28.12.2016, 11:04 | czytano: 4145

Zamieszanie ze spotkaniem ws. smogu w Nowym Targu

Dyrektor biura Euroregionu "Tatry" w Nowym Targu Antoni Nowak nie zgodził się na zorganizowanie dziś w sali euroregionu przy ul. Sobieskiego spotkania w sprawie smogu. Podhalański Alarm Smogowy zmienił więc miejsce spotkania, które rozpocznie się o godz. 18, na Urząd Miasta w Nowym Targu.
Pierwotnie spotkanie inaugurujące działalność PAS w Nowym Targu miało odbyć się w kawiarni Rezerwat, a potem przeniesiono je do Euroregionu "Tatry". Dziś organizatorzy poinformowali o kolejnej zmianie miejsca. "Z przyczyn od nas niezależnych nasze dzisiejsze spotkanie nie może się odbyć w siedzibie Euroregionu "Tatry". Ostatecznie spotykamy się w sali plenarnej Urzędu Miasta Nowy Targ. Przepraszamy za zamieszanie, ale nie mieliśmy na to wpływu" - napisali na Facebook'u aktywiści Podhalańskiego Alarmu Smogowego.
Oświadczenie w tej sprawie wydał też dyrektor biura Euroregionu "Tatry" w Nowym Targu Antoni Nowak. "W nawiązaniu do informacji zamieszczonej na portalu podhale24.pl pt: „Spotkanie ws. smogu w Nowym Targu - duże zainteresowanie, zmiana miejsca” informuję, że nie wyrażałem i nie wyrażam zgody na zorganizowanie dnia 28.12.2016 r. w pomieszczeniach biura Związku Euroregion „Tatry” zgromadzenia i akcji na rzecz czystego powietrza przez stowarzyszenie Podhalański Alarm Smogowy.

Taką decyzję podjąłem ponieważ:

Po pierwsze: zgodnie z obowiązującymi przepisami w pomieszczeniach Związku Euroregion „Tatry” może jednorazowo przebywać nie więcej niż 100 osób.

Organizatorzy informują, że udział w spotkaniu zadeklarowało ponad 130 osób, a 370 jest nim zainteresowane.
Po drugie: Związek Euroregion „Tatry” jako stowarzyszenie międzynarodowe, zgodnie ze Statutem co do zasady nie udostępnia sali na prowadzenie zgromadzeń, kampanii, akcji protestacyjnych i promocyjnych bez względu na dobre czy złe intencje organizatorów.
Ponadto, na marginesie pragnę podkreślić, że sprawa czystego powietrza w naszym mieście nie od dziś jest problemem i wymaga systemowych rozwiązań.

W związku z tym proponuję organizatorom, aby zwrócili się do władz miasta Nowego Targu o zorganizowanie w tej sprawie szerokiej debaty publicznej z udziałem przedstawicieli mieszkańców, organizacji społecznych, ekspertów i państwowych służb ochrony środowisk" - napisał dyrektor.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
yh29.12.2016, 10:26
No P. Antoni się boi.... A bój się :)
wara28.12.2016, 21:58
@mieszkaniec Doliny Smogu nazwisko to sobie możesz swoje opublikować od danych osobistych wara .
a kontroli nigdy nie było nie ma i nie będzie ,
straż miejska była kontroli na rok zrobi sześć a mandat za palenia śmieciami przez sąsiada co zresztą sam zgłaszałem za 1 razem pouczenie za 2 razem 50zł a sąsiad dalej robi co mu się podoba taki mamy klimat :)
Burok28.12.2016, 17:53
Do Pamiętliwy .
Ano nikt kasy nie ukradł . Została zrewaloryzowana i kto chciał mógł ją odzyskać . Co pazerniejsi rzucili sie na kase , a było to wtedy jakieś 100 dolarów w przeliczeniu . Chichot losu sprawił że gazyfikacja ruszyła i pazerni co kase wzieli a chcieli sie przyłączyć musieli zapłacić dużo więcej . Problemem natomiast nie jest to czy jest gaz , czy nie , ale jakie mają ludzie instalacje CO . Jak ma kto z 600 litrów wody w obiegu to trudno sie dziwić że pali syfem bo gazem wychodzi majątek . Guzik daje wymiana kotlów węglowych na kotły węglowe . Dofinansowywać zmianę instalacji , i wtedy sie dopiero ruszy odsyfianie powietrza
Pamietliwy28.12.2016, 16:43
Piecom węglowym STOP.
Dawno temu próbowano rozwiązać problem.
..............................................................
W latach 80 mieszkańcy Nowego Targu wpłacili znaczące kwoty na sieć gazową w Nowym Targu. Może ktoś "oswieci" mieszkańców , co stało się z tymi wpłatami.!!!
Mieszkaniec Doliny Smogu28.12.2016, 15:00
Już kogoś boli że mieszkańcy będą szukać i zgłaszać trucicieli powietrza. Że posypią się mandaty za palenie śmieci, że nazwiska trucicieli ujrzą światło dziennie. Bardzo dobrze. Ma boleć.
Nie dający ciała28.12.2016, 14:19
Do AS dał ciała.Co komu przeszkadza alarm smogowy już znajduja się ci którym ich działalność jest nie na rekę.Cieszcie się że ktoś za was chce rozwiązywać problemy.Wszystkim nam zależy na czystym powietrzu.A gbyco do kodziarzy jeszcze się przekonacie że mają raccję,gdyby nie oni nić byście nie widzieli co tak naprawdę w kraju sie dzieje.Najlepij siedzieć na d...e i krytykowac
załamany28.12.2016, 14:11
Ludzie jak ma być dobrze,skoro dzisiaj,jadąc ok. godz. 12 przez Waksmundzką,ledwo było cokolwiek widać na moście.Zgadnijcie czyj komin robił taką zadymę !? A na budynku zamontowana skrzynka "GAZ" ! I wcale nie chodzi o obecnego burmistrza .
Alarm Spomogowy dał ciała28.12.2016, 14:02
Dyr. Nowak napisał jasno: "nie wyrażałem i nie wyrażam zgody na zorganizowanie dnia 28.12.2016 r. w pomieszczeniach biura Związku Euroregion ?Tatry? zgromadzenia i akcji na rzecz czystego powietrza przez stowarzyszenie Podhalański Alarm Smogowy."

Rozumiem, że nikt go wcześniej nie zapytał o zgodę na organizację spotkania w pomieszczeniach za które odpowiada. To pokazuje ignorancję, brak kultury albo wręcz bezmyślność organizatorów spotkania. ET to nie jest własność mieszkańców więc swoje chciejstwo wsadźcie do kieszeni.
Jak do wszystkiego "alarm smogowy" podchodzi na bezczelnego i bez znajomości podstawowych zasad - to marnie widzę ich sukcesy.
Wcale się nie dziwię, że powiedział wam "nie". Jego wola kogo wpuszcza do ET. Postawa "bo my chcemy, bo nam się należy" zasługuje na zastopowanie. Od kogo się uczycie włażenia na chama? Od KODziarzy? Wstyd.
kolc28.12.2016, 13:51
TCHÓRZ
PasterzPPP28.12.2016, 12:25
Stowarzyszenie Euroregion Tatry nie udostępnia sali CHYBA ŻE jedynej słusznej opcji jak np kandydatom PWS przed wyborami samorządowymi.
Fałsz, obłuda, zakłamanie !
doradca28.12.2016, 11:44
dawno to mówiłem
Kłamstwo28.12.2016, 11:41
Co za brednie, a PWS i Fryźlewicz sobie urządzali spotkania wyborcze na terenie Euroregionu. Kpina, dereftorze.
SMOG NOWOTARSKI28.12.2016, 11:27
Czego się boja urzędasy???!!!!
Nie pucz kiedy odjade28.12.2016, 11:07
I bardzo dobrze............... (cenzura)
Z NT28.12.2016, 11:07
Panie Antoni - na tym portalu znajdę Panu zdjęcia, gdzie to właśnie u Pana w Euroregionie organizowane były wiece polityczne na których niejednokrotnie znajdowało się więcej niż 100 osób. Boicie się społeczeństwa? Boicie się, że społeczeństwo w końcu chce zabrać głos, bo Wy politycy martwicie się tylko o własne d!@#$?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl