24.12.2016, 13:09 | czytano: 3173

Modernizacja remiz na terenie gminy Łapsze Niżne

W ramach programu „LIMBA”, gmina Łapsze Niżne otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dotację w wysokości 88 132,00 zł na modernizację budynku remizy OSP w miejscowości Niedzica – Zamek.
Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego lub jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych współpracujących z parkami narodowymi województwa małopolskiego. W przypadku remizy OSP Niedzica- Zamek jest to współpraca z Pienińskim Parkiem Narodowym. Dzięki dotacji w zakresie inwestycji wykonane zostaną następujące zadania: przygotowanie elewacji i dachu do termomodernizacji, wymiana stolarki zewnętrznej, termomodernizacja ścian zewnętrznych, modernizacja instalacji cieplej wody użytkowej, instalacja fotowoltaiczna. Całkowita wartość planowanej inwestycji wynosi 177 tys. zł.


W ramach programu „Małopolskie Remizy 2016” gmina Łapsze Niżne otrzymała dotację na modernizację remizy strażackiej OSP w Łapszach Wyżnych. Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przyznał dotację w wysokości 12 887,00 zł na instalację pieca c.o. na pelett o mocy 25 kW wraz z wykonaniem instalacji c.o. w budynku remizy. Pozostałe działania polegające na wymianie pokrycia dachowego na budynku remizy oraz adaptacji pomieszczenia gospodarczego na kotłownię przydzielono dotację ze środków Województwa Małopolskiego w wysokości 28 035,00 zł. Całkowita wartość planowanej inwestycji wynosi około 133 tys. zł.Realizowane inwestycje wpisują się w zadania ujęte w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Łapsze Niżne, przyczyniają się do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców.

Źródło: UG Łapsze Niżne, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zenek26.03.2017, 13:33
Trzeba mieć głowę żeby połapać tok rozumowania Władzy tej Gminy, to wszystko nie jest takie proste jak by się mogło wydawać.Mówi się jedno a robi się drugie prawda, trudno w tym wypadku o wiarygodność Urzędu czy Rady skoro jest taka sytuacja na dzień dzisiejszy.
super23.03.2017, 21:04
i co ja na to dzięki wszystko jasne.............
i co ty na to22.03.2017, 21:59
To w Gminie Łapsze jest jakieś prawo tego akurat nie jestem pewny . Czy Ci bezradni o tym wiedzą pewnie nie, ale z drugiej strony co te bura.. mogą wiedzieć o prawie. Wójt bredzi jedno a robi drugie, to człowiek małej wiary Jego dewiza to obiecanki cacanki a głupiemu radość to taka dygresja. Kolego pytania dobrze postawione ale odpowiedzi nie będzie, prawo prawem a sprawiedliwość musi być po stronie Gminy.
trybsion03.03.2017, 09:19
Oglądając ostatnią sesję Wójt stwierdził ,że nie może być prowadzona żadna działalność gospodarcza na mieniu gminnym przez strażaków. Pytam Wójta dlaczego jest prowadzony rodzinny wynajem pokoi w remizie na Zamku, to Ci bezradni nie wiedzą o tym ,to jest ewidentne łamanie prawa.Pytam gdzie nadzór prawny.Co to jest za prawo w tej Gminie.
ciekawy24.02.2017, 20:36
p. Wójcie to jest taka prawda jak by się koty bodły, jest to zwykła ściema i fachowe lanie wody z Pana strony. Prawda jest po drugiej stronie tylko jeden mały szkopuł co będzie kiedy sprawa ujrzy kiedyś światło dzienne.
region24.02.2017, 17:56
Piękna remiza rodzinka Wójta będzie miała super zarobek ,a miało być tak transparentnie a jest jak zwykle.Kto tam ma pokoje do wynajęcia,kto zarabia na majątku GMINY .......
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl