27.11.2016, 11:14 | czytano: 3410

Nowotarskie Choinki Marzeń już są gotowe

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Dwie Choinki Marzeń z zawieszonymi na niej bombkami, w których znajdują się życzenia od ubogich dzieci ze Szkół Podstawowych w Nowym Targu znalazły swoje miejsce w dwóch punktach w Stolicy Podhala. Jedna z nich stanęła w Galerii Buy&Fly, a druga wieczorem została ubrana w kościele pw. Świętego Jana Pawła II.
To już druga edycja tej mającej szczytny cel akcji, której organizatorami są: Parafia św. Jana Pawła II w Nowym Targu, Anna Tylka oraz Maria Chmielowska-Szymoniak. Patronat, współorganizator: Starosta Powiatu Nowotarskiego, Burmistrz Miasta Nowy Targ, Poseł na Sejm RP Edward Siarka, Galerii Nowotarskiej Buy & Ely.
Projekt baniek, które w tym roku zostały wykonane techniką decoupage wykonała Maria Chmielowska- Szymoniak.

Same bańki przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu, dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Parafii p.w. Św. Jana Pawła II pod kierunkiem Marii Chmielowskiej-Szymoniak oraz Anny Zgierskiej.

Zakup potrzebnych artykułów na wykonanie baniek, plakaty, druk itp. opłacił Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz poseł Edward Siarka.

Oby i w tym roku bańki z choinki zniknęły w ciągu kilku dni. Należy jednak pamiętać, aby rozsądnie podejść do zerwania bańki. - Zrywający bańkę powinien wiedzieć, że wiąże się to z zakupem prezentu w przeciwnym razie dziecko pozostanie bez prezentu. Jeżeli zerwiesz bańkę i okaże się, że z różnych powodów nie możesz zakupić prezentu odwieś bańkę na choinkę lub oddaj na plebanię – podkreślają organizatorzy akcji.

Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
@jp28.11.2016, 20:26
Twój pogląd na posiadanie potomstwa ma w głębokim poważaniu. Nic mi nie wiadomo o posiadaniu życia na kredyt . Natomiast 500+ to nic innego jak KREDYT. Który wszyscy musimy spłacać a nikt mnie o zdanie nie pytał. JESTEM NA NIE. Nie zamierzam finansować środowisk biedoty która wynika z nieróbstwa i taniego cwaniactwa A posiadanie dzieci nie zmienia faktu że trafili na nasz garnuszek poza naszymi plecami.
daria28.11.2016, 20:14
Co za ściema. WSZYSCY wypłacamy tym rodziną 500+. Jak oni są biedni to ja się pytam kto w tym kraju jest bogaty? Patrząc na kwotę wolną od podatku to krezusem jesteśmy zarabiając 900zł. Chore!!!!
kleopatra28.11.2016, 18:30
Pracuję na ośrodku wczasowym w Zakopanem i wiele rodzin przyjechało po raz pierwszy na wakacje w góry właśnie dzięki 500+rozmawiałam z takimi dziećmi były takie szczęśliwe ...dlaczego nikt o tym nie mówi nikt nie pisze? Powiem tak nawet jak zabiorą kiedyś 500+to te jedne wakacje były szczęśliwe dla wielu wielu dzieci które mogły pojechać z rodzicami po raz pierwszy w góry nad morze czy Mazury.
kleopatra28.11.2016, 18:20
Zgadzam się z com ...dostali 500+i o jakich biednych dzieciach mówicie mam sąsiadów którzy nawet na jedno dziecko dostali 500zł ...przestańcie teraz demonstracyjnie szukać biednych dzieci dla kogo to widowisko ? POopaprańcy którzy dbali wyłącznie o swoje koryta poszli nareszcie do dj...ła POopaprańcy którzy moim dzieciom zabrali kiedyś rodzinne w kwocie 47 zł na dziecko bo w zakładzie pracy mój dochód przekroczył 2 zł i mam nadzieję że już nigdy nie wrócą do władzy by nie krzywdzić polskich rodzin
turysta27.11.2016, 17:49
Zbliżają się Święta a wcześniej Mikołaj. Proszę aby przy tej okazji zakasać rękawy i wreszcie porządnie umyć Rynek bo wstyd taki brud a nie ma gwarancji że śnieg spadnie i przykryje tą warstwę która zmienia nam kolor kostki i płyty rynku na bury kolor.
pałka27.11.2016, 14:12
jp - Twoje czytanie ze zrozumieniem mnie totalnie zadziwia :)
jp27.11.2016, 12:39
do com -nikt ci nie broni mieć dzieci - ba jeśli ich nie masz to jesteś pasożytem - twoim i każdego człowieka podstawowym obowiązkiem jest posiadanie potomstwa - przekazywanie życia dalej , po to żyjesz i po to żyje wszystko na świecie i nie ważne jakiej jesteś wiary , życie dostałeś na kredyt - a pieniądze są tylko po to aby wyrównać szanse na godne wychowanie dla tych co mają mniej - tak robią wszystkie w miarę modre rządy na świecie
com27.11.2016, 11:44
biedne rodziny z 500+. Czy tylko mnie zaczynaja takie akcje smieszyc w momencie gdy rzad co miesiac takim rodzinom wyplaca pieniadze a do tego dochodzi mops i inne?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl