27.07.2016, 09:00 | czytano: 12432

Motocykliści z "Patelni" kpią z pasów akustycznych, które mają uniemożliwić brawurową jazdę na serpentynach w Chabówce

Fot. Piotr Kuczaj
"Z dedykacją dla GDDKiA, kilka ujęć z soboty :) W d... sobie wsadźcie te pasy przed zakrętami !!! Prawdziwej pasji nic nie jest w stanie zatrzymać i prawdziwi motocykliści zawsze będą jeździć na Patelniach , lwg" - napisali motocykliści na profilu facebookowym Patelnie Chabówka i załączyli serię zdjęć z popisów na słynnych zakrętach.
To odpowiedź na próbę poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku zakopianki przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. W zeszłym tygodniu, na zlecenie GDDKiA, zostały wykonane pasy akustyczne przy dojeździe do zakrętu. - Mają one ostrzegać kierowców o możliwym niebezpieczeństwie i skłaniać ich do zmniejszania prędkości - wyjaśnia Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Krakowie. - Pasy namalowane są na odcinku prostym przed łukiem, żeby nie powodować zagrożenia wpadnięcia w poślizg pojazdów. Jest to pierwszy etap wprowadzania poprawy organizacji ruchu w rejonie Chabówki.


Jak dodaje Mikrut, pozostałe prace (kolejne pasy i oznakowanie pionowe) zostaną wykonane w pierwszej połowie sierpnia 2016 r. Zmiany te są niezbędne ze względu na narastający problem z wypadkami na tym odcinku DK 47, których przyczyną jest nieprzestrzeganie istniejących ograniczeń prędkości. Zmiany w organizacji ruchu kołowego obejmować będą poprawę identyfikacji miejsc wymagających znacznej redukcji prędkości poprzez dodatkowe oznakowanie pasami akustycznymi. Są to czerwone pasy poprzeczne, malowane na jezdni w grubowarstwowo (gr. ok 5mm), na dojazdach do najostrzejszych łuków; stopniowanie ograniczeń prędkości mające na celu podkreślenie konieczności redukcji prędkości oraz wprowadzenie na odcinkach o dużej krętości linii ciągłej w osi jezdni, co ma skłaniać kierowców do ostrożniejszej jazdy.

r/
zobacz także
komentarze
MULTIPLA21.08.2016, 11:30
Szczesc Boze wszystkim na polskich drogach.Pozdrawiam tych za i tych przeciw.Szerokosci i tyle powrotow ile wyjazdow!!!
proste rozwiązanie31.07.2016, 17:04
Rozwiązanie jest bardzo proste :ZAKAZ WJAZDU MOTOCYKLI ,jest taki znak, wystarczy postawić ,tak na próbę na 3 miesiące (może by spokornieli a jak nie to na dłużej),i puścić boczną wąską drogą tam niech pokazują talent wyścigowy przynajmniej nie będą narażać normalnych użytkowników drogi.
Wicek30.07.2016, 22:53
Do @ Marcela, to co piszesz to prawda w Krakowie zadziałało, ale wątpię w skuteczność naszej policji. Jak sam widzisz od wielu lat to ich przerasta i nie radzą sobie z problemem, chyba, że zrobi to krakowska policja?
magnes30.07.2016, 13:50
A niech sobie kpią, przynajmniej selekcja naturalna nadal bedzie robić swoje ;)
marcel29.07.2016, 12:52
Sposób jest na to i to bardzo prosty. Identyczny jaki zastosowano koło CH Zakopianka w Krakowie. Uporczywe nagłe kontrole wszystkich motocyklistów, którzy się tam gromadzą. Karanie za wygięte blach zabraniem dowodu rejestracyjnego. Jazda na kole wśród innych pojazdów, wyścigi, przekraczanie prędkości niemal trzykrotnie to brawura która zagraża nie tylko im samym, ale normalnym uczestnikom ruchu. Za takie numery powinno się zatrzymywać uprawnienia. Akcja ma być powtarzalna i zorganizowana z dużą ilością funkcjonariuszy Policji DO SKUTKU. Nie może być tak, że grupy motocyklowe robią sobie zloty i myślą, że są ponad prawem. Jakoś da się zlot zrobić normalny bo organizowane są takie pod patronatami Policji. Ale nie, tutaj musi być coś w stylu "j...ć Policję".
ja29.07.2016, 05:37
nie no mysle że z głupolami nie nagada .. sami widzicie że ich pasją jest ocieranie sie o smierc.. mysle że trzeba zostawic temat w spokoju a my sie przyglądajmy jak nadal bedą skrobac z asfaltu jednego po drugim...
NT28.07.2016, 20:37
Jak dla mnie to wszyscy Ci motocykliści co śmigają po patelniach to pajace bez wyobraźni... chcecie sobie jeździć...? jeździjcie np na torze Poznań a nie na drodze publicznej i wiecie co... w d.. mam waszą pasję. Też mam ich wiele ale staram się realizować je tak aby nikomu nie przeszkadzać i nie szkodzić.
Sprofilowanie28.07.2016, 14:21
Kiedyś na jeszcze na jednopasmowej zakopiance jeździło się tam 90, bo była dobrze sprofilowana, a teraz 60, bo źle sprofilowano łuki. NOWA DROGA JEST ŹLE SPROFILOWANA, MA NIE TE KĄTY NACHYLENIA to wszystko.
A co do nowo zamontowanych badziewi to skoro nie mogą być na łuku, bo powodują poślizg to dlaczego mogą być przed łukiem gdzie hamuje się i redukuje się szybkość? Żeby wpaść w poślizg już przed łukiem?? I jeszcze ta komiczna argumentacja o motorkach...
Cóż więcej jest ludzi głupich niż mądrych.
@s60028.07.2016, 13:26
twoje marzenia są równie ograniczone jak wyobraźnia twoich kolegów,którzy ostatecznie i nieodwołalnie zabili swoją pasję razem z sobą. Nie jestem dziennikarzem, ale w zasadzie codziennie pokonuję kilkaset kilometrów i niemal codziennie przejeżdżam przez "patelnie" - wg mojego doświadczenia nie ma w Małopolsce i sąsiednich województwach takich 3,5 km drogi, gdzie każdego roku ginąłby co najmniej jeden motocyklista a kilku innych ulegałoby poważnym wypadkom. Może zamiast Patelnia Chabówka na facebooku zrobić fp Cmentarz Motocyklistów Patelnia Chabówka?
@28.07.2016, 12:58
Nie mylić prawdziwych motocyklistów z tymi oszołomami.
Dzichad_John28.07.2016, 08:31
No to do Prawdziwych Motocyklistów.
Mam dla Was alternatywę, droga wolniejsza, ale za to jakie wyzwanie.
Trasa: Knurów -Ochotnica Górna
Zmierzcie się z tą trasą, górki, zakręty, ciasno jak cholera, a nie szeroka "patelnia"
Mieszkaniec ZD27.07.2016, 22:05
No tak na fb przechwałki, a pod artykułem o wypadku w Zubrzycy lament
pietrek27.07.2016, 21:55
Rozwiązanie jest jedno. Patelnia zwężona do jednego pasa w każdą stronę.
Haha27.07.2016, 20:40
Akustyczne:) Nic nie slychac
Stan27.07.2016, 19:42
Kolejny tekst w P24 promujący łamanie prawa.
dzim27.07.2016, 18:16
chyba pseudo motocykliści bo normalny motocyklista trzyma się przepisów !
Andy3227.07.2016, 17:09
między innymi Do Zniesmaczonej,
Szkoda że w aptekach nie mają rozumu na wagę bo wielu z Was każdy odpowiedzialny lekarz przepisałby jako kurację obowiązkową.
Jak motocykliści chcą ryzykować i ginąć to ich zas...e prawo, ALE NIE MAJĄ PRAWA NARAŻAĆ INNYCH !!!!!!! uczestników ruchu drogowego. Po drogach się jeździ , ściga się na torze. Rozwagi dla "komentujących" TROLLI, bo gdyby taki pozbawiony umysłu, w wyniku swojej głupoty zrobił coś, komuś Wam bliskiemu to jestem ciekaw czy mielibyście takie same poglądy.
NTPio27.07.2016, 15:21
Selekcja Naturalna... idioci sami pozabijają , oby tylko nikt przypadkowo przez tą głupote nie ucierpiał
s60027.07.2016, 15:08
To malowanie pasów akustycznych, ograniczanie prędkości i wprowadzanie linii ciągłej dla grupki niesfornych motocyklistów, jest jak malowanie kredą po asfalcie przez francuskie rodziny ofiar zamachów jako przeciwstawianie się terroryzmowi.

Tytuł jest niedorzeczny, wprowadza w błąd oraz negatywnie nastawia do całego grona motocyklistów. Czemu używana jest liczba mnoga w odniesieniu do napisania postu na FB. Rozumiem że autor pisząc news zawsze korzysta z dodatkowych rąk przy wbijaniu liter na klawiaturze. Marzę o statystykach wypadków na w/w zakrętach ale to byłby wyższy poziom dziennikarstwa.

