26.08.2016, 18:00 | czytano: 5670

Tarnowski rezygnuje. Będzie zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta Nowego Targu

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W opublikowanym dziś porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta znalazł się punkt dotyczący przyjęcia rezygnacji przewodniczącego RM i wyboru jego następcy.
Janusz Tarnowski motywy swojej decyzji ma przedstawić w poniedziałek 5 września, podczas sesji.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że jednym z powodów rezygnacji jest nowe stanowisko jakie objął - został prezesem Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu. Ponoć chce uniknąć potencjalnych sytuacji, w których pojawić by się mogły projekty uchwał dotyczące i Miasta i PPK. Chodzi o nie stwarzanie wrażenia konfliktu interesów. Mimo prób, nie udało się nam dziś zapytać o to samego zainteresowanego.

Wśród radnych krążą nazwiska ewentualnych kandydatów na nowego przewodniczącego Rady Miasta. Kto nim faktycznie zostanie, dowiemy się za niespełna dwa tygodnie.

Obecnego przewodniczącego radni z poszczególnych klubów oceniają różnie, ale zgodni są co do jednego - określają go jako osobę pracowitą, która dużo czasu poświęcała funkcji przewodniczącego RM.

s/
komentarze
rany Julek31.08.2016, 09:10
Dwa lata minęły jak z bicza strzelił. W mieście nowa ekipa nic nie zrobiła oprócz imprez i wieszania szmat na drzewach na rynku. Swoją drogą co te szmaty mają znaczyć? Teraz p. Tarnowski ucieka z okrętu , który się topi , bo nie bedzie swoim nazwiskiem firmował tego dziadostwa , co narobili. Nepotyzm i kolesiostwo obrodziło wyjatkowo silnie. Każdy zasłużony z kampanii wyborczej dostał swój stołek, zaczętych inwestycji nie mogą i nie potrafią skończyć, budżet obywatelski wydarli obywatelom i łatali nim dziury w szkołach na które mają osobny budżety, całe lat trzeba było przeciskać się pomiędzy ekipami budującymi droge na nowa targowicę a samochodami, bo nawet drogi tak ważnej nie zrobili na czas. Trendy wyznacza pani wiceburmistrz, bo najlepiej zna się na imprezowaniu, to i tylko tu widać działania miasta. Mam tu apel do władz, ściągnijcie te tandetne odzienie z tego biednego drzewa koło ratusza, to kicz na potegę.
Imprezowiczka29.08.2016, 21:54
Te GW a może pozbądź się tej JIS i będzie po sprawie.
kościelny29.08.2016, 20:11
@swojaczek, nie drujcie bo cenzura uwas , nie u nas - ulżyło ci? Kompleksy się leczy. Żal mi twoich bliskich - skąd wiesz, czy oni też nie dają na tacę w intencji twojego nawrócenia i pozyskania choć odrobiny rozumu?
hi, hi , ha29.08.2016, 16:49
@ha, ha, ha ., Masz racje . Dobra kandydaturea, ale myślę żeby powalczyli o stanowisko w demokratycznych tajnych wyborach z Andrzejem Fr....Obaj mają doskonałe predyspozycje do tej funkcji w tym zapyziałym mieście przy drodze.n Wybudowaliby trzecie rondo najdalej położone od miasta , najlepiej w Pyzówce dla usprawnienia dojazdu na zakupy okolicznej wsi
swojaczek, nie drujcie bo cenzura uwas , nie u nas29.08.2016, 16:43
Ja autentycznie daję na Mszę Św. z tego tytułu. Nareszcie odejdzie ten szkodnik. Nareszcie burmistrz wyzwoli się spod piętna tego *** i szkodnika i zacznie działać bez tego pręgierza nad głową . Przestanie być marionetką .Powinniśmy wznosić dalsze intensywne modlitwy , by całkowicie wyjechał z naszego miasta , to byłoby bardzo dobre, bo nawet powietrze w Nowym targu by się odświeżyło
Arek29.08.2016, 08:47
ilu tu znawców i wiedzących lepiej..
a ja Wam powiem mieliście sówj czas i już mina,
zostało Wam pluć, obrażać i domyślać się
plotki, ploteczki , plotunie
Nowotarżanin z wyboru28.08.2016, 23:54
@diagnoza stojącego z boku...
