09.12.2016, 12:20 | czytano: 1606

Wymień piec, póki są dotacje - spotkania w Zakopanem

ZAKOPANE. Burmistrz Leszek Dorula zaprasza na kolejne spotkania informacyjne dla mieszkańców, którzy chcą skorzystać z dofinansowania i wymienić stary piec węglowy na ekologiczne źródło ogrzewania. Spotkania są organizowane w ramach kampanii „Wymień piec, póki są dotacje”.
Spotkania odbędą się: 12 grudnia na Gubałówce (ul. Stanisława Zubka 5, Restauracja pod Niebem), 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy oraz 19 grudnia w Urzędzie Miasta Zakopane.
Spotkania są organizowane w ramach kampanii „Wymień piec, póki są dotacje” przez Urząd Miasta Zakopane oraz radnych Bartłomieja Bryjaka, Marka Donatowicza, Łukasza Filipowicza, Jacka Kalatę, Stanisława Majerczyka i Pawła Strączka.

Na spotkaniu mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zasadami dofinansowania, otrzymają broszurki informacyjne oraz będą mogli wypełnić ankietę, która jest wstępną deklaracją chęci skorzystania z dotacji. Ankietę można też będzie zabrać ze sobą do domu i – wypełnioną – oddać w Urzędzie Miasta Zakopane lub wysłać mailowo. - Jeśli ktoś ma problem z wypełnieniem ankiety lub nie pamięta, jaką ma powierzchnię domu czy z jakich materiałów wykonane jest ocieplenie ścian albo stropu, warto, by na spotkanie  przyniósł dokumentację techniczną budynku, np. projekt budowlany – radzi Krzysztof Topór-Huciański, zakopiański ekodoradca.

Spotkanie w dzielnicy to też dobra okazja dla wszystkich, którzy wcześniej pobrali ankietę ze strony internetowej zakopane.eu/piece i chcą ją przekazać ankieterom.

UM Zakopane, opr.s/
zobacz także
komentarze
Pijak09.12.2016, 19:11
Już jest drogo Węgiel Eko groszek za tonę trzeba średnio zapłacić 720 zł za tonę
ja09.12.2016, 13:19
najważniejsze dla górali są dutki !! żeby tylko tutyści przyjeżdżali a czym oddychają to już nie istotne .
Smok09.12.2016, 12:41
Nic nie wymieniajcie bo wam powsadzają ekogroszki i chcąc nie chcąc zawrzecie związki małżeńskie z kopalniami i już tylko to wam zostanie, żadnych alternatyw, a po wszysktkim ceny pójdą w góre i będą doić jak trzeba.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl