23.06.2016, 22:21 | czytano: 2770

50-lecie powstania Muzeum Podhalańskiego - dwudniowe obchody (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W roku Jubileuszu Miasta swoje święto ma także Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego.
Wczoraj w Państwowej Szkoły Muzycznej odbyła się promocja książki Elżbiety Jachymiak Miodunki pt. „Życie kulturalne w małym mieście. Nowy Targ w latach 1918-1939”. Towarzyszył jej pokaz mody z lat 20-30-tych XX wieku, w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Bluszcz” z Warszaw oraz występ Zespołu Muzycznego New Market Jazz Band oraz Big Bend Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu. Zdjęcia do obejrzenia tutaj.
Dziś w Ratuszu otwarta została wystawa pt. „50 lat Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu”, prezentująca historię placówki oraz najcenniejsze eksponaty z kolekcji muzealnych.

Spotkanie było także swoistym pożegnaniem Joanny Voit długoletniego pracownika i kierownika Muzeum.

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
bogdan28.06.2016, 00:18
panie jozefie poznalem pana
Leszek27.06.2016, 14:38
A ja dziękuję Pani Joanna Voit za tak wspaniałą i długoletnią pracę. Zrobiła niesamowitą robotę, 38 lat! Brawo, oby było więcej takich świetnych ludzi na tym świecie.
@ piotr125.06.2016, 13:33
skoro to taka wielka chemia nimi zawładnęła to niech obaj poszukają zajęcia w zakładach azbestowych. Nic nam tu po nich.
piotr I25.06.2016, 10:55
Słyszałem, że władza zachowała się skandalicznie. Nie dziwi mnie to, zwłaszcza, że to nie pierwsze takiego typu zachowania władzy obecnej. Muzeum nigdy nie było specjalnie oczkiem w głowie władzy. Może teraz kiedy P. Kowalski umiejętnie dotyka czułe punkty burmistrza to będzie lepiej. Musi być chemia a między tymi dwoma panami chyba jest sporo chemii. Życzę temu uczuciu i związkowi wszystkiego dobrego. Szkoda tylko że tak traktują uczciwych i sumiennie realizujących swe zadania ludzi. Panie z Muzeum nie zasługują na takie traktowanie i mam nadzieje że Pan Kowalski ze swym zwierzchnikiem kiedyś za to zapłacą. Nie można tak się zachowywać. Pan Czesiek pewnie się w grobie przewraca.
brobek24.06.2016, 13:15
A to wy myślicie że dwa lata ta ekipa pociągnie? Nie daj BOŻE!!!
Miescon24.06.2016, 12:27
Jeszcze 2 lata i tak samo pożegnamy kolesi! Tyle lat krzyczeli, że Fryźlewicza na taczkach będą wywozić! Te taczki dalej są! Ale obawiam się, że ciężko będzie was wszystkich na nie upchać. Pojedziecie na furmance z gnojem! WSTYD!
nowotarżanin24.06.2016, 10:25
Wstyd panie burmistrzu na tak ważną uroczystość pan się spóźnia .50 lat muzeum. A może to było celowe , aby pokazać że ma się obchody muzeum w nosie. A tak traktuje się dlugoletniego pracownika , że dopiero teraz dowiadujemy się że było to pożegnanie Pani Joasi. Na obchodach nikt o tym nie wspomniał. Nawet pan panie burmistrzu (celowo mało literą) nie podziękował jej za tak długoletnią pracę nawet nie zdobył się pan na gest podziękowania- owszem przekazał pan 2 obrazy do muzeum . Pani Joasi za tak długoletnia pracę nawet na kwiatek nie było pana stać. Nie tak traktuje się pracowników Wstyd panie burmistrzu, przecież trzeba było nowy stołek dla kolegi Kowalskiego, tylko że Kowalskiemu utworzył pan stanowisko dyrektora a pani Joasia była szarym pracownikiem Nikt nie wiedział ,że ma to być pożegnanie. Gdybyśmy o tym wiedzieli to z pewnością byłby kosz kwiatów na pożegnanie. Murzyn zrobił swoje , murzyna kopnąć w 4 A stołki dawać kolesiom. Wyrzucił pan dyrektora MOK, dyrektora MPCu, dyrektora Wodociągów i Kanalizacji a stanowiska dla kolesiów. Nie takie zmiany pan obiecywał . A teraz kto będzie następny , dyrektorów szkół też trzeba zacząć zmieniać , bo niektórzy są za długo. Ne na takiego burmistrza głosowaliśmy
szuser24.06.2016, 09:33
To w komunie istniały muzea? Myślałem, że wtedy nic nie było, tylko komuna, kościół w podziemiu i żołnierze wyklęci czy jak tam się zwali?
Uczestnik obchodów24.06.2016, 09:12
Nikt na obchodach nie m?wił o pożegnaniu Joanny Voit.Przecież to były obchody 50lecia muzeum i były liczne podziękowania za wspaniałą pracę Pani Joasi , która prowadziła muzeum przez 38 lat.Nie tak traktuje się zasłużonego długoletniego pracownika. informując w internecie że to było pożegnanie. Kowolski wygryzł panią Joasię i nikt w władz miasta nie wspomniał o jej odejściu. Burmistrz olał otwarcie wystawy , pojawił się z panią wiceburmistrz dopiero potem na dole i swoim zachowaniem pokazał że ma w nosie muzeum. Przecież ten stołek już zaklepał dla kolesia. Też nie podziękował za pracę pani Joasi tylko przekazał obrazy dla muzeum, nawet nie stać go był , jeżeli to miało być pożegnanie na jakiś kwiatek. a może to te obrazu nie są dla muzeum tylko w podzięce za tak długoletnią pracę . skandal panie burmistrzu, skandal nie tak obiecywałeś pracę dla kolesiów
miodunka24.06.2016, 06:45
50 lat Muzeum i 3 zdania. Brawo
DDD24.06.2016, 06:45
Mieszkam tu ponad 40 lat a nawet nie wiedziałem że istnieje coś takiego .. he he
Obserwator24.06.2016, 06:08
Nie miałem pojęcia,że aż takie zbiory posiada to muzeum, a sądziłem,że tylko stare kierpce ,które tak królowały od lat, są jedynymi cennymi rupieciami
Zobacz pełną wersję podhale24.pl