04.05.2016, 08:38 | czytano: 2941

Hałas zmorą Krupówek

ZAKOPANE. Maszyny zręcznościowe, automaty do gry i głośna muzyka – to wszystko jest źródłem ogromnego hałasu na Krupówkach. Według mieszkańców najbardziej znanej zakopiańskiej ulicy, ustawicznie przekraczane są tutaj wszelkie normy hałasu.
- Hałas jest duży zwłaszcza w weekendowe noce. Wtedy turystów jest najwięcej, a i mieszkańcy Zakopanego zaczynają imprezować na Krupówkach – mówi jedna z mieszkanek tej ulicy. – Wielokrotnie musimy wzywać policję, aby uciszyć, czy to właściciela restauracji, czy niesforną klientelę. Za godzinę wszystko wraca po staremu.
Okazuje się, że badaniem poziomu hałasu zajmuje się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Nałożyć karę na osoby, które przekraczają dopuszczone prawem normy, jest jednak bardzo ciężko.

- Po pierwsze musimy poinformować przedsiębiorcę o wykonywanym pomiarze i terminie naszej kontroli – wyjaśnia Ewa Gądek, szefowa nowosądeckiej delegatury WIOŚ, która nadzoruje Zakopane. - Co najważniejsze, nie możemy, go zmusić, żeby na czas kontroli, włączył urządzenia najbardziej je pogłaśniając. Jak przychodzimy, to najczęściej muzyka lub dźwięki w maszynach są na takim poziomie, że hałas nie jest uciążliwy. Każdy właściciel urządzenia twierdzi, że on w ten sposób go używa.

Kierownik Ewa Gądek przypomina, że rada gminy, może też nie dopuścić takich urządzeń do użytku na swoim terenie. Wtedy na ulicach nie będzie można ustawić głośnych urządzeń.

Tekst i foto. Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sysys05.05.2016, 09:01
wczesniej nikomu nic nie przeszkadzalo a ile lat tak jest ... zamknijmy wszystko a potem bedziecie jeczec ze kasy nie ma ...
loso angelo04.05.2016, 23:51
Podhale to holywood polski, brakuje na giewoncie, albo kasprowym na skałach dużych liter PODHALELAND
Sx04.05.2016, 20:17
Ten hałas to jedyna atrakcja w Zakopanem ,nie jeszcze jest druga atrakcja Zakopanego ,bus do Bialki
Jar04.05.2016, 10:16
jak komuś przeszkadza hałas na Krupówkach to niech się przeprowadzi w Bieszczady , to jest ulica turystyczno rozrywkowa jak każda taka na świecie
qwertyt04.05.2016, 10:00
kto w dzisiejszych czasach jeździ do zakopanego ?! i chodzi po tej zatłoczonej ulicy ?!
hahwew04.05.2016, 09:37
No tak pozamykajmy wszystko i kasa bedzie spadać z nieba...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl