24.05.2016, 15:04 | czytano: 4172

Andrzej Stoch deklaruje, że w imię porozumienia może nawet "dwa razy oblecieć wokół Urzędu Miasta"

Radni Komisji Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Zakopane przychylili się do wniosku Andrzeja Stocha, aby wydzierżawić mu 3 metry kwadratowe pasa drogi na Krupówkach, na których znajdzie się wejście do jego galerii handlowej. Niewykluczone też, że ostatecznie to burmistrz zdecyduje się przyznać teren na wejście do obiektu - decyzją administracyjną.
Biznesmen, któremu ostatnimi czasy ze względu na brak odpowiednich pozwoleń miasto postawiło przed wejściem płot, tłumaczył radnym, że w żaden sposób nie chciał robić niczego wbrew prawu. Zapewniał radnych, że jest po spotkaniu z burmistrzem i w najbliższym czasie złoży wniosek o wydanie niezbędnej zgody administracyjnej. W tym celu złoży odpowiedni wniosek do starosty tatrzańskiego, bo to on, jako władający mieniem Skarbu Państwa, będzie musiał wydać też zgodę, ponieważ druga część terenu, na którym znaleźć miałoby się wejście do budynku handlowego należy do Skarbu Państwa.
Andrzej Stoch, który podczas posiedzenia komisji występował w imieniu swojej córki Sabiny, która jest głównym inwestorem - zapewniał o swojej dobrej woli. Przyznał, że od strony administracyjnej "nie dopatrzył kilku rzeczy stąd obecne zamieszanie i metalowa konstrukcja postawiona przez miasto na wejściu do galerii".

- Ten płot został niepotrzebnie zrobiony według mnie - mówi Stoch. - Jeżeliby mi powiedziano i porozmawiano ze mną, że trzeba to zrobić tak i tak, to pewno bym się dostosował. Ta obecna sytuacja nikomu się nie podoba. Znamy się wszyscy długo, ale jak trzeba to mogę być i chłopak do bicia. Zapewniam jednak, że będę się starał. Jeżeli coś robię źle, to trzeba mi powiedzieć, a ja naprawdę się będę starał - powtarzał.

I dodał: - Burmistrz też zrobi wszystko, żeby było fajnie i żebyśmy rozwiązali wspólnie ten problem. Może się zbyt sugerowałem, tym co mówią architekci i dlatego tak, to za daleko zaszło. Jak trzeba będzie, to mogę nawet w ciągu dnia dwa razy oblecieć wokół Urzędu Miasta. Zapewniam, że nie będzie mnie musiał burmistrz do tego specjalnie budzić, ani kłaść później spać.

Stanowisko w imieniu burmistrza przedstawiła radczyni prawna Urzędu Małgorzata Musiał-Fecko. Jak wyjaśniała obecna sytuacja, której wynikiem jest postawienie płotu przez miasto wynika z kilku przyczyn. Przede wszystkim inwestor nie odwołał się w ustawowym terminie od decyzji miasta, w której to wypowiedziano inwestorowi umowy użyczenia terenu, na którym znaleźć się miało wejście do galerii. Burmistrz wypowiedział umowę użyczenia, ponieważ przestał być właścicielem terenu, a stał się nim w imieniu Skarbu Państwa starosta.
Radny Józef Figiel, jak jedyny był przeciwny wydzierżawieniu terenu. Uważa on, że przykład Stocha jest dowodem, na to, że w mieście są ludzie "ważniejsi i ponad prawem". Przytoczył przykład kilku inwestycji zakopiańskich przedsiębiorców, które były prowadzone niegodnie z prawem, a później miasto musiało ponosić tego konsekwencje. Wśród nich pojawił się ponownie temat nielegalnych schodów wybudowanych przez syna byłego burmistrza Janusza Majchra. Jedynie radny Figiel zagłosował przeciwko dzierżawie 3 metrów Andrzejowi Stochowi, reszta członków komisji była "za".

Jeżeli Rada Miasta również wyrazi zgodę na tę dzierżawę, Andrzej Stoch będzie co miesiąc płacił miastu 900 zł., chyba że teren zostanie mu udostępniony w trybie decyzji administracyjnej przez burmistrza miasta, ponieważ pozwolenie na budowę galerii przewidywało wejście do obiektu od strony Krupówek.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
Ruslan21.10.2017, 19:35
Andrej zapomniał o przeszlości???? my pajediem
JON01.06.2016, 06:03
Hej!! Andriusza.
a cornego buzeranta na Cie to dopiuyro byś po goniył
frans25.05.2016, 11:56
biedaczysko nie dopatrzył a załóż dziadku okulary na nos. Na czubku głowy to pasują młodym.
.........25.05.2016, 07:52
a może z "dobrej woli" odda pieniądze wierzycielom?
zapomniał o gminie czorsztyn? ma dobre plecy.
janekztela24.05.2016, 22:22
ciekawe co zrobią-to taka trochę obrona
konkurecji...pasażu????????
Pietrek24.05.2016, 22:09
@ Alek.Te dziesięć tysięcy wróci do nich.Do gopwnomafijki.
ski men24.05.2016, 21:53
Założyć się trzeba panie burmistrzu bo po pierwszym okrążeniu jendrus padnie
Uczestnik spotkania24.05.2016, 19:34
Wynik głosowania - 5 radnych było za udostępnieniem wejścia do galerii, 3 wstrzymało się od głosu, tylko 1 był przeciw. Myślę, że to mówi samo za siebie. Musiało być dużo sensownych argumentów, skoro Rada przychylnie odniosła się do prośby Stocha. Tyle w tym temacie ;)
hary24.05.2016, 18:57
Nie wiem ale jak się ma kasę to się buduje molocha i raczej nikt tu wiele nie zdziała z urzędników . Budowa trwała kilka lat i każdy wiedział gdzie będzie wejście , jak dla mnie to zagrywki po złości inwestorowi coś gdzieś komuś zaszedł za skórę . Ale kasa z podatków by się urzędowi przydała więc nie wiem jaki mają interes w tym działaniu na rzecz opóźnienia otwarcia galerii .
kolega24.05.2016, 18:23
Biedny bez wszystkich pozwoleń musiałby rozebrać budynek na własny koszt. A on nic sobie nie robi z prawa.
JEŚLI BIEDNY za budkę 1 m2 na Krupówkach jako mikroprzedsiębiorca płaci ponad 10 tyś zł miesięcznie, to pan Stoch powinien płacić przynajmniej 100 tyś miesięcznie.
zniesmaczony24.05.2016, 16:32
poszedł na całosc a teraz liczy na dobre serce burmistrza i smieje się wszystkim w twarz
alek24.05.2016, 15:37
jeżeli chciał kombinować to zapłaci i 10 000 miesięcznie ,to byłoby sprawiedliwe i korzystne dla miasta
Zobacz pełną wersję podhale24.pl