Chyba za daleko stałeś:
Słowa pana Tarnowskiego:
"Ubolewam, że z inwestycji wycofało się miasto Nowy Targ i Bukowina Tatrzańska. Jestem jednak przekonany, że w przyszłości będziemy współpracować, a w jakim układzie ? to czas pokaże." ;-)
No i mamy "układ". Wszystko w rękach przyjaciół z PKK. Dlaczego tak bardzo zależy PPK na Nowym Targu? Bo po pierwsze spora część gmin rozważa możliwości wystąpienia z tej "toksycznej" spółki. Po drugie "przechwycenie" 30-tysięcznego miasta otwiera drzwi do ... rządowej kasy na inwestycje, a przy tym dorobić się przecież najłatwiej.
brawo za decyzje28.08.2016, 21:45
ar i podobni .. nie znacie jak przebiegają decyzje a macie dużo do mielenia - to jest żałosne
taką rolę widzą ludzie dawnej władzy i chcą upiec dwie pieczenie - eliminacja Watychy i Tarnowskiego ( ten szczególnie jest ulubiencem księży - oni popierają PiS i księzy mających rodziny)
Tarnowski już chciał rezygnować rok temu.
Znów zmiana przewodniczącego po 2 latach - przedtem było politycznie teraz dobrowolna rezygnacja ale jednak zmiana
Tym razem nie było przekupywanie radnych przez burmistrza ...
diagnoza stojącego z boku...28.08.2016, 13:13
To musiało prędzej czy później tak się skończyć. Myślę, że przyszedł taki czas, że Tarnowski uznał, że cokolwiek by nie zrobił i tak będzie napiętnowany przez grupkę zagorzałych pochlebców ze środowiska byłego burmistrza, dlatego chce uniknąć lub przynajmniej zmniejszyć siłę dalszych ataków. Oni po prostu nie mogą mu odpuścić, bo w rzeczywistości bardziej im zagrażał niż Burmistrz Watycha. Dlatego drogi Panie ta ciągła nagonka na Pana osobę nie skończy się dopóki się nie wykrwawicie. Tarnowski ma kręgosłup, nie boi się podejmować trudnych decyzji, czego brakuje innym, a szczególnie Burmistrzowi.
Watychą tak naprawdę zawsze sterowała Pani wiceburmistrz i to ona jest sprawcą większości wpadek Burmistrza i początku końca tego ugrupowania. Miała jednoczyć, a doprowadziła do podziałów w obozie Burmistrza. Na mieście mówi się, że przewodniczący postawił się Pani wiceburmistrz i od dawna nie ma między nimi komunikacji. Zestawiając do kupy wszystkie detale to ma rację chłopina, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego, choć na niewiele się to zda. Ciekawe co się jeszcze wydarzy?
kuku na muniu28.08.2016, 10:19
Powyżej napisano: "Ponoć chce uniknąć potencjalnych sytuacji, w których pojawić by się mogły projekty uchwał dotyczące i Miasta i PPK. Chodzi o nie stwarzanie wrażenia konfliktu interesów"- dlatego uważam, że powinien zrezygnować również z funkcji radnego. Rację ma nowotarżanin z wyboru. Teraz wybiorą pewno klakiera Luberdę , a i tak Tarnowski będzie decydował
odemnie927.08.2016, 20:56
Nie można mieć szacunku dla kolejnych zagrywek tego pana ...
hahaha27.08.2016, 20:16
Na przewodniczącego RM najlepszy będzie strażak z Kowańca Jasiek Ł. ????
kasta27.08.2016, 15:41
LP nowym wice? No cóz jesli nie może być dobrze niech będzie choć śmiesznie?! Nie bedzie śmiesznie, będzie żenująco! I fatalnie dla przyszłości Miasta.
Stereo i w kolorze27.08.2016, 14:44
I dobrze zrobił. Jeśli nie chce firmować swoim nazwiskiem tego co inni robią to ma rację. Po drugie cokolwiek by nie mówić to nie każdego stać na taką decyzję. Zobaczymy pewnie niebawem, jaki będzie bój o stołek wiceprzewodniczącego jeśli przewodniczącym teraz zostanie któryś z zastępców. Już słyszałem o radnym z Kowańca, a nawet z Topolowego. Będzie ciekawie. Oby Pani Burmistrz nie wymusiła teraz swojej propozycji, np. Pana LP z Boru. Panie Tarnowski szanuę Pana decyzję.
Cron27.08.2016, 11:52
Jedyne do czego ten "pan" sie nadaje to do zamontowania telefonu na wis.
BR27.08.2016, 10:33
Ależ to sobie wykombinował. Idziemy na wybory oczekujemy zmian ,szacunku dla nas ,naszych pieniędzy ,wypatrujemy końca kumoterstwa,chamstwa,obłudy ,zakłamania. A co dostajemy w zamian? Dokładnie to samo co było wcześniej !!!! Puste gadające głowy dbające o interesy swoje i swojego zasmarkanego podwórka.
kanał27.08.2016, 10:03
PPK ma kłopoty. Spółka ledwo dyszy. Nowy i dawny prezes tej spółki J. Tarnowski nigdy nie krył, żę chciałby włączenia miasta Nowy Targ do tej spółki. Jeżeli tak sie stanie to drżyjcie nowotarżanie i łapcie się za kieszeń, bo ceny ścieków wzrosną tak, jak w ościennych gminach które należą do PPK i wszystko dałyby teraz , żęby wycofać sie z tego kroku nie ponosząc kosztów. PPk oddaje część ścieków do oczyszczalni w Nowym Targu,, podejrzewam, że P. Tarnowski będzie walczył teraz, żeby miastu mniej płacić za te ścieki. Tak czy owak to dobrze nie wróży.
Kruger27.08.2016, 08:27
NARESZCIE będzie normalnie .!!!!!!!!!!!
Tyle w temacie27.08.2016, 08:12
Oj ludzie, łudzie. Gadacie co wam ślina na język przyniesie. Tarnowski nigdy nie sterował Watychą, i teraz to zobaczycie. Prezesura w PPK też nie koliduje formalnie z funkcją przewodniczącego, więc co? Myślę że właśnie z takich powodów jak głupie komentarze niektórych ludzi czego jest dowodem ten artykuł ustępuje, aby w przyszłości po nim sie nie wozili Jedyny radny, który nie jest przyspawany do stołka. Takich ludzi szanuje. Mnie bardziej martwi, że stanowisko w PPK jest tylko pretekstem, a prawdziwą przyczyną jest brak akceptacji działań Burmistrza i urzędu.Kto teraz? Ja spośród radnych w tej Radzie nie widzę i niech ktoś nie mówi, że LM albo PL . To już przerabialismy i żaden z nich nic dobrego nie pokazał, a odspawali ich dopiero przez kolejne wybory. Do czego to doszło, że nawet Tarnowski odsuwa się od Burmistrza.
swa27.08.2016, 07:49
taki porządny, że chce miasto w ściekch utopić.
Misiek27.08.2016, 07:32
Do plujących jadem: a gdyby nie zrezygnował, to dopiero wtedy byście pluli... Ale co by nie zrobił trollom nie dogodzi. Do wieszczących zgubę nowotarskiego MZWiKu na rzecz PPK: nie ma takich planów, a jak będą to trzeba będzie kopać studnię i domową oczyszczalnię założyć. Wróci się w parę lat i później koszty znacznie mniejsze. MZWiK i tak jest drogi, szczególnie woda.
LOL27.08.2016, 01:40
do bacioka@
bredzisz chłopie, weź coś na gorączke
założę się dzisiaj z Tobą o każde pieniądze że nie będzie żadnego połączenia.
baciok@26.08.2016, 22:32
Pierwszy krok do łączenia PPK i MZWiK. Pan Tarnowski bardzo misternie to rozegrał. Popatrzcie na ceny ścieków w ościennych gminach . To samo czeka Nowotarżan.
Leming doskonały26.08.2016, 21:09
do : Fan JT GW WW i pani JIS też
Połączenie tych dwóch przedsiębiorstw nie wchodzi w rachubę, bo to by oznaczało nałożenie na mieszkańców Nowego Targu DRAKOŃSKIEJ PODWYŻKI na wodę a szczególnie na ścieki. Nie po to Miasto z własnych środków (przy małej pomocy UE) - czytaj z NASZYCH P O D A T K Ó W budowało oczyszczalnię ścieków, żeby ją teraz za friko przekazać PPK - które w każdej chwili może być przejęte przez obcy kapitał - z jednego powodu, by doić mieszkańców Podhala z kasy. Takim pomysłom mówię zdecydowanie NIE i myślę, że nie jestem w tym odosobniony.
Nowotarżanin z wyboru26.08.2016, 21:07
http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/44245/Dariusz_Latawiec_nowym_dyrektorem_MZWiK.html
Nowotarżanin z wyboru26.08.2016, 20:59
Przyszedł, załatwił "nożem w plecy" MZWiK, i teraz wraca do dojnej krowy którą mu trochę MZWiK odchudzał. Wcześniej lamentował nad monopolem oczyszczalni nowotarskiej, teraz wyciśnie ostatnie soki z samorządów samemu taki monopol budując. Tyle.
....26.08.2016, 20:38
Choć jeden ma klasę i nie liczy tylko na łatwą kasę i władzę.
ar26.08.2016, 20:37
Dobrze że ustepuje nie będzie już rządził z boku miastem jak to robił i nie będzie wypuszczał Watychy na publiczną krytykę za swoje decyzje.
Sąsiad z osiedla.26.08.2016, 20:17
Panie Januszu, szacunek. Trzeba mieć kręgosłup, ale kto za Pana?
szybowiec26.08.2016, 20:12
@ Fan JT GW WW i pani JIS też
Prawda w nie jeden wróbel spasiony o tym ćwierka w kuluarach.
DNA26.08.2016, 19:57
To jest dobra wiadomość dla NT.Pracowity? Z pewnością konfliktogenny.Z niewyobrażalnie wielkim ego. Powiem tylko żegnaj...
Janusz26.08.2016, 19:20
A jednak UOKiK !!
Miescon26.08.2016, 19:17
Tarnowski na Wiejską !!
kura26.08.2016, 19:09
Czyli pan przewodniczący wraca na stare śmieci
Niwion26.08.2016, 19:05
Teraz NIWA
Fan JT GW WW i pani JIS też26.08.2016, 19:03
Odgrywanie cyrku a wszystko było z góry ustalone i zaplanowane. Teraz połączą MZWiK z PPK a najgłupszego zrobią przewodniczącym żeby dobrze służył jako pacynka.
Już kiedyś na Sikorskiego pasły się wielbłądy i to dwugarbne. Latawiec chudy to może przejdzie przez to ucho igielne.
CIEKAWSKI26.08.2016, 18:52
Ciekawe!
Miescon26.08.2016, 18:49
Cóż, porządny człowiek. Takich więcej szczególnie na Wiejskiej, Krakowskim Przedmieściu i Al. Ujazdowskich.
Leming doskonały26.08.2016, 18:45
Oby się teraz nie okazało, że Radni z Burmistrzem przekażą PPK nowotarską oczyszczalnię ścieków. Myślę, że nikomu ten pomysł nie przyjdzie do głowy, bo będzie to impulsem za referendum, za odwołaniem Burmistrza i Rady Miasta
krótko i na temat26.08.2016, 18:44
To ja Narcyz się nazywam....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl