16.11.2016, 18:20 | czytano: 2399

Kolejny krok w kierunku budowy ronda w Tylmanowej

W siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie odbyło się spotkanie dotyczącej przebudowy mostu w Tylmanowej na potoku Ochotnickim oraz przebudową skrzyżowania na rondo na drodze wojewódzkiej.
Na zaproszenie Roberta Góreckiego, dyrektora ds. inwestycji, w roboczym spotkaniu udział wzięli m.in. wójt Ochotnicy Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna, Tadeusz Kudłacz - kierownik wydziału inwestycji, Franciszek Ziemianek - przewodniczący Rady Gminy, Robert Waniczek - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu oraz przedstawiciele biura projektowego.


Podczas spotkania projektanci przedstawili trzy warianty rozwiązań projektowych przedsięwzięcia wraz z analizami użytkowymi i finansowymi. Priorytetem inwestycji jest wypracowanie rozwiązania w wyniku którego powstanie skrzyżowanie usprawniające w tym rejonie ruch drogowy, z uwzględnieniem uwag wniesionych przez przedstawicieli gminy Ochotnica Dolna z naciskiem na powstanie ronda.

Zadanie dodatkowo obejmować będzie budowę ciągu pieszo-rowerowego od mostu na Dunajcu wzdłuż drogi wojewódzkiej, a następnie wzdłuż drogi powiatowej w kierunku Ochotnicy.

Źródło: Urząd Gminy Ochotnica Dolna, oprac. r/ zdj. Arch. własne, Franciszek Ziemianek

zobacz także
komentarze
2817.11.2016, 06:26
Naco tam komu rondo. Acha zaduzo kasy i trzeba pozbyc.
grzegorz16.11.2016, 22:13
Kolejny krok w kierunku totalnego zablokowania wyjazdu z Pienin w kierunku Kraków via Zabrzeż .
Nic przygłupawych urzędasów nie nauczyło sławne z korkowania ruchu rondo w Krościenku ????????
marek16.11.2016, 21:20
zamiast pierdzieć w stołki to zróbcie tak żeby można było normalnie w niedzielę wyjechać ze Szczawnicy a nie stać na rondzie,urzędasy biercie się do roboty
spawacz16.11.2016, 19:16
W takiej ciasnocie jeszcze jedno rondo. To ze Szczawnicy do Kamienicy przejazd będzie trwał 3 godziny. Lepiej sprawdzić połączenia spawane na moście do Paluchów.
poważny człowiek16.11.2016, 18:44
+ A już był taki jeden co z wyjazdem z Ochotnicy nawet mu policja w krościanku przyznała pierwszenstwo ale to byli kolesie może teraz coś się zmieni
Zobacz pełną wersję podhale24.pl