21.12.2016, 11:18 | czytano: 3925

Otwarcie sezonu w Obidowej (zdjęcia)

W Obidowej otwarto oficjalnie kolejny sezon narciarstwa biegowego. W otwarciu szlaków uczestniczyli znakomici goście i sympatycy narciarstwa biegowego, w tym Mistrz Świata i Olimpijczyk Józef Łuszczek.
O znakomitych warunkach dla uprawiania narciarstwa biegowego oraz planach gminy w zakresie rozwoju narciarstwa biegowego mówił obecny na otwarciu wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch. W wydarzeniu uczestniczyli również: Jadwiga Guzik - znakomita biegaczka narciarska oraz dyrektor Biegu Podhalańskiego, wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek, przedstawiciele Nadleśnictwa Nowy Targ, Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Walory trasy zachwalali również Zofia Faron, sołtys Obidowej oraz Dawid Szeliga.
Po części oficjalnej uczestnicy wyruszyli wspólnie na Turbacz, a najmłodsi mieli możliwość odbycia treningu pod okiem wykfalifikowanych instruktorów. W tym dniu licznie zgromadzeni sympatycy biegówek korzystali również z możliwości bezpłatnego wypożyczenia nart biegowych.

Dane techniczne szlaków:
Tras główna: Śladami Olimpijczyków
Długość: 11 km w jedną stronę (całość 22 km)
Przewyższenie: 570 m
Styl: klasyk, łyżwa
Wariant II Doliną Obidowca:
Długość: 9 km w jedną stronę (całość 18 km)
Przewyższenie: 570 m
Styl: klasyk, łyżwa
Wariant I Stokówka:
Długość:  4 km w jedną stronę (całość 8 km)
Przewyższenie: 270 m
Styl: klasyk, łyżwa
Sposób przygotowania:             
 
Ratrakowana  w każdy piątek, sobotę i niedzielę, a w razie potrzeby także w tygodniu
Wypożyczalnia nart biegowych w Obidowej. 2 parkingi przy wejściu na trasę na końcu wsi Obidowa, drugi mniejszy przy przy leśniczówce.

Dojazd: z Nowego Targu autobusem nr 3 (przystanek końcowy: Obidowa Pętla) – rozkład jazdy; samochodem należy skręcić na zakopiance na skrzyżowaniu w Klikuszowej (jadąc z Krakowa w lewo, zaś z Zakopanego w prawo).

Materiały prasowe UG Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
@ do driver22.12.2016, 13:26
To gmina nie sprawdza jak firmy odśnieżają i za co się płaci firmie odśnieżającej? A swoja drogą to inicjatywa OK, tylko przydałoby się jeszcze zadbać w gminie o jakość powietrza, bo bieg i wdychanie tego syfu z kominów to na zdrowie nie wyjdzie.
do do driver22.12.2016, 13:21
Czy mi się dobrze wydaje, że wójt mieszka w Łopusznej? I ktoś jeszcze ma zgłaszać, że droga po której jedzie do i z pracy jest delikatnie mówiąc byle jak odgarnięta. No to pytam - czy to dobrze świadczy o naszym kochanym samorządzie? To nie jad, ani złośliwość tylko stwierdzeniu faktu. A swoja drogą to chyba gmina powinna sprawdzić jakość usługi opłacanej z naszych też podatków. Nie tylko w Łopusznej.
do driver22.12.2016, 09:10
nie twierdzę że to nie prawda ale po co te złośliwości. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Gminy i sprawę zgłosić. Pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świąt (:
@ do driver21.12.2016, 17:01
Ale to prawda z tymi koleinami. Jak sypie to trzeba solidnego pługu, a nie jakiegoś motorowerotraktora, który ledwo się przebija przez śnieg. No ale jeśli kryterium wyboru jest najniższa cena, to trudno mówić o jakości. Faktycznie Gorczańska to była masakra. Trzęsawka i galareta, prawie kółka odpadały.
EWA21.12.2016, 17:00
SUPER...
do driver21.12.2016, 16:49
a do spowiedzi przed świętami już byłeś driver??? jeśli nie to idź bo zadużo w tobie jadu i nienawiści- i wszystkiego dobrego na Święta (:
Driver21.12.2016, 13:50
Wygląda na to, że wójtowi spodobały się koleiny pasujące prawie do nart na ul.Gorczańskiej w Łopusznej po niezbyt udanym odśnieżaniu i postanowił pobiegać na nartach w miejscu mniejszego ruchu samochodowego. Panie Wójcie, te koleiny we własnej wsi to nie były trasy biegowe, to droga gminna.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl