09.08.2016, 16:08 | czytano: 3908

Spotkanie na zamku - Czorsztyn i Tarnowo Podgórne podpisały umowę o współpracy (zdjęcia)

zdj. Jan Węgrzyniak
Wśród ruin średniowiecznego zamku wójtowie Gmin Czorsztyn oraz Tarnowo Podgórne symbolicznym podpisem udokumentowali kilkuletnią przyjaźń między samorządami.
W głównej sali Zamku Czorsztyńskiego wśród murów owianych historią przedstawiciele gmin Czorsztyn oraz Tarnowo Podgórne podpisali dokument aktu partnerskiego określającego warunki dalszego współdziałania samorządów.
Znajomość gmin trwała od kilku lat. Początkowo opierała się na obserwacji oraz wymianie wzajemnych doświadczeń. Obecnie wójt Czorsztyna Tadeusz Wach oraz Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka symbolicznym podpisem sformalizowali samorządową relację wyrażając tym samym chęć na realizację wspólnie obranych i zamierzonych celów.

Po obustronnej prezentacji regionów włodarze gmin wyrazili szczerą chęć do wzajemnej współpracy oraz pogłębiania relacji partnerskich. Ideą zawartego porozumienia, jak podkreślali Wójtowie jest osiąganie wspólnych celów na płaszczyźnie gospodarczej, społecznej, kulturowej oraz sportowej, a także tworzenie warunków do wzajemnego poznania się przez mieszkańców. Po uroczystym podpisaniu aktu porozumienia Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Stanisław Chmiel oraz Przewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne Grzegorz Leonard na pamiątkę tej doniosłej chwili wymienili się flagami urzędowymi.

Ten historyczny dla obu gmin moment stanowił zwieńczenie dotychczasowych relacji, które niosą nadzieję na konkretne działania oraz ciekawe projekty w najbliższych latach.

Tarnowo Podgórne to gmina wiejska z Wielkopolski, leżąca w powiecie poznańskim. To jedna z najbogatszych gmin w Polsce.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
komentarze
juhas10.08.2016, 13:16
neti
Gmina Czorsztyn to górale pienińscy ( Czorsztyn, Sromowce Wyżne i Niżne ) oraz górale podhalańscy ( Maniowy, Kluszkowce, Huba, Mizerna ).
alik
Różnie to bywa. Ostatnio w Tarnowie Podgórnym był wicewójt z urzędnikami.

O to co dało to porozumienie i jakie były efekty zapytamy za dwa lata.
góral10.08.2016, 11:24
Już to widzę jak będą przyjeżdżać turyści z tego bogatego Tarnowa Podgórskiego. Tak jak piszecie wójtowie i radni z tych gmin będą się integrować
neti10.08.2016, 10:06
Skąd ten góral podhalański?? Przecież Czorsztyn to górale pienińscy i tylko niebieskie serdoki im pasują.
alik10.08.2016, 08:56
Nie pojadą urzędnicy z radnymi tylko wójt z radnymi. a to jest różnica
p.odserwator1 (nie obserwator1).
ojatam10.08.2016, 08:24
Na płaszczyźnie gospodarczej - z jednej z najbogatszych gmin przyjadą inwestorzy, wykupią atrakcyjne grunty i wybudują hotele i pensjonaty- mieszkańcy mogą liczyć na intratne posady sprzątaczek i dozorców.
mieszkaniec10.08.2016, 08:15
mieszkańcy nie narzekajcie! co będziecie mieli? a przede wszystkim turystów. Tarnowo Podgórne to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Jest tam więcej miejsc pracy niż wszystkich mieszkańców. Oni też chcą wypocząć. Myślicie, że jak się do nich nie pojedzie (chociażby ta grupa "urzędasów" jak mówiecie, w strojach regionalnych) to sami się domyślą, że jest taka gmina Czorsztyn, którą warto odwiedzić? Żeby ktoś do nas przyjechał to trzeba sie również reklamowć w Polsce na "żywo", a nie tylko siedzieć w domku i czekać na turystę... i żebyście chcociaż chcieli pobraż tą 1 zł klimatycznego od tych turystów to przynajmniej Gmina miała by jakiś pożytek z niech, a tak to pieniądze do swoich kieszeni bierzecie i jeszcze zazdrościcie radnym, że Was reklamują
szalony johan09.08.2016, 23:14
zjedli popili i dobrze się bawili......
ełeł09.08.2016, 20:40
Faktycznie zamiast wydawać pieniądze na cele reprezentacyjne - goszczenie ludzi z innych stron i rozwijanie kontaktów - lepiej przeznaczyć te środki na edukację mieszkańców.
Taki na przykład "gał" - bezwzględnie potrzebuje dokształcenia. I żeby uwierzył wysłać go na wieżę - może zrozumie jaki z niego analfabeta.
szary09.08.2016, 20:35
Ciekawe co z tego ma i będzie miał szary mieszkaniec Gminy Czorsztyn?
gał09.08.2016, 19:38
Obserwator1 ma rację.Czemu ta współpraca ma służyć ? Chyba radnym i urzędnikom z obu gmin! Nie wieżę że pojadą i będą się dobrze bawić w Tarnowie Podgórskim za swoje? Ludzie za pieniądze podatników z gminy Czorsztyn!
Teddy Kaczynski09.08.2016, 17:16
Tarnowo kojarzy mi się z papierotami....Czyli,koło SuperSnow stanie teraz fabryka fajek.....
odserwator109.08.2016, 17:01
Ludzie jaka umowa o współpracy.Przyjechali kilka dni temu temu,imprezy,zabawa a za parę miesięcy urzędnicy z radnymi pojadą do Tarnowa Podgórnego na tej samej zasadzie! Włądza się bawi !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl