22.03.2016, 09:43 | czytano: 5972

Za co odwołano komendantów? "Zastrzeżenia co do dyscypliny w komendzie"

ZAKOPANE. Komenda Wojewódzka Policji nie potwierdza pogłosek o okolicznościach odwołania komendanta i pierwszego zastępcy komendanta policji w Zakopanem.
Pytania o przeprowadzoną w piątek kontrolę trzeźwości w KPP w Zakopanem, która miała wykazać, iż jeden z funkcjonariuszy był pod znacznym wpływem alkoholu, a drugi oddalił się z budynku i przez kilka dni był nieuchwytny, rzecznik KPP w Krakowie podinspektor Mariusz Ciarka zbywa krótko: "Komendant Wojewódzki Policji ma prawo do doboru najbliższych współpracowników. Korzystając z tego prawa odwołał komendanta powiatowego Policji w Zakopanem i jego pierwszego zastępcę mając m. in. zastrzeżenia co do dyscypliny panującej w komendzie".
O tym, że Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Maciej Woszczyna i jego pierwszy zastępca - nadkomisarz Aleksander Babiarz decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji zostali odwołani ze swoich stanowisk i obaj oddali się do dyspozycji przełożonego pisaliśmy już wczoraj jako pierwsi.

Do czasu powołania nowych władz KPP - zakopiańską komendą będzie kierował nadkomisarz Janusz Gawlas, dotychczasowy II zastępca odwołanego komendanta Woszczyny.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
PW22.03.2016, 22:26
To ilu jest komendantów , zastępców , drugich zastępców , zastępców zastępców itd. To tak jak z dzidą , składa się ona i przed dzidzia-wśród dzidzia - za dzidzia. Przed dzidzie składa się z przed dzidzia przed dzidzia, wśród dzidzia przed dzidzia i za dzidzia przed dzidzia a wśród dzidzie składa się ............ za .....przed za itd tak jak w Komendzie Policji w Zakopanem HEJ.
KRUCHY22.03.2016, 20:48
Podhalanin nie wiem gdzie ty pracujesz, ale dobrzy by było gdybyś z chłopakami w firmie czasem wypił. Na budowie chłopaki cykną i na drugi dzień poprawią, a w policji chłopaki cykną i już nie poprawią. Pozdrawiam wszystkich wstrzemięźliwych.
podhalanin22.03.2016, 13:42
I to są stróże prawa ?? Mundurowe *** a nie policja...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl