24.05.2016, 23:26 | czytano: 1956

Międzynarodowy plener malarski w Łapszach Niżnych

Na niedzickim Zamku „Dunajec” otwarto wystawę będącą pokłosiem międzynarodowego pleneru malarskiego "Niedzica- Łańcut 2016". Obrazy, które można było obejrzeć, powstały podczas pobytu na terenie Gminy Łapsze Niżne kilkunastu artystów.
Byli to: Bać Kazimierz (Boguchwała), Bać-Urbańska Iwona (Boguchwała), Dobosz Maciej (Przybysławice), Frühauf Anna (Tarnowiec), Habdas Edward (Łódź), Karim Timur (Przemyśl), Krupa Peter (Levoča – Słowacja), Majczak Jan Zenon (Rakszawa), Olszyna-Mikołajczak Lidia (Poznań), Rudzka-Przychoda Krystyna (Lublin), Słodkowska Agnieszka (Warszawa), Szafrańska Teresa (Tarnów), Popławska Marta (Kraków).
Komisarzem pleneru był Jan Majczak, zaś współorganizatorem Fundacja M-Art.

W ramach pleneru odbyły się także w Zespole Szkół we Frydmanie warsztaty malarskie dla uczniów Szkół z terenu Gminy Łapsze Niżne. Prace, które tutaj powstały, będzie można obejrzeć także na innych organizowanych w Polsce wystawach.

Patronat nad plenerem objął wójt Gminy Łapsze Niżne.

UG Łapsze Niżne, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
asz się prośi powiedzieć06.06.2016, 20:35
JEŚLI chcesz reklamy to sobie możesz poczytać chcesz wiedzieć Łapsze to właśnie jest reklama rynsztokowa dobra sobie prawda ,ale fajnie że te pomyje są wylewane no właśnie na Łapsze Niżne jako całe sedno tej sprawy ,Dobrze się składa że ta strona nie chce reklamować w taki sposób inne miejscowości to dopiero byłby dramat ba to była by MASAKRA prawda człowieku ,Co się zaś tyczy obserwatorium to chyba tam panują Egipskie ciemności ,Piszcie dużo byle to była prawda ,
dramat człowieku05.06.2016, 09:11
Nie rozumie obserwator co oznacza ten wpis o promowaniu gminy jaki to ma być dramat ,wydaje się że Twoja wiedza w tym temacie jest zerowa co o takim rozumowaniu myśleć zgroza,
obserwatorium27.05.2016, 06:16
co ten wójt wyprawia? to jest promocja gminy? dramat!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl