13.07.2016, 15:37 | czytano: 1713

Mecenat Młopolski - podhalańskie stowarzyszenia dostaną ok. 50 tys. zł na kulturę

zdj. Łukasz Sowiński
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego rozstrzygnął drugą edycję konkursu na dofinansowanie imprez kulturalnych w ramach „Mecenatu Małopolski”. O dofinansowanie ubiegło się 203 organizacje pozarządowe z całego województwa, które działają w obszarze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Wsparcie uzyskały 102 projekty, w tym 8 z Podhala.
Stowarzyszenia z Zakopanego, Poronina, Szczawnicy i Nowego Targu uzyskały w sumie 49 tys. złotych.
Najwyższą kwotę dotacji - 10 tys. złotych - uzyskało Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego na organizację XXXIX Dni Muzyki Karola Szymanowskiego.

8 tys złotych przyznano Fundacji Andrzeja Mańkowskiego na organizację przeglądu filmów na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza, Szczawnicki Chór Kameralny na zaprezentowanie „Requiem” Mozarta oraz Zespołowi Regionalnemu Regle, który dzięki dofinansowaniu wyjedzie na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Portugalii.

Zakopiańskie Stowarzyszenie „Szlak oscypkowy” otrzymało 7 tys. złotych na oznakowanie i promocję swojego Szlaku.

Mniejsze dotacje przypadły w udziale Związkowi Podhalan, który na zachowanie i utrwalenie w formie cyfrowej zasobów dziedzictwa kulturowego górali polskich otrzymał 5 tys. złotych oraz nowotarskiemu Uniwersytetowi III Wieku, który kwotę 3 tys. złotych przeznaczy na aktywizację osób po 60. roku życia.

UMWM, oprac. pk
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl