30.10.2016, 11:20 | czytano: 3744

Święto animacji w Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Pokazy filmów z różnych krajów, prezentacja dziecięcych filmów, warsztaty animacji dla dzieci oraz wydarzenie specjalne Pociąg do bajek - tak pokrótce prezentuje się program tegorocznego wydarzenia pod hasłem"Animuję Moje Miasto".
Już po raz drugi Studio Filmowe Effata Anima z Nowego Targu prowadzone przez Annę Jagodę Mrożek wraz grupą wolontariuszy przygotowało cykl wydarzeń w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji.
W Miejskim Ośrodku Kultury dla miłośników animacji wyświetlane są filmy - wersje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest także okazja, by samemu spróbować swoich sił w przygotowaniu krótkiego filmu.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Roman Baran, od lat pracujący w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej.

Dla najmłodszych kinomanów wybrano starannie wyselekcjonowane animacje przez Międzynarodowy Festiwal Trickfilm ze Stuttgartu, a także dziecięce produkcje nagrodzone podczas krakowskiego festiwalu KINOLUB. Dla starszych - animacje z Polski, Izraela i Australii, które specjalnie z okazji obchodów dnia animacji przygotowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego.

s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl