30.12.2016, 09:32 | czytano: 2405

79-latek odnaleziony cały i zdrowy

Szczęśliwie zakończyły się prowadzone całą noc w Rabce-Zdroju poszukiwania 79-letniego mieszkańca Prudnika. Szukało go 60 osób.
Mężczyzna, który przebywał u krewnych w Rabce-Zdroju, wyszedł wczoraj przed południem z miejsca zamieszkania i ślad po nim zaginął. - Gdy po kilku godzinach nie wracał rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Nie mając już pomysłu gdzie mógł udać się zaginiony 79-latek, postanowiła zgłosić zaginięcie na policji - relacjonuje podkom. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Po otrzymaniu zgłoszenia od razu policjanci rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Poinformowani również zostali policjanci z pierwszej w Polsce Nieetatowej Grupy do działań poszukiwawczych, ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR oraz strażacy z JRG w Rabce-Zdroju i OSP z Ponic, Rdzawki i Chabówki. Rozdysponowane służby od razu rozpoczęły poszukiwania 79-latka.
Całego i zdrowego staruszka udało odnaleźć się dopiero przed godziną 4 rano. Szedł drogą w Skomielnej Białej w stronę Rabki-Zdroju. - Jak ustalono w rozmowie z mieszkańcem Prudnika postanowił się przejść po okolicy. Poszukiwania utrudniał siarczysty mróz, który w każdej chwili mógł doprowadzić do wychłodzenia organizmu i śmierci zaginionego - dodaje rzecznik.

(mr)
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl