04.11.2016, 12:47 | czytano: 3132

Powiat planuje rozbudowę DPS-ów

Fot. Krzysztof Garbacz
Starostwo Powiatowe w Nowym Targu analizuje rozbudowę obydwu działających na terenie powiatu domów pomocy społecznej - w Nowym Targu i Rabce-Zdroju - celem uruchomienia w nich dziennych domów pobytu seniora.
- Widać teraz tendencję i rosnącą liczbę chętnych, którzy chcieliby skorzystać z tego typu usług. Na oddziałach w szpitalach są osoby starsze, których rodziny nie chcą zabrać z powrotem do domów i takie placówki mogłyby się zająć rozwiązaniem tego typu problemów - mówił na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego starosta Krzysztof Faber.
Z uwagi na to powiat analizuje możliwość rozbudowy swoich placówek opiekuńczych. Remont i adaptacja istniejących pomieszczeń, z powodu wysokich kosztów, raczej nie wchodzą w grę. W przypadku Rabki-Zdroju, tłumaczył starosta, pod uwagę brana jest budowa nowego pawilonu. Wartość inwestycji szacowana jest na 5 mln zł.

- Będziemy szukać zewnętrznych źródeł finansowania, bo mogą się takie pojawić. Jeśli się pojawią szanse na uzyskanie dofinansowania, będziemy chcieli z niego skorzystać - poinformował Krzysztof Faber.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Leming doskonały05.11.2016, 13:20
Po co było przekazywać budynki administracyjne - biurowe starego szpitala PPWSZ - one idealnie się na ten cel nadawały i dalej nadają - aż się prosi, żeby je do tego celu zagospodarować.
wow05.11.2016, 13:18
Budynek po starym szpitalu jest do rozbiórki. A szkoda .Bardzo ładny zabytkowy budynek. A Prewentorium na Kowańcu jest w fazie objawienia pazernych właścicieli z przed 50 lat. Raz im juz państwo zapłaciło za działki ,ale im się wydaje że wytargają krocie ponownie. No i dymią.
nowotarżanka05.11.2016, 11:02
A co z budynkiem po dawnym Prewentorium kolejowym? Wyremontowane były i zaadoptowane 3 budynki pod taka działalność-tylko odmalować i gotowe o tym pan Faber zapomniał?
Savage05.11.2016, 09:38
Wielka szkoda ze nie ma kasy ani pomysłu co z budynkiem naszego starego szpitala .Zgroza jak to wszystko latami niszczeje i nic ......a może mógłby być takim właśnie spokojnym domem dla szacownych seniorów którzy nie zawsze mają odpowiednią opiekę i warunki w domu :(
wsx04.11.2016, 18:56
ile kosztuje pobyt w dps?
kto za to zapłaci?
pijacy i inny element tam trafia m.in. i kto płaci za nich?
monitor04.11.2016, 14:50
Panie Starosto......własnie przeszła Wam koło nosa kasa z UE na ten cel!!!!

Kto późno przychodzi, ten sam Sobie szkodzi!!
konrad04.11.2016, 14:27
Fakt MOPS to folwark miasta. Co absolutnie w niczym nie usprawiedliwia pracujące tam panie. Kilka lat temu chciałem złożyć skargę na wyjątkowo wredną opiekunkę mojego teścia. I usłyszałem: No wie pan? Jeszcze nikt się nie skarżył na nasze opiekunki. Fałsz i obłuda nadętej paniusi tak mnie rozbawiły że zatrudniłem prywatną panią do opieki i moja noga więcej w MOPS-ie nie była.
do marek04.11.2016, 13:39
MOPS podlega pod urząd miasta jak sama nazwa wskazuje, więc skargi i wnioski na temat jego pracy należy kierować do burmistrza.
marek04.11.2016, 13:09
Panie Starosto. A może by złożyć wizytę w podległym starostwu jednostkach a konkretnie w nowotarskim MOPSie i skontrolować te panie,co to z założenia twierdzą że ich praca nie podlega kontroli. Z takim bezkrólewiem jak tam ,to ja się nie spotkałem w żadnym państwowym urzędzie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl