29.08.2016, 09:58 | czytano: 2174

Powroty z wakacji - Szczawnica i Krościenko znowu zakorkowane

W niedzielę wielu turystów postanowiło opuścić Pieniny. Spowodowało to po raz kolejny ogromne korki na drogach wyjazdowych.
Kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość. Zator zaczynający się w Zabrzeży kończył się przy urzędzie miasta w Szczawnicy, a pokonanie  trasy ze Szczawnicy do Krościenka zajmowało zmotoryzowanym ok. dwie godziny. Podobna sytuacja była od strony Nowego Targu do feralnego krościeńskiego ronda.
Z roku na rok przybywa w Pieninach turystów, z czego władze gminne i powiatowe powinny być zadowolone, jednak muszą jak najszybciej rozwiązać problem korkowania się dróg w najbardziej newralgicznych miejscach, bo sytuacja może się odwrócić. Ponadto należy zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny tego problemu. Samochody stojące w korkach spowodowały, że przejście np. ulicą Główną w Szczawnicy czy Jagiellońską w Krościenku groziło zaczadzeniem.

Weronika Błażusiak
komentarze
Powiat30.08.2016, 13:22
To ma piernik do wiatraka że niedoszły senator na każdym kroku podkreśla bezpartyjność, a jest platformersem jak się patrzy
#1#29.08.2016, 15:02
Co ma piernik do wiatrak, co ma do korków partyjny czy bezpartyjny?
Po prostu w większości ci co stoją w korkach, to takie jednodniowe dziady co przyjeżdżają i nic nie dadzą zarobić. Przynajmniej tracą czas na wyjazd i kasę na paliwo , sknerusy.... hehe
Leokadia329.08.2016, 14:18
nikt "baranom" nie każe tam jechać - być może im to odpowiada lubią poszpanować z prędkością 2 km/h
alfred29.08.2016, 13:38
Bezpartyjny członek zarządu w czasie kampanii wyborczej wiesza banery na tym moście. Bezsensowna budowa, za którą nikt do tej pory nie odpowiedział. W Limanowej było zwykłe skrzyżowanie - przed którym były notoryczne korki, zrobiono rondo - korków nie ma, ale projekt był robiony z głową i trzeźwym umysłem. Dwa pasy przy dojeździe, jeden do prosta drugi w lewo. Dużo trzeba?

Gdzie mieliście rozum urzędnicy, projektanci??? W portfelu??

Do szpitala z dzieckiem musiałem wczoraj jechać ponad 3 godziny. Dziękuję.
Powiat29.08.2016, 13:12
Wszystko przez rondo i dwa bezsensowne mosty, na które poszła fura pieniędzy, "bezpartyjny" członek zarządu z grywaldu z radością przecina wstęgi na kolejnych bublach, zamiast naprawiać to co schrzanione....
wszystko jasne29.08.2016, 10:26
a wszystko przez Karczmę Dunajec w Krościenku (właściciel wybudował na terenie zalewowym i jest popierany przez parlamentarzystów PiS i wójta PiS z Krościenka)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl