19.05.2016, 09:48 | czytano: 2349

Ruszył remont mostu w Rabie Wyżej - droga zamknięta

Fot. Robert Miśkowiec
Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” Stanisław Chryczyk zamknęło i remontuje most koło Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej. Koszt robót, które mają zakończyć się w pierwszej połowie lipca, to 434 tys. zł.
Dla samochodów osobowych objazd z drogi wojewódzkich prowadzi wyznaczonymi drogami, natomiast dla samochodów ciężarowych dojazd do centrum Raby Wyżnej możliwy jest od drogi krajowej nr 7 od strony Spytkowic. Przejazd przez most ma być zamknięty do połowy czerwca.
r/
zobacz także
komentarze
zainteresowani20.05.2016, 07:44
Informacja z projektu
2.2.3 Tymczasowa organizacja ruchu

Podczas realizacji projektu remontu mostu na potoku Raba nie przewiduje się całkowitego jego zamknięcie dla ruchu (samochodowego i pieszego) lecz wykonywanie robót tzw ?metodą połówkową?. Wykonawca robót budowlanych przed przystąpieniem do robót sporządzi projekt tymczasowej organizacji ruchu, uzyska wszelkie wymagane uzgodnienia, opinie i decyzje, następnie zrealizuje organizację ruchu w terenie. Tymczasowa organizacja ruchu zostanie zlikwidowana w całości po zakończeniu robót i oddaniu obiektu mostowego do eksploatacji.
zainteresowany20.05.2016, 07:36
2.2.2 Informacja ogólna z projektu

Remont obiektu zostanie przeprowadzony etapowo. Każdy etap obejmuje inny charakter prac lub odnosi się do innego elementu konstrukcyjnego obiektu. Podczas realizacji każdego etapu należy zachować szczególną staranność oraz dokładność. Należy również zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracowników wykonujących pracę.
Wymiary i długości prętów zbrojeniowych podane w projekcie wykonawczym należy sprawdzić na budowie. W przypadku istotnych rozbieżności należy niezwłocznie skontaktować się z projektantem celem przyjęcia poprawnego rozwiązania.
zainteresowany20.05.2016, 07:26
Według dokumentacji przetargowej oraz projektu w czasie wykonywania remontu most powinien być przejezdny jest to niezgodne z opisem ciekawe czy uzgodnili projekt organizacji ruchu itp w tak krótkim czasie oraz czy zrobią to terminowo
Zobacz pełną wersję podhale24.pl