12.08.2016, 13:40 | czytano: 6680

Nowy Targ: w sobotę możliwy częściowy paraliż miasta

Nowotarski Piknik Lotniczy, jarmark i remont ulicy Jana Pawła II - to wszystko może sprawić, że w sobotę wschodnia część miasta stanie w gigantycznych korkach.
Podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego na ulicy dojazdowej do lotniska (ul. Lotników) obowiązywał będzie zakaz parkowania. Czynne będą parkingi przy lotnisku, ale są płatne (sama impreza jest darmowa). Żeby uniknąć stania w korku, najlepiej zaparkować kolo mostu na Białym Dunajcu, pod skarpą lotniska oraz przy ulicy Sikorskiego i stąd przespacerować się przez kładkę na lotnisko. To tylko kilka minut drogi.
W sobotę zamykana, z powodu robót, ma być ulica Jana Pawła II na której drogowcy będą kłaść nowy asfalt. Przypomnijmy, że sobota to także dzień targowy w Nowym Targu.

r/
komentarze
SDSSSS13.08.2016, 10:30
Już oficjalnie, 16.08 we wtorek zamknięta będzie Konf. Tatrzańskiej, ciekawe czy do czwartku się wyrobią :D
kurs skrócony do Rynku13.08.2016, 08:36
Paraliż bo nie ma komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia. Bez pozdrowień dla Pana Antosa
wojtaszek13.08.2016, 05:30
Paraliż "miasta" jest codzienne.
Organizator niższego szczebla na pikniku13.08.2016, 03:33
Franej Siajba @

1. O ile mi wiadomo, radny, którykolwiek to radny był, bloczków na piwo już więcej nie wyciągnie - skończyliśmy z tą patologią, ma nie być już w ogóle bloczków na alkohol, właśnie z powodów o jakich wspomniałeś - masa osób próbowała je wyciągnąć, dostać się na siłę do strefy VIP/wywalczyć status VIP-a dla darmowego piwa etc., koszty tego były ogromne (bloczki to nie ,,darmocha" bo nic nie ma za darmo, to żarcie kosztem budżetu pikniku, za pieniądze które mogłyby pójść na dodatkowe atrakcje).

2. Na pewno nie były to jednak ,,bloczki AT", sama impreza również nie ma na celu utrzymania AT. Organizatorem imprezy jest ANT (Aeroklub Nowy Targ), nie AT (Aeroklub Tatrzański). To że jesteśmy duchowymi spadkobiercami tradycji dawnego AT, nie czyni z nas członków obecnego AT, z którym zresztą ANT ma niełatwe stosunki.
Organizator niższego szczebla na pikniku13.08.2016, 03:13
wokal @
Kiedyś (2012) parking był po 5zł. Była to najmniejsza kwota jaką mogliśmy ustawić, piknik musi się zwrócić/wyjść chociaż na zero a gwiazdy akrobacji lotniczej nie latają (poza paroma wyjątkami) za friko tylko biorą za występ solidne opłaty (dwudniowy pokaz Żelaznych to jakieś 25-30 tys. zł - kopara niektórym pewnie teraz opadła z wrażenia), bo i utrzymanie samolotu akrobacyjnego jest drogie.
Byłby nasz parking dalej, drogi wokalu, po 5zł, gdyby wszyscy ludzie przyjeżdżający na piknik mieli mózgi, stosowali się do znaków, poleceń kierujących ruchem na parkingu, nie próbowali zastawiać drogi pożarowej, wbić się na chama na miejsce dla niepełnosprawnych etc. Niestety, jak się sam przekonałem owego 2012, gdy byłem jednym z roboli od parkingu, a ostatnio przekonuje się o tym coraz więcej mieszkańców NT - ludzie potrafią być kompletnymi łosiami, znaki, drogi pożarowe i wszystko inne mając w poważaniu - okazało się, że własnymi siłami aeroklub nie potrafi tego parkingu ogarnąć, trzeba 2-3x więcej parkingowych niż planowaliśmy żeby nad tym zapanować, bo co parę metrów ktoś musi stać i zwyczajnie pilnować żeby polski janusz pojechał dalej na wolne miejsce a nie stanął tutaj na środku - bo tak JEMU bliżej - blokując przejazd. 2-3x więcej chłopa, których nie mieliśmy bo już rzuciliśmy wszystkich naszych ludzi. Plus mieliśmy ochotę się wszyscy pociąć po 2 dniach użerania się z rzeczonymi januszami parkowania. Aby rozwiązać problem, musieliśmy wynająć firmę zewnętrzną która męczy się z tym zamiast nas - a my skupiamy się na pozostałych sprawach. Problem w tym, że firma zewnętrzna za darmo tego nie robi - i tak cena biletu za parking od 2013 podskoczyła z 5zł do 10zł za dzień...

Tak więc, wszyscy narzekający na cenę za parking i nazywający to paranoją (z czym po części się zgadzam, 10zł/dzień to dużo), w tym Ty drogi wokalu - podziękujcie rodakom za to że parkują jak łosie, jeżdżą jak łosie i trzeba przy nich angażować dodatkowych ludzi z zewnątrz i płacić im tylko po to by pilnowali bydła jakie rodacy potrafią zrobić na zwykłym cholernym parkingu. To dzięki nim płacicie za parking na naszym pikniku dwa razy więcej - na pikniku lotniczym w Spiskej Novej Vsi na Słowacji parking wciąż jest za 1 EUR, bo słowacy, jakkolwiek nie bez wad, jakoś zastosować się do znaków i wskazówek parkingowych potrafią, i ekipa z ASNV daje radę ogarnąć parking własnymi siłami. Niestety, Polak zawsze musi wiedzieć lepiej...
Ło jej13.08.2016, 00:11
Porąbane z poplątaniem --- kto to widział żeby w najbardziej zakorkowanym dniu robić jeszcze takie remonty . Zgroza . Bez mózgowie .
Franek Siajba12.08.2016, 19:55
wokal @
a za co będzie pił piwo Radny sam widziałem na oczy jak jeden radny
wyciągał bloczki AT ale mu się miska cieszyła jakby był w barze u jagi (wiadomo darmocha),czy to jest moralne mówią że na utrzymanie AT.
handlara12.08.2016, 17:43
w jarmark asfalt klapek maczał w tym palce? to miasto jest powalone na maxa
wokal12.08.2016, 16:31
parking po 10 złotych jak w tamtym roku to paranoja kto to ustala
tadek12.08.2016, 15:36
Jaki asfalt jak dopiero wodę kopią!?
SDSSSS12.08.2016, 15:26
Wschodnia i południowa, od Alei korek też się będzie ciągnął! Zwłaszcza że Sikorskiego zamknięta :)

A wyleją asfalt też w sobotę na Konfederacji? Czy poczekają do czwartku? :D
Mieszkaniec12.08.2016, 14:37
Przedziwny to kraj, gdzie wiedząc, że nastąpi paraliż komunikacyjny nic się z tym nie robi. Dodatkowo zamyka się drogę dojazdową z lotniska do szpitala. Nie można było ustalić innego terminu ? Współczuje wszystkim służbom. To będzie sądny dzień.
xxx12.08.2016, 14:20
no to się będzie działo!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl