01.10.2016, 12:00 | czytano: 2376

Remonty na zakopiance na drogach prowadzących do przejść granicznych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie informuje, że na zakopiance w rejonie Klikuszowej i Rabki-Zdroju oraz na drogach prowadzących do przejść granicznych - w Jabłonce i Jurgowie - prowadzone są roboty drogowe m.in. wymiana nawierzchni. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
W Rabce-Zdroju i Klikuszowej trwa wymiana warstwy ścieralnej jezdni, czyli frezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej warstwy ścieralnej odcinkami, w ramach poprawy stanu technicznego nawierzchni o niskim współczynniku szorstkości. Nowa nawierzchnia będzie miała już odpowiednią szorstkość, co poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. Roboty planujemy zakończyć do 7 października. Później jeszcze będzie wykonane malowanie oznakowania poziomego na jezdni. Przewidywane terminy prac uzależnione są od warunków atmosferycznych. Nagłe załamanie pogody może przesunąć termin wykonania prac do połowy października.
Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ prace wykonywane są połówkami jezdni, z poprowadzeniem ruchu wahadłowo, z ręcznym kierowaniem ruchem.

Także w Jabłonce odbywa się wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni podyktowana koniecznością poprawienia szorstkości nawierzchni. Zakończenie prac planowane jest do 7 października, ale także uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Tu również prace wykonywane będą połówkami jezdni, z poprowadzeniem ruchu wahadłowo, z ręcznym kierowaniem ruchem.

Z kolei w Jurgowie w ramach poprawy bezpieczeństwa korygowane są skrzyżowania z drogami gminnymi. Przewidziano także czyszczenie rowów, przepustów i naprawę zniszczonych fragmentów poboczy. Zakończenie prac w Jurgowie planowane jest na koniec października. Roboty mogą się zakończyć wcześniej przy dogodnych warunkach atmosferycznych.

oprac. r/ źródło: GDDKiA w Krakowie
zobacz także
komentarze
Orawiec01.10.2016, 23:14
Ja też, ale taki był plan a plan trzeba z PISu wykonać
Zdziwiony01.10.2016, 15:07
W Jabłonce to są jaja wymieniają asfalt który był w idealnym stanie bez żadnej dziury. I po co ja się pytam???
Zobacz pełną wersję podhale24.pl