08.10.2016, 18:19 | czytano: 9108

Rodzice poskarżyli się do gminy na dyrektorkę i jedną z nauczycielek

Radni z gminy Poronin mówili na sesji o konflikcie między rodzicami, a jedną z nauczycielek i dyrektor Zespołu Szkół w Zębie.
Rodzice kwestionowali sposób oceniania i pracy jednej z nauczycielek. O sprawie została poinformowana gmina. Skargą na nauczycielkę zajęli się radni. - Analizując przedłożone pisma do Rady Gminy Poronin oraz przeprowadzone rozmowy z rodzicami na temat przedmiotowej skargi radni uznali, że skarga w części dotyczącej postępowania nauczyciela winna zostać przekazana do rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami dyrektorowi Zespołu Szkół w Zębie – wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Poroninie radny Józef Stołowski. - Zdecydowaliśmy skargę na pracownika przekazać do załatwienia przełożonemu służbowemu nauczycielki, czyli dyrektorce. Jednocześnie zobowiązaliśmy ją do zawiadomienia nas o sposobie jej załatwienia.
Druga część skargi dotyczyła dyrektor Bożeny Bobak. Radni dopatrzyli się pewnych nieprawidłowości w postępowaniu dyrektorki. Największe wątpliwości budziła postawa dyrektorki przy przyjmowaniu uwag i wniosków od rodziców. - W tym zakresie dyrektorka nie przekonała rodziców, że ich obawy i zastrzeżenia są przyjmowane z należytą uwagą, co spowodowało, że wewnątrz szkoły zapanowała atmosfera wzajemnej niechęci i nieufności. Taka postawa spowodowała brak porozumienia i współpracy dyrekcji z rodzicami, a tym samym konflikt i wzajemne niezrozumienie znalazło ujście poza murami szkoły – twierdzą radni.

Dyrektorce w Zębie skończyła się pięcioletnia kadencja. Gmina ogłosiła konkurs na nowego dyrektora szkoły. Bożena Bobak również w nim wystartowała, ale nie uzyskała poparcia komisji konkursowej. Funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Zębie na rok powierzono Piotrowi Malinowskiemu.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
Bn10.10.2016, 17:45
News spóźniony przynajmniej o 4 miesiące. Najgorzej jeśli w jednej szkole pracują nauczyciele, którzy kosztem innych chcą robic we wsi politykę. Ot cale zamieszanie.
ABC09.10.2016, 17:20
Wszystkich dyrektorów zwolnić niech rządzą rodzice, a najlepiej dzieci.
dzim09.10.2016, 14:05
W Waksmundzie też są problemy z panią dyrektor !
rodzic09.10.2016, 13:14
A czy ktoś słyszał może o konflikcie dyrektora z Grywałdu a nauczycielami?
jan od kudzi z austri09.10.2016, 09:31
tak samo jest w lipnicy wielkiej ....same kliki i kumoterstwo!!!!
baciok@09.10.2016, 00:33
Czy to szkoła w której parę lat temu była sexafera wyciszona przez władze gminne i oswiatowe?
belfer08.10.2016, 20:29
@ AA.Zrozum artykuł nie gramatykę(młody,młoda nauczycielka?)Nie ma drewnianych linijek,cyrkli w szkole.Ojcowie portki na szelkach noszą(pasków brak?) albo je trzymają rękami w kieszeniach. Nie ma dzienniczków z uwagami od nauczycieli to po co pasek tęż do duuu... ? Matko jedyna ale nam się porobiło.,,Puch,,dzieciaczki nam się lęgnie,ludzie(kiedyś był prawdziwy, do pościeli się przydał). Teraz ,,Chiński,, SMART FONY.
Wojtek-nie nauczyciel08.10.2016, 20:09
Czy rodzice i radni mają przynajmniej Szkołę Zawodową? Daleko wam do magistra, więc nie czyńcie się takimi warzniachami ! Od wszelkiej możliwej krytyki i osądu nauczycieli jest Kuratorium ,a nie jacyś podwórkowi radni i góralscy prości rodzice.
ale tytuł08.10.2016, 19:42
Co to są rodźcie?
AA08.10.2016, 19:15
Czy ktoś sprawdza teksty przed zamieszczeniem ich na stronię? może osoba pisząca włączy sobie sprawdzanie błędów w tekscie
w tym artykule "Rodżcie" zamiast Rodzice w poprzednim "Kużniach" powinno być w Kuźnicach i tak prawie w każdym artykule , po prostu dramat
Zobacz pełną wersję podhale24.pl