17.08.2016, 11:07 | czytano: 5506

Policja zatrzymała 11 nietrzeźwych kierowców

Podczas długiego weekendu na drogach powiatu nowotarskiego Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu przeprowadziła akcję pod kryptonimem „Sierpniowy weekend”.
- Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków, czyli przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych - informuje podkom. Roman Wolski, rzecznik KPP w Nowym Targu. - W trakcie działań odnotowano 3 wypadki, w których 6 osób zostało rannych jak również zatrzymano 11 nietrzeźwych kierujących.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Lowca lemingow18.08.2016, 06:04
Do 'do anty lewak , po wpisie widac , ze lewak z brakiem podstawowego zrozumienia czytanego tekstu. Po drugie stosowanie prewencji w kazdym przypadku przez milicję jest przesladowaniem obywateli i nie ma nic wspólnego z ich ochrona . Robienie zasadzek na porzadnych obywateli to skandal , a lemingi mysla ze dla ich dobra, a prawdziwi przestepcy chodza i mają to w 4 literach.
literatura polska17.08.2016, 15:51
rzecznik nowotarski to niekompetentna osoba a ma takie mniemanie o sobie ..prośba do niego niech wraca do szkoły....szkoda gadać wstyd i tyle "P"anie rzeczniku...ha ha !
Do anty lewak17.08.2016, 15:22
Leżę i kwicze. Prędkość nie jest przyczyną wypadków. Piękne hahaha
znawca17.08.2016, 12:31
Kiedy w końcu zatrzymają kryminalnych jeżdżących na podwójnym gazie?Kolesie czy jak?
ANTY_LEWAK17.08.2016, 11:31
Jeśli jest to wypowiedź 1:1, Pana rzecznika, to mam prośbę w imieniu ludzi płacących podatki m.in. na Policje, o to by słowa były ważone, przed wypowiedzeniem. Od kiedy to niezapięte pasy bezpieczeństwa są przyczyną wypadków? Niezapięte pasy są problemem jeśli chodzi o skutki wypadku i to te które dotyczą podróżujących w pojeździe. Dla innych uczestników ruchu, niezapięty kierujący jest bezpieczniejszy, gdyż mniej szarżuje.

Druga sprawa prędkość NIE JEST PRZYCZYNĄ WYPADKÓW, ma natomiast istotny wpływ na skutki i prawdopodobieństwo wypadku.

Dobrze by było by ludzie którzy otrzymują wynagrodzenie z naszych podatków byli kompetentni i jeśli są rzecznikami prasowymi, wypowiadali się w sposób poprawny.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl