23.03.2016, 12:09 | czytano: 4053

Wicewojewoda Małopolski z wizytą w starej Szkole Podstawowej w Kluszkowcach

Wicewojewoda Piotr Ćwik wraz z posłanką Anną Paluch wizytowali szkołę w Kluszkowcach.
Władze Gminy Czorsztyn szukają dodatkowych źródeł pieniędzy na budowę szkoły podstawowej z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach. Inwestycja, ruszyła wiosną 2015 r. i wszystko wskazuje na to, że stan surowy zamknięty zostanie oddany już wiosną tego roku. Jednak w związku z brakiem naborów programów unijnych na budowę szkół, obecnie inwestycja realizowana jest w całości ze środków własnych Gminy Czorsztyn.
Budowa nowej szkoły jest konieczna ze względu na zły stan techniczny budynku, do którego aktualnie uczęszcza łącznie prawie 190 uczniów. Sale, w których uczą się dzieci są w opłakanym stanie, a drewniane stropy wzmocnione stalowymi słupami. Ponadto sale lekcyjne są ciasne i nie odpowiadają aktualnym standardom technicznym, jak również dalekie są od zaspokajania potrzeb dzieci uczęszczających do szkoły.

Piotr Ćwik II Wicewojewoda Małopolski wraz z Poseł na Sejm Anną Paluch odpowiedzieli na zaproszenie Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn i odwiedzili szkołę podstawową w Kluszkowcach. Delegacja Gminy Czorsztyn w składzie: Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Rafał Jandura Wicewójt Gminy Czorsztyn, Wojciech Bednarczyk, Stanisław Złydaszyk oraz Magdalena Bochniak radni Gminy Czorsztyn, Agnieszka Klag Przedstawiciel Stowarzyszenia Na Rzecz Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach „Szansa oraz Maria Mikołajczyk dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach oprowadziła gości po budynku szkoły pokazując wszelkie niedogodności a zarazem niebezpieczeństwa, które stwarzać może zły stan techniczny budynku.

Po oględzinach sal lekcyjnych poseł oraz wicewojewoda przyznali, że stan techniczny budynku jest zły i wyrazili wolę wsparcia wójta w dalszych staraniach na rzecz budowy nowej szkoły.

- Będziemy szukać wsparcia u wojewody, minister Edukacji Narodowej a także premier Beaty Szydło - zapowiada Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn. Władze Gminy Czorsztyn wciąż mają nadzieję, że na horyzoncie pojawią się nowe programy unijne w ramach, których gmina będzie mogła aplikować o środki na budowę nowej szkoły.

opr. Aneta Markus, zdj. Anna Borkowska Biuro Poselskie Anny Paluch
Może Cię zainteresować
komentarze
Rodzic25.03.2016, 13:33
Ja powiem tyle szkoła w Kluszkowcach ma wsparcie Ale dzieci ze szkoły podstawowej w Maniowach kl III juź nie walczymy do tej pory aby klasa została podzielona bo dzieci jest 28 klasa klatka dla kur Wój odpowiadając nam żaka sobie nie ma pieniędzy na Nowa klasę A szkołę buduje w Kluszkowcach pokaźna bezradność rodziców i szkoły i władz gminy Czorsztyn
hoho24.03.2016, 10:06
Za panowania wójtów W&W to dopiero były inwestycje że hoho.
wieści z pienin23.03.2016, 22:12
Dorwał się plebs i malkontenci, którzy wiecznie narzekają, choćby co się robiło w naszej gminie. Mieli trzech wójtów pochodzących z Kluszkowiec i nie zaczęli ani ławic kopać. Teraz dopiero, gdy społeczeństwo wybrało wójta pochodzącego z Maniów, to się buduje Szkoła w Kluszkowcach. A jeśli chodzi o Annę Paluch, to nie wiem, w czym problem, bo jeśli coś pomoże, to będzie lżej na gminę i będzie można przeprowadzić jeszcze wiele różnych ciekawych inwestycji.
tańczący z baranami23.03.2016, 22:08
Co dla budowy szkoły w Kluszkowcach oprócz planów i wizji zrobili wójtowie w Kluszkowiec ? Trzeba było dopiero wójta z Maniów, aby budowa ruszyła.Cieszy obecne szerokie zaangażowanie w tej sprawie i to bez podziałów. Będzie nowa szkoła w Kluszkowcach.
adam23.03.2016, 18:51
tak ewo, nieudolność Wojta w sprawie szkoły w kluszkowcach szczególnie widać na drugim zdjęciu po lewej stronie
szkola23.03.2016, 17:57
tam trzeba porządnego dyrektora.
sdfgh23.03.2016, 17:51
nieudolność wójta?dyrektorka starej szkoły to pójdą w parze haha
kluszka23.03.2016, 17:45
może sie uda coś wywalczyć,bo pani dyrektor zrzuciła mundurek służbowy i w sukni w kwiaty przyszła.
dzielnicowy23.03.2016, 17:36
W tej gminie nic się nie robi, wójt buduje altany ze scenami, by na nich wystąpił raz w roku marny zespół ludowy.
Wzięli się pożal się boże włodarze do budowy szkoły i kasy brakło. A kasa była w gminie, to Gdzie ta kasa? czyżby ją roztrwonili na zabawy i liczne i częste delegacje wójta?
ta pani to wstyd dla Podhala23.03.2016, 17:06
nic ci tyle nie obieca ile A.Paluch i PiS :)
ewa23.03.2016, 15:45
Szkoła w Kluszkowvach to tylko jeden z przykładów nieudolności obecnego Wójta, który rządzi gminą 6 rok.
poi23.03.2016, 15:06
Raczej Maria Mikołajczyk
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl