19.04.2016, 23:05 | czytano: 2039

Zwycięstwo załogi balonu PDC SALAMI

arch. Michała Adamowskiego
W Grudziądzu rozegrane zostały XIV Wielkanocne Zawody Balonowe. Wystartowało 26 załóg, w tym 17 z Polski, 6 z Litwy i 3 z Węgier. Była to pierwsza edycja z siedmiu zaplanowanych na rok 2016 zawodów zaliczanych do Balonowego Pucharu Polski oraz rankingu pilotów polskich, z którego wyłaniana jest kadra narodowa na rok następny.
Z zaplanowanych pięciu lotów odbyły się cztery, podczas których rozegrano 15 konkurencji. W ostatecznej klasyfikacji załoga balonu PCD SALAMI w składzie: pilot Krzysztof Borkowski oraz załoga: Kacper Borkowski, Bogusław Gaura i Andrzej Białkowski, reprezentująca Aeroklub Nowy Targ, uzyskała największą ilość punktów i ostatecznie wygrała całe zawody.
Drugie miejsce zajął Rimas Kostiuskevicius z Litwy, wice mistrz Europy 2013, na trzecim uplasował się Mateusz Rękas z Tarnowa – reprezentant Polski w prestiżowych zawodach balonów gazowych o Puchar Gordonna Bennetta. Czwarte miejsce zajął Witold Filus, aktualny Mistrz Polski.

- Bardzo się cieszymy z tego rezultatu z kilku powodów. Udało nam się pokonać znakomitych pilotów startujących na sportowych balonach. Nasz balon jest balonem turystycznym, co jak się okazało, przy dołożeniu odpowiednich starań nie stanowi problemu, aby wygrywać również z najlepszymi. Kolejnym bardzo pozytywnym elementem jest fakt, że zaczęliśmy tegoroczną rywalizację o Puchar Polski z największą ilością punktów. Bardzo byśmy chcieli utrzymać taką formę i zakwalifikować się do Polskiej Kadry Narodowej na rok 2017 – komentuje Krzysztof Borkowski

Kolejne zawody balonowe, na które wybiera się załoga balonu PCD SALAMI, to Mistrzostwa Polski w długi weekend majowy w Krośnie. Następne zaplanowane są na sierpień (Nałęczów, Paczków, Włocławek) i wrzesień w Lesznie i Krakowie.

mat. prasowy
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ceperka20.04.2016, 14:19
No proszę i ANT jest już nie klubem pilotów a baloniarzy. Gratulujemy balonom sukcesu - chociaż to chyba sukces PCD , a nie Klubu , a ANT przebranżowienia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl