29.03.2016, 10:40 | czytano: 3833

Zagrali dla Wojtusia (zdjęcia)

W poniedziałek wielkanocny na stadionie SKS Sokolica w Krościenku rozegrany został mecz towarzyski. W czasie meczu zbierano pieniądze na rehabilitacje dla Wojtusia Sobierskiego, mieszkańca Szachtowej.
Przeciwko sobie zagrali obecni reprezentanci klubu oraz zawodnicy, którzy odnosili sukcesy w drużynie juniorów sprzed około dziesięciu laty.
Na boisku można było zobaczyć takie gwiazdy podhalańskiej piłki, jak: Rafał Hałgas, Rafał Komorek, Krzysztof Czubiak oraz Jacek Pietrzak. Mecz był prawdziwą ucztą dla kibiców, którzy oklaskiwali brawurowe akcje piłkarzy. Wynik spotkania nie był tym razem najważniejszy. Liczył się szczytny cel, dla którego się on odbył.

W akcję włączyli się również ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji Operacyjnej w Krościenku, którzy przygotowali dla najmłodszych ściankę wspinaczkową. Na zakończenie meczu zawodnicy odtańczyli specjalny taniec życząc Wojtkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Natomiast Wojtuś wręczył ratownikom oraz piłkarzom podziękowanie za okazaną pomoc.

Wojtuś Sobierski ma 5 lat, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. Wojtek zmaga się również z głębokim niedosłuchem. Chłopiec mimo swoich dysfunkcji jest zawsze uśmiechnięty, mądry i rezolutny.

Weronika Błażusiak – Pieniny24
Zobacz pełną wersję podhale24.pl