci powiedzą dziękuję , rozstajemy się. Myślę, że dla wielu z nas pracowników wszelkich zakładów od sklepów przez usługi, kończąc na urzędach ostatnie dni powinny być pełne refleksji. Nasi pracodawcy i tak nie doceniają tego jak wiele dla nich robimy. Fakt są tacy pracownicy co się ślizgają cały czas zamiast pracować.... Pracodawcy doceniajcie nas porządnych pracowników.............
baciok@05.03.2016, 16:28
Panie Burmistrzu tak nie zachowuje sie człowiek chcący uchodzić za kulturalnego i inteligentnego.
Jeżeli nawet nie po drodze Panu z Panią Pachniowską to najpierw się wiadomość o zwolnieniu podaje tej osobie a na końcu informuje prasę.
Druga rzecz ogłasza się najpierw konkurs, a nie daje pełniącego obowiązki. Daję wszystkie pieniądze że konkurs jest ustawiony po Pana Kowalskiego. Nie wiem czy ten Pan ma jakieś kwalifikacje bo co pamiętam to handlował książkami w księgarni na Rynku.
Panie Burmistrzu takimi dziwnymi posunięciami strzela Pan sobie samobója w następnych wyborach.
Kompromisowy05.03.2016, 16:17
Pewnie, ktoś z MIASTA, podziękuje?!! Na pewno.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl