28.03.2016, 10:35 | czytano: 3486

Sześć milionów złotych do podziału dla mieszkańców Małopolski, w tym Podhala

w czwartek, 7 kwietnia br., rozpocznie się cykl spotkań informacyjnych dotyczących Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Od przedstawicieli urzędu marszałkowskiego Małopolanie dowiedzą się m.in. jak zgłosić zadanie w ramach BO czy wypełnić wniosek. Spotkania takie odbędą się również na Podhalu.
Spotkania zaplanowano na wtorek 12 kwietnia - pierwsze o godz. 14.00 w Teatrze im. St. Witkiewicza w Zakopanem przy ul. Chramcówki 15, drugie tego samego dnia o godz. 17.00 w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu przy ul. Kokoszków 71.
Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego władze województwa przeznaczy 6 mln zł. Każdy Małopolanin, który ukończył 16 lat, będzie mógł zgłosić inicjatywę obywatelską przyczyniającą się do rozwoju naszego województwa, a w szczególności zadań o charakterze: prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym i ekologicznym. Zadania muszą być zgodne z prawem, mieścić się w granicach zadań i kompetencji samorządu województwa oraz współgrać ze Strategią Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020. Budżet prowadzony będzie odrębnie dla subregionów: tarnowskiego, sądeckiego, podhalańskiego, Małopolski Zachodniej, Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego oraz miasta Kraków.

Podczas zaplanowanych na kwiecień spotkań informacyjnych mieszkańcy będą mieli szansę uzyskania odpowiedzi na każde pytanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego. – Będziemy do dyspozycji Małopolan w każdym powiecie, bo pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego są przecież dla nich. Zależy nam na tym, by przy udziale mieszkańców rozwijać nasz region – mówi członek Zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec.

Warto przypomnieć, że możliwość zgłaszania przez mieszkańców zadań w ramach BO Małopolska ruszy już 15 kwietnia br. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta 6 maja, a głosowanie nad zweryfikowanymi projektami rozpocznie się 18 czerwca i potrwa do 6 lipca. W ostatnim dniu lipca poznamy zwycięskie projekty wybrane przez mieszkańców.

Więcej na www.bo.malopolska.pl

oprac. r/
komentarze
Marianno(babciu klozewowa) wróć28.03.2016, 12:16
mam wniosek -na odtworzenie kibli w Rynku toż to ważna ogólno-regionalna inicjatywa obywatelska-Może wcześniej referendum
*-*---28.03.2016, 10:47
i tak pojdzie to na bzdury pewnie jakies
Zobacz pełną wersję podhale24.pl