05.11.2016, 12:00 | czytano: 2339

Czego chcą młodzi zakopiańczycy? Poznaj odpowiedzi

Radni Młodzieżowej Rady Miasta w Zakopanem przeprowadzili ankietę w zakopiańskich gimnazjach i szkołach średnich, w której rówieśników, czego najbardziej im brakuje w stolicy Tatr.
Uczestniczyło w niej 150 uczniów. Część pytań dotyczyła oczekiwań młodzieży. - Z ankiet wynika, że najbardziej brakuje siłowni na otwartym powietrzu, kręgielni, boisk sportowych i klubu tanecznego - mówi Kamil Nowak, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.
Jednak nie tylko o rozrywkach sportowych myślą młodzi. Brakuje im też miejsca, gdzie mogliby się spotkać i porozmawiać ze sobą, wysłuchać koncertu – czegoś w rodzaju klubu młodzieżowego. Chcieliby miejsca, w którym mogliby prezentować swoje talenty.

Młodzieży brakuje również spotkań ze znanymi sportowcami, pisarzami, ludźmi kultury. - Miejscem takim mógłby być remontowany dworzec kolejowy - twierdzą nastolatki.

Młodzież chce też, aby rozwiązano problem przystanku na dolnych Alejach 3 Maja. - Stwarza on zagrożenie nie tylko dla nas, ale innych podróżnych. Chodnik, na którym się on znajduje, jest za wąski - twierdzą młodzi radni.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
.06.11.2016, 11:11
Niech zapytają młodych Nowotarżan...
banialuki05.11.2016, 23:38
Dziwne tyle restauracji co jest w zakopanym to chyba nie ma nigdzie na Podhalu a oni nie mają się gdzie spotkać
hohla05.11.2016, 16:14
Jednym słowem brak Domu Kultury/Centrum kultury, który zajmuje się organizacja takich imprez/warsztatów/spotkań.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl