07.09.2016, 14:27 | czytano: 5729

Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk na oficjalnym otwarciu hali sportowej w COS w Zakopanem

Fot. COS Zakopane
Dobiegła końca budowa nowego obiektu na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Powstała tu wielofunkcyjna hala sportowa o wymiarach 46x28,5 m, odpowiadająca wszelkim profesjonalnym standardom, która dziś została oficjalnie otwarta.
W ramach inwestycji wykonano ściankę wspinaczkową, dwie salki do treningów judo i zapasów oraz salę gimnastyczną i fitness. W nowej części kompleksu znalazła się także profesjonalnie wyposażona siłownia. Najwyższą kondygnację obiektu zagospodarowano na czterotorową bieżnię lekkoatletyczną z nawierzchnią poliuretanową, o długości 60 metrów.


Wszystko to wraz z infrastrukturą towarzyszącą wykonano kosztem ponad 23 mln zł.

– Powstał tu obiekt nie tylko efektowny wizualnie, ale i nowoczesny, który przez lata służył będzie polskim sportowcom w ich dążeniu do doskonałości i mistrzowskiego poziomu. Jestem przekonany, że jeszcze nieraz słysząc o medalach zdobywanych przez polskich sportowców na światowych imprezach, będziemy doceniać, jak istotne znaczenie dla osiąganych sukcesów mają obiekty takie, jak ten – mówił podczas otwarcia dyrektor Sebastian Danikiewicz.

Na uroczystości obecny był m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz nasi olimpijczycy Justyna Kowalczyk i Kail Stoch oraz lekkoatleta Adam Kszczot.
- Zakopane jako kolebka sportu zasługuje na nowe inwestycje. COS Zakopane staje się obiektem kompletnym, ale to nie koniec. Na remont zasługuje też Wielka Krokiew - powiedział podczas uroczystości minister Bańka.

Źródło: COS Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
AGa B.08.09.2016, 11:47
żeby tak na Orawie zamiast hucznego świętowania coś takiego zrobili-marzy mi się. Szkoda, że nie zrobili konsultacji społecznych czego chcą mieszkańcy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl