15.08.2016, 10:00 | czytano: 2474

Koncepcja dla nowotarskiego MOK-u. Czterech autorów powalczy o 15 tys. zł

Sześć wniosków wpłynęło na konkurs na opracowanie koncepcji programowo-funkcjonalnej dla przebudowy i remontu budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
Urząd Miasta w Nowym Targu poinformował, że wybrał cztery z nich. Zostali oni zaproszeni do złożenia prac konkursowych. W ten właśnie sposób magistrat chce znaleźć pomysł na przebudowę ośrodka kultury, a gdy go znajdzie, rozpocząć ją.
Autorzy zostali poinformowali, że celem koncepcji ma być m.in. polepszenie warunków panujących w ośrodku, nadanie budynkowi znamion współczesności z zachowaniem tradycji regionu, określenie zakresu koniecznych zmian funkcjonalnych i użytkowych oraz zaproponowanie zmian budowlanych oraz dotyczących wystroju i wykończenia wnętrz.

Na autorów najlepszych prac będą czekały nagrody pieniężne: I nagroda - 15 000 zł, II nagroda - 8 000 zł, II nagroda - 4 000 zł i 2 wyróżnienia po 1 000 zł.

Na prace miasto czeka do października.

W czerwcu Bolesław Bara, nowo wybrany dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu powiedział, że remont i przebudowa budynku ośrodka to najważniejsze wyzwanie przed jakim stoi. - Budynek wymaga generalnego remontu. Myślę, że burmistrz i Rada Miasta też widzą taką potrzebę. Trzeba zorganizować konkurs na koncepcję architektoniczną i zrobić rewitalizację. To absolutny priorytet – mówił dyrektor-elekt. Zapowiedział starania o pozyskanie pieniędzy na ten cel ze wszelkich możliwych źródeł, w szczególności projektów i programów Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Ministerstwa Kultury

oprac. r/
zobacz także
komentarze
ehh17.08.2016, 15:07
Kuma

acha to urzędasy maja robić co im się podoba i jak im się podoba ? i juz nie wolno komentować krytykować wytykać błędy ? niech sobie cudacki rządzą a co będzie za 5lat lat kto by sie przejmował to nie nasz problem wszyscy sa potrzebni nawet i malkontenci co by w samozachwyt niektórzy nie popadli .
może i żyje marzeniami utopi kiedy to ludzie z odpowiednim wykształceniem i kompetencjami będą decydować naszych pieniądzach i inwestycjach .
I chyba nie jesteś tak naiwny i wierzysz w to ze wszystko jest dobrze i żyje się lepiej ?i nie wszystkie komentarze ehh sa moje wiec nie wiem do kogo pijesz i kogo gdzie wyganiasz , nawet mnie to nie interesuje bo gadać to se możesz a miasto chyba twoje nie jest
M M16.08.2016, 09:42
Taka kasa na konkurs???? To po co te wydziały w UM. Budownictwa itd? I oni dostali absolutorium.. Ci co na nich glosowali powinni odszczekać to pod stołem .
tyś16.08.2016, 08:43
33 tysie lekką reką wydane
miś rogacz16.08.2016, 08:40
@Kuma Sęk w tym, że raz już wydano pieniądze na projekt przebudowy MOK-u. Po co więc płacić dwa razy za to samo? Poza tym jaki jest sens wydawania pieniędzy na koncepcje i projekty skoro nie ma ich na samą przebudowę?
Ejsik15.08.2016, 22:26
Sposób przygotowania całego tego zamieszania zakrawa pod Trybunał Stanu dla jego autorów
Kuma15.08.2016, 15:39
Idże, idże ty ehhh nic znowu się nie podoba. Chcą robić remont - xle. Nie robią źle. Wypad z Nowego targu wszyscy malkontenci.
swój15.08.2016, 14:49
To co ? Nowy walizkowy dyrektor przyszedł po konkursie bez wizji? Stegowa nie przedstawiła swojej wizji , tylko z kasy miasta trza wydać 15 tys. po to by ktoś "swój" znowu zgarnął te kasę .To miasto to już istna paranoja .
baciok@15.08.2016, 14:20
Przecież jest chyba jakiś wydział budownictwa w UM , pewnie też pracuje jakiś architekt. No to może mu zlecić opracowanie koncepcji. Zostaje zaoszczędzona kasa. Niestety w NT łatwo kasę się wydaje na różne popierdółki (nie chce mi się ich już wyliczać)
ehh15.08.2016, 12:34
kpina i nieskończona lista wydatków realizowana przez nie tylko naszych włodarzy a dług miasta oraz publiczny rośnie rośnie i rośnie , a w czasach ogłoszenia bankructwa 1 po 2 będą zamykać te super inwestycje poczekajcie tylko 7-14 lat a się okaże ze ogłosimy bankructwo
Zobacz pełną wersję podhale24.pl