Pozdrawiam
misiupysiu27.07.2016, 15:01
mOZE WYSTARCZY FOTORADAR UMIESCIC I KAMERE ONLINE.... Albo kiedy jest zlot (co umieszczaja na swojej stronie... ) wyslac drogowke ze suszarka i co kilkadziesiat metrow ich porozstawiac,raz, drugi i zabawa sie skonczy xd
Albo jeszcze lepiej zrobic rondo na samym srodku xd to w Polsce ostatnio modne bardzo
??27.07.2016, 14:35
Śmierć zatrzyma Waszą pasję. Szkoda Was, ale sami tego chcecie.
Wczoraj w Zubrzycy Dolnej zginął na motorze jeden z patelniowiczów. I po co?
...27.07.2016, 14:18
zamontowac monitoring i jeszcze zarobicie na mandatach
PasterzPPP27.07.2016, 13:56
Oczywiście nie przeszkadza mi, że się tam zabijają co chwila, darwinizm społeczny nikomu poza ich matkami ich nie żal. Jedyne zagrożenie to stanowią, że zarysują mi zderzak a potem ciężko od rodziny w żałobie pieniądze na naprawę wyciągnąć.

Ale to jest śmieszne, że grupka motocyklistów przejęła drogą publiczną, założyła fanpage "Patelnia Chabówka - obiekt sportowy" i śmieje się wszystkim służbom. A ja gdybym wyrzucił papierek na ulicy albo popełnił błąd w wypełnianiu PITu byłbym ścigany jak przestępca. Złe jest prawo które działa wybiórczo lub nie działa. Pokazuje, że oni mogą je łamać to czemu ja nie. Takie "prawo" demoralizuje ludzi.

A Policja śpi, fanpage mają, zdjęcia mają... Może jakiś patrolek niedzielnego przedpołudnia? Przecież na fb piszą kiedy się zgadują na te przejazdy to dużo szukać nie trzeba. Ale nie oni też to mają gdzieś.
Miescon27.07.2016, 13:51
Niestety - jak się ktoś urodził kanarkiem to orłem nie umrze.
Burok27.07.2016, 13:07
Zrobić tylko dla motorów obok drogę wyłożona kocimi lbami i niech jeżdżą do woli
fan politycznej propagandy27.07.2016, 12:37
Prawdziwej pasji nic nie jest w stanie zatrzymać i prawdziwi motocykliści zawsze będą jeździć na Patelniach , lwg" - napisali motocykliści na profilu facebookowym Patelnie Chabówka i załączyli serię zdjęć z popisów na słynnych zakrętach.

Waszą prawdziwą pasję zatrzymają barierki, już nie jeden raz się o tym przekonali Wasi koledzy.

Szkoda że giniecie, bo jesteście młodzi, a robicie to z własnej woli.
Palec Boży27.07.2016, 12:22
Te pasy powinny być umieszczone na WEjściu jak i na WYjściu z zakrętu. Wtedy to ma jakiś sens. To, co w tej chwili jest, niewiele daje. Połowiczny skutek. Ale działajcie dalej... Do całkowitego skutku. Zostanie im tylko prosta na której można postawić "świecę" i tyle.
Na "zawodach" czasy przejazdu dostaną w (_|_) :o)
Janielicka27.07.2016, 12:19
Zamknąć patelnie od kościoła do skrętu na Chabówę, wpuścić tylko motocyklistów i niech jeżdżą ale jak będzie wypadek to ani Straż, Pogotowie czy Policja nie przyjedzie. Głupota wytępi się sama.
mlodyplploading27.07.2016, 12:14
Niech sie smieją ale to w glowej mierze oni gina a nie kierowcy samochodow, ich trzeba pozniej zdrapywac z barierek bo wielce pasja LWG XD
obserwator27.07.2016, 11:55
Też tak sobie myślę, że w Polsce obecnie to plaga idiotyzmu nadeszła. Nie dotyczy ona tylko motocyklistów (wielkich pseudo pasjonatów, którzy ryzykują cudze życie- tam, że siebie zabije jeden z drugim to jego sprawa- później tylko dużo płaczliwych komentarzy), ale także wszelkiej maści osobówek i dostawczaków. Codziennie pokonuję trasę NT-KRK i to co widzę to dramat. Wyprzedzanie na pasach, 100-120km/h na przejściach to norma- w czasie gdy można spodziewać się pieszych, którzy maszerują na przystanek. Dla czasu przejazdu 5-10 minut krótszego mistrzowie długiej prostej (którzy niedawno przesiedli się z furmanek) ryzykują cudze życie... Ale nie... Oni przecież nad wszystkim panują... do czasu.
Jurek27.07.2016, 11:42
Szukajcie Rudej z Witowa to ona ma taki wyszczekany zgryz i ona prowadzi Fb Patelnie Chabówka.
Byłem na miejscu -Tirowiec27.07.2016, 11:11
z Głupim się nie dogadasz ze Smarkatym nie pojesz :( szkoda żę tylu pustostanów w tej Polsce jest teraz
luzik27.07.2016, 11:03
Ile jeszcze osób musi zginąć, żeby ktoś zaczął myśleć. Zwróćcie uwagę, że dwa artykuły wcześniej jest informacja o śmierci młodego motocyklisty w Zubrzycy Dolnej. Tam pewnie też była duża prędkość.
jontek27.07.2016, 11:00
Skończy się jeszcze na tym, że postawią tam jakiś fotoradar i będziemy w d... wszyscy kierowcy. Przez kilku idiotów, którzy mylą pasję z destruktywnym uzależnieniem.
rowerzysta27.07.2016, 10:45
i czym tu sie przejmować ...jak idioci chcą sie zabijać na patelni to niech sie zabijają
Kamil27.07.2016, 10:39
Założyć tam odcinkowy pomiar prędkości a niżej patrol policji jakby ktoś wpadł na pomysł zasłaniania albo wyginania tablicy rejestracyjnej. Kilka motorynek odwiezionych lawetą i pozbierane prawa jazdy utemperuje "pasjonatów".
motocyklista27.07.2016, 10:28
Robienie z publicznej drogi tor wyscigowy to nie jest juz pasja tylko zwykła bezmyslność i głupota , sam jeżdżę na moto ale tylko w polsce mozna spotakć "miszczów prostej " w wypatroszonym tłumikiem , czyli od swiateł do swiateł na jedynce !! stać cie na moto to i powinno na wycieczke na tor wyscigowy za 20 euro na dzień jazdy . Jak chcę kupić helikopter to państowo nie koniecznie będzie musiało mi wybudować lotnisko .
Zniesmaczona27.07.2016, 10:08
Po co robic te pasy? Skoro idioci zapier**** na zakrętach ryzykując życie, to niech sobie zapier**** że niby dla ich "pasji" to niech się zabijają, skoro to ważniejsze niż żyć dla dziecka czy kobiety....nie ma co płakać skoro robią to na własne życzenie ;)
edziu27.07.2016, 09:44
patola na motara
oby nie27.07.2016, 09:44
prawdziwą pasję czasami zatrzyma śmierć
bojo1227.07.2016, 09:42
Ale półgłówek z tego motocyklisty...
abc27.07.2016, 09:37
no i napisali wam dobitnie co możecie sobie zrobić.
ciekaw jestem jak zachowuje się zawieszenie w samochodach podczas pokonywania tych pasów?
jeśli powoduje jego szybsze zużycie to macie sprawy w sądach i wystarczy precedens.
a mandatów od liku !!!27.07.2016, 09:34
Prosty przepis na bezpieczeństwo... Kamerki i monitoring na policje... Patrol przy skręcie na Chabówke i drugi na górze... Mysz sie motocyklowa nie przeslignie...
Pieter fp lex27.07.2016, 09:31
Zabijajcie sie dalej na wlasne zyczenie. Dzieki Wam grabarze maja robote no i wspieracie firmy pogrzebowe. Tak trzymac
driv27.07.2016, 09:29
Jak widać, miało "skłonić" i skłoniło :))) Naiwni, może Policję pogonić do roboty a nie tzw pasjonatów próbować zatrzymać malowankami, bo to i śmieszne i kosztowne.
R1200GS27.07.2016, 09:14
"Prawdziwi motocyklisci" - Panowie pseudo motocyklisci, nie macie o tym pojęcia. Narażanie własnego oraz czyjegoś życia i zdrowia nie ma nic z tym wspólnego. Jesteście zwykłymi drogowymi huliganami i tyle w temacie.
Edyta27.07.2016, 09:14
Jak debile chcą jeździc i zabijać się na patelniach to nie utrudniać im tego.
Prawdziwy motocyklista czerpie przyjemność z jazdy na motocyklu a nie jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu.
AnnA27.07.2016, 09:07
i prawdziwi motocykliści zawsze będą ginąć na patelniach.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl