Królewski Etap 73. Tour de Pologne UCI World Tour oraz dwa decydujące etapy pierwszego w historii Tour de Pologne Women odbędą się w tym roku w Bukowinie Tatrzańskiej i BUKOVINA Resort. Umowę o współpracy podpisali dziś Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne oraz Piotr Kuchta - prezes Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego i Edward Kuchta - prezes Fundacji BUKOVINA oraz Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego.
Królewski etap Tour de Pologne od lat rozgrywa się na słynnych rundach wokół Bukowiny. Równie znane są podjazdy, na które wspinają się gwiazdy światowego peletonu. Najbardziej znanym jest oczywiście Ściana BUKOVINA, która dla wielu kibiców stała się miejscem kultowym. To właśnie tam gromadzi się największy tłum fanów, tworzących wspaniałą atmosferę, w niczym nie ustępującą emocjom z Tour de France.
W tym roku królewska runda została wzbogacona o kolejny podjazd. Na końcu etapu kolarze powalczą na znanym, finałowym podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej. To wszystko 17 lipca, w przedostatnim dniu 73. Tour de Pologne. Trzy dni później BUKOVINA znów będzie przeżywać oblężenie. Losy Tour de Pologne Women rozstrzygną się właśnie tu. Drugiego dnia rywalizacji, przed południem odbędzie się jazda indywidualna na czas, a po południu królewski etap na rundach.A to przecież nie wszystkie atrakcje, które w tym sezonie oferują BUKOVINA Resort i Bukowina Tatrzańska. W sumie aż czterokrotnie będą gospodarzami wielkich kolarskich wydarzeń. Oprócz męskiego i - po raz pierwszy w historii - kobiecego Tour de Pologne, odbędzie się tu Tour de Pologne Amatorów (17 lipca) oraz BUKOVINA Lang Team Maraton MTB (11 czerwca). Leszek Piasecki scharakteryzował trasę BUKOVINA MTB jako najbardziej ekstremalną, ciekawą, inaczej poprowadzoną niż w poprzednich edycjach, o przewyższeniach nieosiągalnych w innych lokalizacjach.
„Jestem przekonany, że kolarze pokochali Bukowinę. Opinie, z którymi się spotykamy, a także frekwencja motywują do tego, żeby organizować coraz więcej imprez” - tłumaczy Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA i Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego - „Kolarze chcą coraz częściej przyjeżdżać do Bukowiny, a my chcemy im stworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania kolarstwa. Zwłaszcza, że ukształtowanie terenu, widoki i przyroda zachęcają do uprawiania tego sportu. Marka BUKOVINA od lat związana jest z krzewieniem kolarstwa szosowego i MTB. Dowodem na to są zarówno masowe, jak i profesjonalne imprezy kolarskie.”
Informacja prasowa organizatora